sobota, 9 lutego 2013

"SZEPTEM" - BECCA FITZPATRICK

Tytuł: Szeptem
Tytuł oryginału: Hush, Hush
Cykl: Szeptem
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 336

CZASEM ZDARZA SIĘ MIŁOŚĆ NIE Z TEGO
ŚWIATA. NAPRAWDĘ NIE Z TEGO ŚWIATA...

Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwne-
go, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal
natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których
nie da się wytłumaczyć. Chyba że...
Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy.
Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi.
O Twoje życie.

Ale cicho sza... Są tajemnice, o których mówi się tylko
szeptem.
Wczoraj od razu po szkole udałam się do biblioteki. I gdy tylko weszłam zobaczyłam tę książkę na półce. Jaka byłam szczęśliwa, ponieważ od dawna chciałam ją przeczytać. Czytałam o niej wiele pozytywnych recenzji i dużo osób mi ją polecało. W końcu musiałam sama się przekonać czy Becca Fitzpatrick napisała historię, która porwie mnie do swojego świata.

Oczywiście nie mogę pominąć okładki, która jest po prostu przepiękna. Od razu przyciąga wzrok i już nie można się od niej oderwać. Nie wiem czy u Was też tak było, ale ja gdy tylko spojrzałam na okładkę okładkę poczułam, że ta książka mi się spodoba. Miałam nadzieję, że znajdę opowieść, która wciągnie mnie od pierwszych stron i będzie trzymać w napięciu do końca.

Główną bohaterką jest Nora Grey. Normalna szesnastolatka, która nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród swoich rówieśników. Jednak jej zwykłe życie odchodzi z chwilą, w której poznaje Patcha - przystojnego i tajemniczego chłopaka. Z jednej strony chłopak strasznie ją irytuje, ale także w pewien sposób przyciąga. Dziewczyna nie wie co do niego czuje. Od momentu poznania go w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jej najlepsza przyjaciółka - Vee sugeruje, że Patch może mieć z nimi coś wspólnego. Jednak Nora nie chce wierzyć, że ten mógłby ją skrzywdzić.

"Szeptem" to pierwszy tom cyklu o tej samej nazwie. Już na samym początku zyskuje rzesze fanów, ale także i przeciwników. Ja zdecydowanie zapisuję się do tych pierwszych. Myślę, że Was nie okłamię jeśli powiem, że książka ta skradła moje serce. Chyba mam słabość do takich historii i czytam je jednym tchem. Gdy czytałam tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać. Wmawiałam sobie, że gdy skończę ten rozdział zrobię sobie przerwę, ale nie mogłam tak po prostu wstać nie wiedząc co się za chwilę zdarzy. Prawie do samego końca nie wiedziałam kto jest tym złym. Niejednokrotnie nakryłam się na tym, że czytając dialogi głównych bohaterów siedziałam na łóżku z uśmiechem na ustach. Cieszę się, że nie rozczarowałam się tą powieścią. Książka wywołała u mnie mnóstwo pozytywnych emocji i chyba nie mogę o niej napisać czegoś negatywnego.

Książkę czyta się błyskawicznie. Jest w niej dużo dialogów i ciekawych akcji, które skutecznie nadają tempo.

Muszę również przyznać, że sama zakochałam się w Patchu. Chyba większość nastolatek marzy o takim właśnie chłopaku i myślę, że nie jestem wyjątkiem. Nie wiem jak to się dzieje, ale tak już jest, im bardziej chłopak tajemniczy to tym bardziej przyciąga płeć przeciwną. No cóż, świata się nie zmieni.

Jestem przekonana, że sięgnę po następne tomy tego cyklu tym bardziej, że kolejne dwa stoją już na mojej półce. Dobrze, że znalazłam je w bibliotece, bo nie wiem co bym teraz zrobiła nie mogąc się dowiedzieć o kolejnych losach Nory i Patcha. Polecam tę książkę z całego serducha. Oczywiście nie każdemu się ona spodoba, ale każdy ma inny gust, a podobno o gustach się nie dyskutuje.

SzeptemCrescendoCisza ♥ Finale ♥

2 komentarze :

 1. Od dawna mam ochotę przeczytać tę serię, ale ciągle odkładam to w czasie. Niedługo jednak widzę, iż będę musiała po nią sięgnąć, bo jest wiele pozytywnych recenzji na jej temat ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 2. przeczytałam dopiero pierwszą część:)
  bardzo mi się spodobała książka:)

  OdpowiedzUsuń