sobota, 28 marca 2015

"ZOSTAŃ ZE MNĄ. TOM I" - J.LYNN

Tytuł: Zostań ze mną. Tom I
Tytuł oryginału: Stay With Me
Autor: J. Lynn
Cykl: Czekam na ciebie
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 272

Dwudziestojednoletnia Calla jako nastolatka nie robiła wielu rzeczy
oczywistych dla jej rówieśniczek. Nie chodziła na imprezy, nie całowała
się z chłopakiem. Przeżyła za to coś, czego nie powinno przeżyć żadne
dziecko. Wciąż nosi blizny na ciele i duszy. Wciąż nie może za-
pomnieć, co zrobiła jej matka. I wciąż ukrywa swoją tajemnicę - nawet
przed nowymi przyjaciółmi z college'u.
Nagle koszmar zaczyna się od nowa. Calla musi wrócić do rodzinnego
miasta i odzyskać to, co odebrała jej matka. Czy pomoże jej tajemniczy
przystojniak Jax? I czy Calla da mu szansę pomóc jej pokonać przesz-
łość?

Powieścią ZACZEKAJ na mnie znana
pisarka J. LYNN zadebiutowała w gatunku
New Adult o wchodzących w dorosłe życie
ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się
z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich odcieniach: od czułości
po płomienny seks. To najpopularniejsza
powieść Dla Młodych Dorosłych 2013,
numer 1 "New York Times".
Równie entuzjastycznie zostały przyjęte
powieści ZAUFAJ mi (ZACZEKAJ na mnie
w męskiej wersji), BĄDŹ ze mną i powieść
w dwóch tomach ZOSTAŃ ze mną.


Zostań ze mną to kolejna powieść z gatunku New Adult, tym razem z cyklu Czekam na Ciebie. Mam do nadrobienia poprzednie tomy tej serii jednak nie zniechęciło mnie to do sięgnięcia po tę pozycję. Lepiej późno niż wcale więc na pewno nie zapomnę o tych brakach i przy najbliższej okazji jeszcze bardziej zagłębię się w twórczość J. Lynn. Na razie jednak opowiem wam co nieco o lekturze Zostań ze mną. Jak to w życiu bywa - raz wzloty, raz upadki. Co tym razem przyniesie nam historia głównych bohaterów?

Zostań ze mną to historia o dwudziestojednoletniej Call, która naprawdę wiele przeszła w swoim życiu przez swoją matkę. Chociaż wyjechała z rodzinnego miasta, dziewczyna nie może zapomnieć o przeszłości, ponieważ blizn na duszy, a tym bardziej na ciele nie można ukryć. Jednak nawet po paru latach, podczas których nie kontaktowała się z matką - ta wpakowała ją w niezłe bagno. Jak Call upora się z tym wszystkim, kiedy wróci do domu, o którym tak bardzo starała się zapomnieć? Czy nowo poznany Jax będzie lekarstwem na wszystkie jej problemy?

Lektura jest naprawdę bardzo lekka. Z pewnością nie jest to ambitna literatura, aczkolwiek idealna do relaksu i odprężenia. Język jakim operuje autorka jest prosty i zrozumiały. Powoduje on, że nie musimy wysilać naszych szarych komórek i możemy skupić się na losach głównych bohaterów. J. Lynn świetnie przeplata nutkę miłości, humoru oraz problemów łącząc wszystko w idealną całość.

Calla i Jax to dwie postacie, które jesteśmy w stanie dogłębnie poznać podczas czytania tej powieści. Oboje naznaczeni bliznami z przeszłości, w podobnym wieku, wychowujący się w tak samo trudnych warunkach. Autorka bardzo dobrze pozwala nam zrozumieć główną bohaterkę, tak że jesteśmy w stanie przejąć się jej losami. Wszystko co czuje, widzi i co przeżywa Calla jest niezwykle realistyczne, jednakże nie jest przesadzone ani przekoloryzowane. Jax jest postacią bardziej tajemniczą, ale niewątpliwie strasznie pozytywną. Można się w nim zakochać na zabój - nie dość, że przystojny to jeszcze inteligentny. Czyż to nie oczywiste, że taka postać idealnie pasuje do takiej powieści?

J. Lynn w tej powieści bardzo mocno skupiła się na przeżyciach osób, o których pisze. Akcja jest ogólnie spokojna, ale na szczęście cała powieść nie jest przesycona długimi opisami panujących sytuacji. Wszystko jest tak jak być powinno. Fabuła książki jest dosyć przewidywalna, aczkolwiek pod sam koniec autorka wprowadza pewien element zaskoczenia. Wprost nie mogę się doczekać dalszych losów głównych bohaterów i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła się z nimi zapoznać. Powieść z pewnością wciągnie fanów lekkiej literatury, dla tych ambitniejszych to będzie jedynie przekąska, ale niewątpliwie warta skosztowania. Ja już mam apetyt na kolejną część.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

6 komentarzy :

 1. Zastanawiam się, czy sięgnąć po ksiażkę. Kusisz, ale nie lubię takich książek.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem skłonna zaryzykować i zajrzeć do tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham dwa poprzednie tomy:) Zostań ze mną to teraz sprawa priorytetowa, aby zdobyć i przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis brzmi ciekawie, bo ostatnio zainteresowałam się trudniejszą tematyką, psychologią, książkami skłaniającymi do refleksji. Jeśli natknę się na ten tytuł jeszcze raz, na pewno po niego sięgnę :)
  Pozdrawiam, Shelf of Books :)

  OdpowiedzUsuń
 5. J. Lynn to moja ukochana Jennifer L. Armentrout, więc nie ma opcji, żebym ją pominęła w swoich czytelniczych planach <3 Szkoda tylko, że ostatnio coś często rozbija się powieści na dwie części.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za takimi książkami...

  OdpowiedzUsuń