czwartek, 25 czerwca 2015

"PIERWSZA NOC POD GOŁYM NIEBEM" - AGATA MAŃCZYK

Tytuł: Pierwsza noc pod gołym niebem
Tytuł oryginału: Pierwsza noc pod gołym niebem
Cykl: Seria z nitką
Autor: Agata Mańczyk
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 320

Bazyl i Inka przypadkowo spotykają się w dworcowej ka-
wiarni. Obydwoje mieli ostatnio sporo problemów, od których
postanowili uciec. Niefortunne zdarzenie sprawia, że wyrusza-
ją razem w podróż.
Na pierwszy rzut oka dzieli ich przepaść. On - zbuntowa-
ny dziwak z ufarbowanymi na czerwono włosami, ona - przy-
kładna uczennica z dobrego domu. Oboje uparci, przekonani
o własnych racjach i... niebywale utalentowani w pakowaniu
się w coraz to nowe kłopoty. Po prostu mieszanka wybuchowa!
Pierwsza noc pod gołym niebem to pełna humoru powieść
drogi. Pościgi, podróże stopem, gangsterzy, nagłe zwroty ak-
cji, a do tego tajemniczy skarb, no i miłość... Ta książka trzy-
ma w napięciu i nie pozwala się nudzić!


Dzisiaj mam coś dla trochę młodszych czytelników, którzy z chęcią sięgną po coś nowego. Czasami również starsi mogą się zrelaksować i odpocząć od tej poważniejszej literatury. Właśnie dlatego mój wybór padł na powieść, która od samego początku wydawała mi się ciekawa, lekka i niezobowiązująca. Okładka nadaje tej książce nutkę tajemniczości, którą postanowiłam odkryć i podzielić się z Wami moimi wrażeniami z lektury. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie emocje wywołała we mnie Agata Mańczyk tworząc swoją historię, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Bazyl i Inka spotykają się w kawiarni. Są oni dwoma zupełnymi przeciwieństwami. On - buntownik, ona - dziewczyna z ułożonego domu. Kiedy Inka pokazuje, że jest w stanie wylać na głowę kobiety czekoladę, zaczyna się ich wspólna przygoda. Ucieczka przed policją, spotkanie podejrzanych typków, a pośród tego wszystkiego dwoje zbuntowanych nastoletnich bohaterów. Do czego ich to zaprowadzi? Jak zakończą się ich losy?

Autorka wykreowała dla nas bardzo barwne i pozytywne postacie. Inka, która z wyglądu przypomina niewinną dziewczynę z dobrego domu - to tylko pozory! Jest zbuntowana oraz niezwykle odważna. Bazyl natomiast jest wizualnym przeciwieństwem swojej towarzyszki. Zarówno Inka jak i Bazyl pasują mi do tej przygody po prostu idealnie. Czasami nawet mnie denerwowali, jednak są to tak pozytywne dzieciaki, że złość przechodziła tak szybko jak przychodziła. 

Książka napisana jest bardzo prostym i zrozumiałym językiem. Nie ma w niej nic skomplikowanego, dzięki czemu powieść czyta się lekko, szybko, a przede wszystkim niezwykle przyjemnie. Myślę, że dla młodszych czytelników Pierwsza noc pod gołym niebem będzie idealnym wyborem.

Przygody Bazyla i Inki są pełne emocji. Co chwile nowe wyzwania tych młodych postaci budują napięcie i ciekawość czytelnika. Autorka pozwoliła, aby akcja rozwijała się szybko, niespodziewanie, a czasami nawet wplotła w nią chwile grozy. Jeśli jesteście gotowi na mnóstwo wrażeń to powieść idealna dla Was.

Podsumowując - Pierwsza noc pod gołym niebem zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i myślę, że jeszcze kiedyś sięgnę po inne książki tej autorki. Powieść, choć ewidentnie skierowana do pewnej grupy wiekowej, sprawiła mi przyjemność podczas czytania. Jeśli Wy sami jesteście już dużo starsi, to może warto zastanowić się kto z Waszej rodziny ucieszyłby się z tej lektury?

Za książkę dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia!

1 komentarz :

  1. Chyba potrzebuję teraz takiej książki, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń