czwartek, 12 marca 2015

"CHŁOPAK NIKT. TOM 2" - ALLEN ZADOFF

Tytuł: Chłopak nikt. Tom 2.
Tytuł oryginału: The Unknown Assassin #2. I Am the Mission
Cykl: Chłopak nikt
Autor: Allen Zadoff
Wydawnictwo: Feeria young
Ilość stron: 448

Przed nim kolejna misja - jeszcze trudniejsza niż poprzednia,
która o mały włos zakończyłaby się niepowodzeniem. Dlatego
tym razem misja jest równocześnie testem lojalności.

Głęboko w górach New Hampshire mieści się parawojskowy obóz
indoktrynacyjny dla młodzieży, prowadzony przez charyzmatycz-
nego, zbuntowanego przywódcę. Cel: zlikwidować lidera.

Chłopak dokonywał już trudniejszych czynów. Ale poprzedni agent,
wyznaczony do usunięcia niebezpiecznego Eugene'a Moore'a, za-
ginął, nie wykonawszy zadania.

Jak skończy się ta misja? Czy w jej realizacji nie przeszkodzi atrak-
cyjna córka Moore'a, Miranda?

Emocje, które zapierają dech w piersiach
Kate

Wydaje się, że to książka sensacyjna, ale tak naprawdę
pulsuje nieoczekiwanymi uczuciami młodych bohaterów
rzuconych w dziwny świat dorosłych.
Alice

Strzał w samo serce.
Tommy
Dzisiaj mam dla Was recenzje drugiego tomu z serii Chłopak nikt. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością na nią czekałam, ponieważ pierwsza część absolutnie mnie zachwyciła. Byłam ciekawa co tym razem spotka głównego bohatera tego cyklu i miałam nadzieję na dobrą kontynuację. Z wielką chęcią wzięłam się za czytanie i po prostu... przepadłam. Jednak zanim Wam o tym opowiem, postaram się w kilku zdaniach przedstawić fabułę tej lektury.

Po wydarzeniach, które rozegrały się w pierwszym tomie Zach dostaje od Programu kolejną misję. Bohater wie, że jest to dla niego test lojalności, po tym jak prawie jego poprzednia misja zakończyła się niepowodzeniem. Jego nowym celem staje się Eugene Moore, który jest przywódcą parawojskowego obozu indoktrynacyjnego dla młodzieży. Początkowo to zadanie było przydzielone dla kogoś innego, jednak po tym jak poprzedni agent zaginął nie wykonawszy zadania. Czy tym razem bohater zrealizuje swój plan bez żadnych przeszkód?

Po raz kolejny autor stworzył świetną fabułę, która zaskoczyła mnie swoją oryginalnością. Wydawać by się mogło, że po przeczytaniu pierwszej części taka tematyka może mi się znudzić, ale na szczęście Allen Zadoff pokazał, że ma w swojej głowie mnóstwo dobrych pomysłów, które umie doskonale wykorzystać. Z pewnością jest to lektura obowiązkowa dla fanów pierwszej części. Jestem pewna, że nie zawiedziecie się jej kontynuacją i z chęcią poznacie dalsze losy głównego bohatera.

Akcja jest w miarę szybka, ale najważniejsze jest według mnie to, że w tej powieści naprawdę dużo się dzieje. Co chwilę autor dostarcza nam nowych wątków, które świetnie łączą się ze sobą w całość. Do samego końca nie wiadomo co wydarzy się w życiu głównego bohatera i jakie podejmie on decyzje. Muszę przyznać, że z zapartym tchem czekałam na rozwiązanie całej historii i absolutnie nie zawiodłam się takim zakończeniem. Wręcz przeciwnie, spotęgowało ono tylko moją chęć do sięgnięcia po kolejną część. Już nie mogę się doczekać trzeciego tomu.

Moim zdaniem największym plusem tej książki są niewątpliwie jej bohaterowie. Autor doskonale ich wykreował i sprawił, że na długo zostaną w mojej pamięci. Szczególnie główny bohater - Zach wzbudził we mnie miłe emocje i bardzo mocno się do niego przywiązałam. Tak więc, jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać pierwszej części to gorąco zachęcam Was do nadrobienia zaległości. Naprawdę warto!

Za książkę dziękuję wydawnictwu Feeria young!

1 komentarz :

  1. Słyszałam o tej serii i zdecydowanie muszę ją przeczytać. Feeria ma tak dużo ciekawych książek, ale wielka szkoda, że nie mogę brać każdej do recenzji... Nie mam po prostu czasu. ;)

    OdpowiedzUsuń