środa, 11 lutego 2015

"CARNIVIA. HEREZJA" - JONATHAN HOLT [ + VIDEO RECENZJA ]

Tytuł: Carnivia. Herezja
Tytuł oryginału: The Abduction
Cykl: Carnivia
Autor: Jonathan Holt
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 432

Nie mogę się doczekać następnej części. Muszę
wiedzieć więcej. Ciągle zastanawiam się, czy to
wszystko zdarzyło się naprawdę!!!
Goodreads

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja toczy się
równolegle w dwóch Wenecjach: rzeczywistej i wirtualnej.
Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony
opowieść o morderstwach, porwaniach, międzynarodowej
przestępczości oraz intrygach sięgających mackami głęboko
w przeszłość... i w przyszłość.
Arcydzieło literatury sensacyjnej, łączące cechy najlepszych
powieści Stiega Larssona i Dana Browna.

Jonathan Holt wykładał literaturę angielską
na Oksfordzie, obecnie jest dyrektorem arty-
stycznym w firmie reklamowej.
Mieszka w Londynie.


Herezja to już drugi tom serii Carnivia autorstwa Jonathana Holta. Muszę przyznać, że niestety jeszcze nie miałam okazji czytać pierwszej części, ale bardzo ważne jest, że w ogóle nie miałam problemu z odnalezieniem się w tej książce. Taki więc jeśli z jakiegoś powodu nie możecie przeczytać części tej trylogii po kolei to myślę, że równie dobrze możecie czytać je w dowolnej kolejności. Oczywiście lepiej zabrać się za to od właściwej strony i poznać tę historię od początku do końca. Osobiście mam nadzieję, że wkrótce uda mi się nadrobić pierwszą część i będę mogła ją również dla Was zrecenzować. Na początek opowiem Wam coś o fabule tej książki.

Mia została porwana. Jej rodzice angażują w poszukiwania dziewczyny wielu ludzi, jednak na samym początku nikt za bardzo nie martwi się jej zniknięciem. Każdy jest pewny, że Mia poznała jakiegoś chłopaka, z którym teraz miło spędza czas. Wkrótce wychodzi na jaw, że dziewczyna faktycznie została porwana i grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jej życie zależy tylko i wyłącznie od porywaczy. Czy uda się odnaleźć bohaterkę na czas?

Niestety, ale muszę przyznać, że w pewnych momentach bardzo ciężko czytało mi się tę książkę. Jednak nie było to spowodowane jej językiem, ponieważ jest on lekki, zrozumiały i przyjemnie się go czyta. Największą trudność sprawiła mi dosyć zagmatwana fabuła, która często była dla mnie niezrozumiała. Autor wplata w swoją książkę wiele wątków politycznych, które dla niektórych czytelników mogą być dosyć ciężkie w odbiorze. Niewątpliwie podczas czytania tej powieści trzeba się skupić w stu procentach, żeby dokładnie zrozumieć wszystkie wydarzenia, które rozgrywają się na kartach tej lektury.

Pewnie będzie to dla Was dużym zaskoczeniem, ale moim zdaniem najlepsze momenty w tej książce to wydarzenia, które poznajemy z perspektywy porwanej Mii. Autor doskonale opisuje emocje dziewczyny i sprawia, że czytelnik czuje dokładnie to samo co ona. Od samego początku poczułam do niej wielką sympatię, ponieważ Mia była osobą, która potrafiła działać. W pewnym momencie opracowała taktykę, która miała pomóc jej się uwolnić z rąk porywaczy. Myślę, że wy również polubicie główną bohaterkę i z wielką chęcią poznacie jej losy.

Jeśli miałabym polecić komuś tę książkę to zdecydowanie będą to osoby, które lubią dosyć zagmatwane kryminały. Z pewnością nie jest to powieść dla każdego, ponieważ podczas jej czytania trzeba maksymalnie się skupić. Myślę, że jeśli po ciężkim dniu w pracy czy szkole zaczniecie czytać tę książkę to może być wam bardzo ciężko zagłębić się w fabułę. Polecam tę lekturę na wolne dni kiedy mamy pewność, że nic nie przeszkodzi nam poznawania tajemnicy stworzonej przez Jonathana Holta.

Zapraszam również na video recenzję dotyczącą Herezji.Za książkę dziękuję wydawnictwu Akurat!

2 komentarze :

  1. Bardzo podobała mi się ta książka :) i przeczytaj koniecznie część pierwszą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poszukam na pewno i pierwszej części i tę :)

    OdpowiedzUsuń