sobota, 1 listopada 2014

"PRZEGLĄD KOŃCA ŚWIATA. BLACKOUT" - MIRA GRANT

Tytuł: Przegląd końca świata. Blackout 
Tytuł oryginału: BlackoutBook 3 Of The Newsflesh Trilogy 
Cykl: Przegląd końca świata 
Autor: Mira Grant 
Wydawnictwo: SQN 
Ilość stron: 512 

TYLKO JEDNA RZECZ JEST PEWNA: 
ZAWSZE MOŻE BYĆ JESZCZE GORZEJ 

Kiedy w 2014 roku opracowywano lek na raka i skuteczną szcze- 
pionkę przeciwko grypie, nikt się nie spodziewał, że świat stanie na 
skraju zagłady. Po ćwierćwieczu walki o dawny świat, bez strachu 
o jutro, ludzkość wyszła na prostą. Wtedy też okazało się, że to nie 
zombie, a sam człowiek jest największym zagrożeniem. 

Niespodziewany wybuch epidemii na Florydzie staje się kolejnym ka- 
mieniem milowym w spisku stulecia, a ekipa Przeglądu końca świata 
zostaje oskarżona o bioterroryzm. Sytuacja wymaga podziału grupy. 
Shaun wyrusza zbadać źródło zarazy, natomiast reszta udaje się do 
legendarnego hakera Małpy po nowe tożsamości. A do tego wszystkie- 
go dochodzi tajemnica obiektu 7c przetrzymywanego w tajnych labo- 
ratoriach CZKC... 

Pozostało jeszcze tak wiele do zrobienia, a zegary nieubłaganie odmie- 
razją czas do wielkiego finału. Czy młodym dziennikarzom wystarczy 
odwagi, żeby stawić czoła szalonym naukowcom, wytworom ich ekspe- 
rymentów oraz pozbawionym sumienia agencjom rządowym? 

BLACKOUT to wstrząsający finał epickiej trylogii o dziennikarzach 
przyszłości, poszukujących prawdy w warunkach wybitnie nie- 
sprzyjających... podczas zombie-apokalipsy. 


Blackout to niestety już ostatnia część trylogii Przeglądu Końca Świata i jest mi z tego powodu bardzo przykro, ponieważ ta seria w całości podbiła moje serce i stała się jedną z moich ulubionych. Niestety w końcu nadszedł ten dzień na pożegnanie się z bohaterami i światem, który stworzyła autorka. Jestem jednak pewna, że ten cykl na długo zostanie w mojej pamięci i z pewnością jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Ekipa Przeglądu Końca Świata zostaje oskarżona o spowodowane kolejnej epidemii na Florydzie. Wszyscy członkowie muszą się ukrywać i walczyć o swoje życie. Shaun próbuje odkryć kto stoi za całym spiskiem, a reszta grupy wyrusza do legendarnego hakera po nowe tożsamości. Czy młodym dziennikarzom uda się wyjść cało z tej sytuacji? Czy odkryją rozwiązanie tajemnicy?

Niestety nie mogę nic więcej zdradzić wam na temat fabuły, ponieważ chcę abyście sami przekonali się co takiego wymyśliła autorka. Mogę napisać tylko tyle, że w książce naprawdę dużo się dzieje, a Pani Grant często zaskakuje. Wielokrotnie nie mogłam po prostu uwierzyć w to co przekazywała mi autorka, a kolejne rozdziały czytałam z zapartym tchem. Akcja Blackout jest szybka i wypełniona wieloma zdarzeniami. Jestem pewna, że podczas czytania nie będziecie się nudzić. Ja sama byłam bardzo zaskoczona tym w jaki sposób Mira Grant zakończyła całą trylogię i jeszcze długo po jej zapoznaniu nie mogłam dojść do siebie.

Bohaterowie oczywiście tak jak w poprzednich częściach są świetnie opisani. Każdy z nich miał swój niepowtarzalny charakter co czyniło go wyjątkowym. Autorka pozwoliła mi doskonale poznać każdą postać i nie ukrywam, że bardzo się do nich przywiązałam. Jest mi strasznie smutno, że już nie przeczytam kolejnej części o Shaunie i jego ekipie. Uważam, że Blackout jak najbardziej trzyma poziom całej trylogii i w niczym nie jest gorsze od poprzednich części.

Mira Grant stworzyła idealnie wykreowany świat, w którym nic nie jest dziełem przypadku. Autorka wszystko świetnie obmyśliła i sprawiła, że ja również stałam się częścią stworzonej przez nią historii. Moim zdaniem trylogia Przeglądu Końca Świata nie zawiera w sobie żadnych błędów ani wad. Mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu z was.

Muszę przyznać, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do pierwszego tomu. Nie byłam pewna czy przypadnie mi on do gustu i czy zaciekawi mnie na tyle, że będę chciała przeczytać kolejne części. Jednak gdy tylko zaczęłam czytać Feed, wiedziałam, że koniecznie będę musiała zapoznać się z całą trylogią. Jestem pewna, że jeśli tylko dacie jej szansę to podbije ona wasze serce.

Okładka oczywiście pasuje do tej powieści i przyciąga wzrok czytelnika. Powieść idealnie prezentuje się na półce wśród innych powieści. Mam nadzieję, że przekonałam was do tego, abyście jak najszybciej zapoznali się z tą serią. Jeśli jeszcze nie jesteście pewni to zachęcam was to tego, aby zaryzykować i przekonać się, że Przegląd Końca Świata to idealna trylogia, od której nie można się oderwać.

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN!

10 komentarzy :

 1. Blackout... ach! Trudno mi się za niego zabrać, bo jedynka i dwójka były fenomenalne, ale pożegnać się z serią... to dla mnie za wiele teraz, kiedy żegnam już dwie ulubione inne serie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem co czujesz, mi również bardzo ciężko było się pożegnać z bohaterami, ale jednak ciekawość co wydarzy się w ostatnim tomie zwyciężyła ; ) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Cała trylogia wywarła na mnie duże wrażenie i... polubiłam zombie, których do tej pory nienawidziłam! Super seria :)
  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również zombie traktowałam z dużym dystansem, ale dzięki tej serii wiem, że nie trzeba się ich obawiać ; ) Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ooo, tak, to chcę przeczytać! Od dłuższego czasu zerkam na tę pozycję... :D
  Pozdrawiam, Shelf-of-Books :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie musisz jak najszybciej przeczytać ; ) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Ja się prawie popłakałam jak się skończyło... :(
  Nienawidzę gdy książka się kończy, a co dopiero seria?!

  No, ale trudno, idę czytać co innego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakończenie ulubionej serii to najgorsze co może się zdarzyć. Nienawidzę takich momentów. Pozdrawiam ; )

   Usuń
 5. Ta seria niemożliwie mnie intryguje, wszyscy, ale to naprawdę wszyscy, u których czytałam recenzje, zachwalają. Muszę sięgnąć. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, większość recenzji na temat tej książki jest bardzo pozytywnych i oczywiście absolutnie się z nimi zgadzam. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda ci się przeczytać pierwszą część. Pozdrawiam ; )

   Usuń