poniedziałek, 8 czerwca 2015

"ZAPOMNIJ ZE MNĄ. TOM 1" J.LYNN (JENNIFER L. ARMENTROUT)

Tytuł: Zapomnij ze mną. Tom 1
Tytuł oryginału: Fall with Me
Cykl: Czekam na Ciebie
Autor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 240

Roxy pracuje w barze, choć ma duszę artystki. Zawsze marzyła, żeby
malować. I marzyła o Reesie, chłopaku z sąsiedztwa, w którym za-
kochała się jeszcze w liceum. Rok temu spotkali się znowu. I Roxy nie
chce pamiętać o tamtej nocy.
O tamtej nocy nie chce pamiętać też Reece. Ale szuka każdej okazji,
by powrócić w życie Roxy. Może wreszcie będą mogli być szczęśliwi.
Jeśli ich przyszłość nie zniszczy przeszłości. Jeśli zdołają przezwy-
ciężyć wstyd i poczucie winy, dawną tragedię i nową groźbę...

JENNIFER ARMENTROUT, znana pisarka,
przyjęła pseudonim J. LYNN dla gatunku
New Adult. To powieści o wchodzących
w dorosłe życie młodych ludziach (18-25 lat),
którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości
wzruszającej we wszystkich odcieniach:
od czułości po płomienny seks.

ZACZEKAJ na mnie to najpopularniejsza
powieść gatunku roku 2013 i numer 1
"New York Timesa". Popularność kolejnych
bestsellerów: ZAUFAJ mi, BĄDŹ ze mną
i ZOSTAŃ ze mną, sprawiła, że autorka
zdecydowała się pisać dalej Dla Młodych
Dorosłych pod prawdziwym nazwiskiem.

W ZAPOMNIJ ze mną powracają nasze ulubione postacie
z poprzednich powieści.Jeśli w miarę regularnie śledzicie mojego bloga to z pewnością zauważyliście, że z tą autorką mieliśmy już do czynienia. Poprzednia historia przypadła mi do gustu, więc nie wahałam się i sięgnęłam po kolejną powieść J. Lynn. Tym razem jest to pierwszy tom Zapomnij ze mną. Przygody głównych bohaterów, które opisuje autorka są dość wciągające, tak więc miałam nadzieję, że tym razem pisarka mnie nie zawiedzie i stworzy coś co na długo zagości w moim sercu. Zapraszam Was do zapoznania się z recenzją tej książki. Mam nadzieję, że po jej przeczytaniu będziecie wiedzieć czy warto poświęcić swój czas na lekturę tej pozycji.

Roxy, która pracuje w barze, od zawsze miała duszę artystki i kochała ukazywać swoje uczucia podczas malowania obrazów. Kiedyś jej serce skradł Reece - chłopak z sąsiedztwa, który teraz pracuje w policji i budzi respekt wśród otoczenia. Jednak rok temu jedna noc całkowicie zmieniła nastawienie głównej bohaterki do tego przystojnego mężczyzny. Roxy nie chce pamiętać tamtych chwil i robi wszystko, żeby nie zwracać uwagi na dawną miłość. Wydarzenia z przeszłości plus obecna praca i wspólni znajomi nie ułatwiają jej sprawy - zwłaszcza, że sam Reece chce na nowo się do niej zbliżyć. Czy uda im się odbudować wspólne relacje?

W Zapomnij ze mną mamy do czynienia z bardzo konkretnym podziałem charakterów. Roxy, która jest wiecznie rozkojarzona i bardzo troskliwa, a także wierna swoim przyjaciołom i rodzinie. Jej artystyczna dusza mówi o niej również, że czasami bywa wybuchowa. Z drugiej strony mamy także Reece'a, czyli przystojnego i bardzo mocno trzymającego się zasad policjanta, który może mieć niejedną kobietę. Pomimo tak odmiennych charakterów, autorka w idealny sposób połączyła ich losy i stworzyła przepiękną historię. Oczywiście w książce co jakiś czas pojawiają się również bohaterowie z poprzednich części - jak na przykład Jax i Calla, co pozwala wracać myślami do poznanych jakiś czas temu wcześniejszych tomów. Na szczęście są oni tylko tłem, tak więc nie trzeba dokładnie znać ich losów, aby zrozumieć fabułę nowej opowieści.

Wydawać by się mogło, że fabuła tej powieści jest dosyć schematyczna, jednak tak naprawdę czytając tę książkę niczego nie możemy być pewni. Zwłaszcza, że mamy tutaj do czynienia również z wątkiem kryminalnym, który urozmaica całą akcję. Pisząc krótko - podczas czytania z pewnością nie będziecie się nudzić. Myślę, że w tego typu opowieściach dla młodych dorosłych jest tak wiele przeróżnych emocji, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie.

Język jakim napisana jest ta część Zapomnij ze mną jest prosty, lekki i bardzo przyjemnie się go czyta. To wszystko sprawia, że powieść pochłania się błyskawicznie i z wielką radością. Słownictwo J. Lynn jest idealnie dopasowane do typowych książek o młodych dorosłych. Właśnie za to między innymi uwielbiam tę autorkę i mam nadzieję, że już wkrótce będę miała okazję zapoznać się z kolejną opowieścią, którą stworzy.

Mam nadzieję, że swoją recenzją przekonałam Was do tego, aby dać szansę autorce i przekonać się, że New Adult to gatunek, w który warto się zagłębić. Mimo, że nie jest to literatura ambitna, uwielbiam spędzać przy niej czas - głównie dlatego, że przynosi ona niezapomniane chwile relaksu i odpoczynku kiedy to możemy nabrać sił na wykonywanie codziennych obowiązków. Jeśli szukacie czegoś lekkiego co pomoże Wam zapomnieć o Waszych problemach, myślę, że twórczość J. Lynn to świetny wybór.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

5 komentarzy :

 1. Bardzo dużo słyszę pozytywnych opinii na temat książek tej autorki i robię się coraz bardziej ich ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. J. Lynn zbiera tyle pozytywnych opinii, a ja niczego z jej twórczości New Adult nie czytałam... Może w końcu sięgnę po tę serię :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tę autorkę i chętnie poczytam inne jej książki niż te z serii Lux :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Roxy już odrobinkę znam, bo czytałam niedawno "Zostań ze mną":)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam chyba już większość z J. Lynn. z serii New Adult, ale jakoś nigdy nie zebrałam się do napisania recenzji o nich, bo jak dla mnie trochę są takie dla zabicia czasu. Nie dałam rady napisać o nich czegokolwiek, dlatego gratuluje, że Tobie się udało i wyszło Ci to nieźle :)
  Pozdrawiam,
  dominika-szalomska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń