poniedziałek, 15 czerwca 2015

"PERFEKCYJNA KOBIETA TO SUKA 2. POWRÓT" - ANNE-SOPHIE GIRARD, MARIE-ALDINE GIRARD

Tytuł: Perfekcyjna kobieta to suka 2. Powrót
Tytuł oryginału: La femme perfaite est une connasse 2
Cykl: Perfekcyjna kobieta to suka
Autor: Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Wydawnictwo: Feeria
Ilość stron: 160

Oto długo oczekiwana druga część kultowej książki
"Perfekcyjna kobieta to suka", którą pokochały Francuzki.
Polki zresztą też! Skąd pomysł na kontynuację? A stąd,
że suka nie umiera nigdy! I wciąż zadręcza nas swoim
idealnym postępowaniem. A my - normalne kobiety - nigdy
nie nauczymy się być perfekcyjne. I bardzo dobrze, bo chyba
żadna z nas nie chciałaby być suką?

Na pewno jednak możemy się nauczyć pokochać swoją
nieperfekcyjność. W tej książce każda z nas odnajdzie
część siebie i dzięki temu zaakceptuje swoje śmiesznostki
i dziwactwa. A przy okazji dowie się, jak żyć w świecie
pełnym suk...


Muszę przyznać, że wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z pierwszym tomem tej serii, ale uznałam, że jego znajomość nie będzie mi jakoś szczególnie potrzebna, aby przeczytać drugą część. Gdy tylko zobaczyłam okładkę oraz tytuł, który wywołał na mojej twarzy uśmiech - wiedziałam, że muszę wziąć tę pozycję do ręki. Jak spodobała mi się twórczość dwóch francuskich autorek? Tego z pewnością dowiecie się z dalszej części recenzji, na którą Was serdecznie zapraszam.

Sięgając po ten poradnik byłam niezwykle ciekawa jakie podejście do całej tej sprawy mają Anne-Sophie Girard oraz Marie-Aldine Girard. Wiele osób to samo zdarzenie potrafi postrzegać na różne sposoby, a dzięki "Perfekcyjnej Kobiecie..." możemy spojrzeć na wszystko z boku oraz samemu przemyśleć kilka spraw. Autorki rozkładają na czynniki pierwsze absurdalne czasami rzeczy, które wykonujemy odruchowo, ale dzięki temu mamy szansę dokładnie im się przyjrzeć.

Każda z kobiet chce być piękna, mądra i wiecznie młoda, ale przecież doskonale zdajemy sobie sprawę, że ideały nie istnieją. Tak jak mówi nam tytuł tej książki - perfekcyjna kobieta to suka! Często przytłoczone codziennością widzimy więcej wad niż zalet, a dzięki poradnikowi możemy spojrzeć na pewne sprawy z dystansem. Autorki idealnie czują się w swojej tematyce i doskonale radzą sobie z przekazaniem swoich rad czytelnikom.

Książka nie jest gruba, wiele stron zawiera również mało tekstu tak więc czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Jest to idealna powieść do relaksu przy kawie czy lampce dobrego wina. Jestem pewna, że dzięki tej lekturze będziecie mogli zapomnieć o problemach i codzienności. Humor oraz podejście do omawianych spraw udziela się również czytelnikowi.

Jedną z ważniejszych dla mnie zalet tej powieści jest humor z jakim autorki to wszystko opisały. Jeśli nie macie poczucia humoru oraz dystansu do samej siebie to naprawdę lepiej omińcie tę pozycję, jednak jeśli jesteście pewne, ze potraficie się śmiać i macie lekkie podejście do życia - z pewnością Perfekcyjna kobieta to suka wywoła na waszej twarzy uśmiech. Mnie nie pozostaje już nic innego jak tylko zabrać się również za pierwszą część i przekonać się czy przypadnie mi ona do gustu.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Feeria!

3 komentarze :

  1. Kusi mnie ta książka od pierwszego tomu! Ale nie mogę się zebrać i przekonać do tego. Może teraz..? :D
    Pozdrawiam,
    dominika-szalomska.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam pierwszą część w drodze na wesele w zeszłoroczne wakacje, tym razem przeczytam druga przed jakimś egzaminem - tak dla kontrastu. I widzę, że korzystasz z 18 na karku i zmieniasz się w niegrzeczną dziewczynę :P

    OdpowiedzUsuń