poniedziałek, 9 lutego 2015

"DOTYK ZŁODZIEJKI" - MIA MARLOWE

Tytuł: Dotyk złodziejki
Tytuł oryginału: Touch of a Thief
Cykl: Dotyk

Autor: Mia Marlowe
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 320


NAJZRĘCZNIEJSZA ZŁODZIEJKA LONDYNU
PRZYŁAPANA NA NAPRAWDĘ GORĄCYM
UCZYNKU...

Ta dziewczyna potrafi ukraść każdy klejnot. Umie też
uwolnić od spinek każdego mężczyznę. Dotykając
drogich kamieni, Viola poznaje ich przeszłość.
Dotykając porucznika Greydona Quinna - 
całkiem traci głowę.
Kiedy oficer przyłapał ją podczas
włamania do jego domu,
była zła. Gdy zmusił ją do
współpracy - była wściekła.
Kiedy ją pocałował -
postanowiła przyjąć jego
zlecenie. Teraz razem
szukają Krwi Tygrysa,
legendarnego czerwonego
brylantu. Ale to dopiero
początek ich ekscytujących,
niebezpiecznych przygód -
również za drzwiami sypialni.

PIERWSZY TOM ELEKTRYZUJĄCEJ
SAGI EROTYCZNEJ

Już wkrótce
Dotyk łajdakaPowieść, o której dzisiaj Wam trochę napiszę jest romansem historycznym. Zazwyczaj nie zabierałam się za tego typu książki, ale kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Postanowiłam zaryzykować i dać szansę autorce. Chociaż tytuł zbyt dużo nam nie zdradza, już niedługo przekonamy się co Mia Marlowe miała na myśli tworząc tę książkę. Miałam nadzieję, że Dotyk złodziejki będzie lekką i przyjemną powieścią, która umili mi długie wieczory. Jakie są moje wrażenia z tej lektury? Tego dowiecie się czytając dalszą część recenzji, najpierw jednak postaram się przybliżyć Wam nieco jej fabułę.

Dotyk złodziejki to powieść o normalnej z pozoru dziewczynie - Violi, która jest złodziejką. Do takich czynów zmusił ją okrutny los, który odebrał jej prawie wszystko. Specjalizowała się w kradzieży wszystkich rodzajów klejnotów. Dzięki temu, że posiada pewien dar, nie było lepszych od niej. Została znana, jednak oczywiście nie z imienia i nazwiska. Jednak jedno ze zleceń niestety ją przerosło. Dziewczyna została złapana na gorącym uczynku przez porucznika Greydona Quinna. To wydarzenie zmieniło całkowicie życie Violi. Teraz jej przygody związane będą ze zleceniem poszukiwania klejnotu zwanego Krwią Tygrysa, a towarzyszyć jej będzie oczywiście nie kto inny jak Greydon Quinn. Resztę przygód tej dwójki poznacie gdy sięgniecie po tę powieść.

W tym przypadku książka bardzo przypadła mi do gustu. Chociaż wydarzenia nie działy się w teraźniejszych czasach, autorka idealnie dobrała język i słownictwo, aby ułatwić nam czytanie. Bohaterowie są dobrze wykreowani, a ich zachowanie pasuje do czasu, w którym żyją. Delikatne elementy fantastyki nie przeszkadzały mi w całkowitym odbiorze lektury i wręcz doskonale pasowały do całej fabuły. Szybka akcja, podróż po Europie, poszukiwanie brylantu, mylne tropy oraz pościgi, a wszystko to za sprawą klejnotu zwanego Krwią Tygrysa. W tej książce naprawdę dużo się dzieje!

Jeśli dacie szansę autorce i przeczytacie tę powieść, myślę, że zgodzicie się ze mną, że nie ma możliwości, żeby nie polubić głównych bohaterów. Zarówno Viola jak i Greydon zyskali moja sympatię i z pewnością będę czekać, aby przeczytać kolejną część i poznać dalsze losy głównych bohaterów. Jestem bardzo ciekawa co takiego autorka wymyśli w drugim tomie i już nie mogę się doczekać kolejnych przygód Violi.

Dotyk złodziejki to książka niezwykle lekka i bardzo szybko się ją czyta. Absolutnie nie przeszkadzały mi stare nazwy ubrań czy zwroty, które były charakterystyczne dla tamtych czasów. Jest to powieść w sam raz na wieczór, aby odgonić złe myśli oraz problemy i zrelaksować się przy lekturze. Sceny erotyczne nie są niesmaczne, perwersyjne czy wulgarne. Nie są również nachalne, a nawet mają nutkę zmysłowości. Opisane są bardzo delikatnie i powodują uśmiech na naszej twarzy. Ze względu na słownictwo autorki nie czujemy skrępowania czy zażenowania poznając intymne sceny z życia bohaterów. Fani lekkich przygód nasyconych zdrowym erotyzmem na pewno znajdą w tej książce coś dla siebie.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia!

2 komentarze :

  1. Oj przeczytałabym ją ;)}
    Pozdrawiam Natala :3

    OdpowiedzUsuń
  2. Na początku czułam się zniechęcona....Ale później książka naprawdę mnie zainteresowała :)

    OdpowiedzUsuń