czwartek, 19 marca 2015

[PRZEDPREMIEROWO] "KRONIKI TEMPUSU. KRÓLOWA NA WOJNIE" - K.A.S. QUINN

Tytuł: Kroniki Tempusu. Królowa na wojnie
Tytuł oryginału: The Chronicles of Tempus #2: The Queen at war
Cykl: Kroniki Tempusu
Autor: K.A.S. Quinn
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 322
PREMIERA: 20 marca 2015

W XXI WIEKU W NOWYM JORKU, W CAŁKIEM ZWYCZAJNY
DZIEŃ KATIE TOWARZYSZĄ NIECODZIENNE SPOTKANIA.
NAJPIERW UKAZUJE JEJ SIĘ DZIEWCZYNA Z DŁUGIMI RUDYMI
WŁOSAMI, JAKBY Z INNEJ EPOKI, POTEM BLADY MĘŻCZYZNA
W CZARNYM CYLINDRZE. NA KONIEC OTRZYMUJE TAJEMNICZĄ
NOTATKĘ, KTÓRA W ZAGADKOWY SPOSÓB WYSYŁA JĄ
W PRZESZŁOŚĆ...

ZWYKŁA DZIEWCZYNA - NIEZWYKŁA PRZYGODA W CZASIE.

KATIE POWRACA DO XIX-WIECZNEGO LONDYNU, GDZIE
PANUJE KRÓLOWA WIKTORIA, A ANGLIA STOI NA SKRAJU WOJNY
Z ROSJĄ. W TLE TYCH WYDARZEŃ SZYKUJE SIĘ KLUCZOWA
BITWA, KTÓRA MOŻE ZMIENIĆ LOSY ŚWIATA. CZY WEZWANIE
KATIE BYŁO WŁAŚCIWYM POSUNIĘCIEM I PRZYCZYNI SIĘ DO
ZWYCIĘSTWA?

CZAS NIE JEST DOBRYM SPRZYMIERZEŃCEM, UMYKA Z KAŻDĄ
CHWILĄ...

"MAGICZNA PODRÓŻ W CZASIE W STYLU E. NESBIT." THE TIMES
"ZABAWNA, WCIĄGAJĄCA PRZYGODA Z PODRÓŻĄ DO
PRZESZŁOŚCI." THE GUARDIANWczoraj na blogu ukazała się recenzja pierwszego tomu tej serii, aby wszystko miało jakiś sens i porządek. Mam nadzieję, że zdążyliście się z nią zapoznać i z chęcią dowiecie się teraz czegoś o drugiej części. Co tym razem przyniosą nam losy dzieci Tempusu? Co teraz będzie najważniejsze: przeszłość czy przyszłość? Po raz kolejny będziemy świadkami wydarzeń, jakie miały miejsce dawno temu. Będziemy rozwiązywać zagadki oczami młodych bohaterów i poznamy dalszą część ich historii.

Książka opowiada nam o dalszych przygodach Katie, która mieszka w Nowym Jorku. Dziewczynka uwielbia czytać i przenosić się w świat wyobraźni. Tym razem do przeniesienia w czasie wzywają ją wizje, jakich doświadcza. Katie widzi dziewczynę z długimi rudymi włosami oraz bladego mężczyznę w czarnym cylindrze. Do czego ją to doprowadzi? Dziewczyna znowu trafia do pałacu Buckingham, do przyjaciół, których odwiedziła w pierwszej części. Jaki tym razem czeka ją tam problem do rozwiązania? Kto jest teraz w niebezpieczeństwie? Zobaczymy z czym dziecko Tempusu będzie musiało sobie poradzić. Czy Katie odnajdzie swoje przeznaczenie?

Autorka po raz kolejny nie zawodzi czytelników i tworzy cudowną historię, od której nie można się oderwać. Język jakim jest napisana ta książka jest prosty i zrozumiały, dzięki czemu czyta się ją niesamowicie szybko. Wzmianki w języku obcym nadawały urok całej powieści i rzucały inne światło, które dawało sens zaistniałych zdarzeń.

Akcja tej powieści przeniosła nas do Londynu. Bohaterka znowu miała okazje spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz poznać ich rodziny. Wszystko dzieje się naprawdę szybko i z pewnością nikt z Was nie będzie się nudził podczas czytania. Jak można zauważyć bohaterka bardzo dobrze zaplanowała sobie kreację bohaterów przez co stali się oni niezwykle realistyczni. Główna bohaterka jest sympatyczna i już po kilkunastu stronach można ją polubić.

Drugą część Kronik Tempusu uważam za lepszą i bardziej wyrazistą. Z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu kto lubi lekkie lektury z nutką historii i intrygi, gdzie wspaniale jest ukazana wartość przyjaźni. Książka ta pokazuje nam jak ważna może być przyjaźń i ile dla niej możemy poświęcić. Osobiście ta część tej serii bardzo przypadła mi do gustu i mam nadzieję, że Wy również będziecie nią zachwyceni. Jestem ciekawa dalszych losów bohaterów i na pewno z niecierpliwością będę czekała na trzeci tom.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Dreams!

2 komentarze :

  1. Przede mną jeszcze lektura pierwszej części, ale skoro mówisz, że druga jest lepsza to muszę szybko się za nie wziąć :)
    Pozdrawiam, Mz.Hyde

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Tobą. ja równiez uważam, że druga część jest lepsza niż pierwsza, dojrzalsza, bardziej wyrazista i bogatsza pod względem historycznym. Wiele faktów się zgadza.

    OdpowiedzUsuń