sobota, 18 lipca 2015

"HELLHEAVEN" - RAVEN STARK

Tytuł: Hellheaven
Tytuł oryginału: Hellheaven
Autor: Raven Stark
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 292

Czy jedna osoba jest w stanie zniszczyć komuś cały
świat? Czy potrafi pociągnąć za sobą lawinę, która bez
skrupułów ograbi człowieka z jego dotychczasowego
życia? Czy psychika nastolatki jest wystarczająco
silna, by udźwignąć niespodziewany ciężar?

Camille nigdy nie przypuszczała, że takie pytania będą
chodzić jej po głowie. Jednak kiedy na jaw wychodzą przez
lata skrywane tajemnice, ktoś porywa jej przyjaciółkę,
a rodzice wysyłają ją do szkoły z internatem oddalonej o setki
kilometrów od jej rodzinnego domu, Camille zdaje sobie
sprawę, że nic nie jest takie, jak jej się do tej pory wydawało.

W Hellheaven stopniowo odkrywa kolejne sekrety
dotyczące nie tylko jej korzeni, rodziny czy znajomych,
ale i rzeczywistości, która okazuje się być o wiele bardziej
skomplikowana, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.Książka, której recenzję dzisiaj dla Was przygotowałam to nic innego jak twórczość polskiej autorki, która kryje się pod pseudonimem Raven Stark. Nie wiem czy wiecie, ale to jej debiutancka powieść, którą napisała w wieku piętnastu lat. Postanowiłam przekonać się co tak młoda osoba może chcieć przekazać czytelnikom za pomocą swojej twórczości. Jesteście ciekawi jak Raven Stark poradziła sobie z wykreowaniem wymyślonego przez siebie świata? Chcecie przekonać się jakie wrażenie zrobiła na mnie lektura Hellheaven? Zapraszam Was do przeczytania dalszej części recenzji, z której z pewnością się tego wszystkiego dowiecie.

Camille to nastoletnia, dość zbuntowana dziewczyna. Jej z pozoru poukładane życie zmienia się drastycznie gdy rodzice informują ją, że w przeciągu dwóch godzin ma być spakowana, bo wyjeżdża do szkoły z internatem. Camille nie ma pojęcia za co i dlaczego w jej życiu konieczne są takie zmiany. Nowa szkoła - Hellheaven jest obszyta tajemnicą i już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest normalna. Wśród uczniów widać ogromną różnorodność - jest po dwóch uczniów z każdego kraju, ale co tak właściwie to oznacza? Jaką tajemnicę skrywali przed Camillą jej rodzice i co nowego spotka ją w Hellheaven?

Bohaterowie tej powieści wykreowani są bardzo prosto, bez zagłębiania się w szczegóły. Typowe, dosyć schematyczne relacje między postaciami. Camille jest jak dla mnie irytującą postacią, ale niekiedy wywołuje w czytelniku bardzo sprzeczne emocje - mimo wszystko przez cały czas jej kibicowałam. Młoda, zagubiona, niby buntowniczka, ale niezwykle łatwa do rozgryzienia postać. Reszta bohaterów stworzona jest w podobny sposób, więc wszystko do siebie pasuje.

Mamy tutaj do czynienia z bardzo prostym językiem. Książkę czyta się naprawdę szybko, a po paru rozdziałach można przyzwyczaić się do stylu pisania autorki. Od razu jesteśmy w stanie zauważyć prostotę dialogów oraz opisów. Jednak jeśli skupimy się w całości na historii to mocno nas ona pochłonie o czym przekonacie się jeśli tylko dacie szansę Hellheaven i jego autorce.

Powieść jest pozytywna, bardzo wciągająca i intrygująca. Akcje w całej książce są szybkie i nadają tempa historii. Sporo nowych wątków, które dopełniają fabułę oraz trzymanie w niepewności bez rozwiązywania wszystkich niejasności spowodowało, że ostatnie strony były dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Książka jest pełna dosyć chaotycznych wydarzeń bez zagłębiania się w szczegóły co w niektórych momentach jest bardzo irytujące, zwłaszcza gdy kończą się strony, a my nie wiemy praktycznie nic. Tak więc chaos i niekończące się pytania to chyba najlepsze podsumowanie tej pozycji.

Na pewno nie żałuję, że sięgnęłam po tę powieść, bo czytało się ją naprawdę przyjemnie. Bardzo mocno wkręciłam się w całą historię i gdyby bardziej była ona rozwinięta byłabym zachwycona. Jednak trzeba wspierać polskich autorów dlatego liczę, że Raven Stark rozwinie jeszcze skrzydła i napisze kontynuację, która w całości skradnie moje serce. Hellheaven mogę polecić przede wszystkim młodzieży - myślę, że to właśnie do nich najbardziej ona trafi.

Za książkę dziękuję autorce!

3 komentarze :

  1. Właśnie nominowałam Ciebie do Liebster Blog Award!
    Więcej informacji tutaj ->http://czytam-z-pasja.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-2.html
    Z góry dziękuję za odpowiedzenie na pytania ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z wielką chęcią sięgnęłabym po ten tytuł;)

    OdpowiedzUsuń