czwartek, 9 lipca 2015

"NIE ODDAM DZIECI!" - KATARZYNA MICHALAK

Tytuł: Nie oddam dzieci!
Tytuł oryginału: Nie oddam dzieci!
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 258

Dziesięć sekund - gdyby Michał Sokołowski tyle
właśnie czasu poświęcił żonie i synkowi, uratowałby
im życie. Gdy giną w wypadku, do bólu i rozpaczy do-
łącza się niemożliwe do zniesienia poczucie winy.
A to dopiero początek tragedii... Zdruzgotanego
mężczyznę czeka znacznie trudniejsza walka.
Walka o dom, o rodzinę, o dzieci.

Nie oddam dzieci! - to najmocniejsza powieść
Katarzyny Michalak. Roztrzaskuje serce na kawałki,
wzbudza skrajne emocje, porusza do łez.

Tę powieść musisz przeczytać...
Ta historia może zmienić Twoje życie...
Ten dramat może się rozegrać tuż obok Ciebie...

Katarzyna Michalak już w wieku sześciu
lat napisała pierwszą książkę: była to opowieść
o zwierzętach. Od tamtej pory pisanie
i zwierzęta to jej największe pasje. Jest nie-
zwykle wszechstronną autorką - opowiada
nie tylko wzruszające historie obyczajowe,
lecz również doskonale odnajduje się
w literaturze erotycznej oraz fantastyce.
W planach ma nawet powieść historyczną!
Każda jej nowa książka to wysokie notowania
na listach bestsellerów, kilkaset tysięcy
sprzedanych egzemplarzy i coraz liczniejsza
grupa wiernych czytelników.
www.katarzynamichalak.blogspot.comPo ostatnich udanych pozycjach polskich pisarzy, które miałam okazję czytać, i z którymi mogłam się z wami podzielić coraz częściej zaczęłam przeglądać książki naszych autorów. Udało mi się zauważyć jeszcze kilka interesujących tytułów, między innymi "Nie oddam dzieci!" autorstwa Katarzyny Michalak. Okładka od razu przykuła moją uwagę, a po zapoznaniu się z opisem wiedziałam, że muszę przeczytać tę pozycję. Miałam nadzieję, że będzie to wzruszająca opowieść o trudnych tematach, która skłoni mnie do refleksji nad własnym życiem. Jednak czy rzeczywiście tak się stało? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Michał Sokołowski to znany i szanowany chirurg. Jego żona, Marta jest w zaawansowanej ciąży, a oprócz tego mają jeszcze dwójkę dzieci. Pomimo tego jak ważna jest dla Michała rodzina, nie potrafi on wyważyć granicy między pracą, a najbliższymi mu osobami. Jeden dzień, w którym podjął błędną decyzję zmienił jego życie na zawsze. Te kilka chwil, których nie wykorzystał tak jak powinien nie da mu już nigdy spokoju. Czy Michał otrząśnie się z tej dramatycznej sytuacji? Czy bohater poradzi sobie z poczuciem winy?

Michał jest postacią z początku idealną jednak później okazuje się, że również jak każdy normalny człowiek posiada swoje wady - pogrążony w rozpaczy nie myśli racjonalnie. Dużym plusem tej powieści jest to, że autorka idealnie oddała emocje każdego z bohaterów i pozwoliła aby czytelnik przeżywał to wszystko razem z Michałem. Każda strona to ogromna dawka wzruszających doznań, które z pewnością skłonią wiele osób do refleksji. Sięgając po "Nie oddam dzieci!" trzeba nastawić się na mocną powieść o  prawdziwych problemach oraz życiu, które niejednego z nas może przytłaczać.

Katarzyna Michalak stworzyła jak dla mnie coś naprawdę wyjątkowego. Język jakim napisana jest cała powieść idealnie pasuje do tego typu książki i niesie ze sobą mnóstwo emocji. Autorka daje nam bardzo wyrazisty opis sytuacji oraz myśli głównego bohatera. Jedyne co tak naprawdę trochę mnie rozczarowało to zbyt powierzchowne opisy miejsc, które nie do końca potrafiłam sobie dokładnie wyobrazić. Jednak poza tym lektura jest naprawdę fascynująca!

Autorka postanowiła swoją książką uświadomić czytelnika jak ważne jest życie oraz, że nie można odkładać wszystkiego na jutro. Cała akcja tej powieści jest mocno oparta na uczuciach głównego bohatera, które wręcz wylewają się z kart tej powieści i dosięgają czytelnika. Tragedia i bezsilność, która ogarnia Michała dotarła w sam środek mojego serca i wywołała spore zmiany w moim postrzeganiu świata.

Jestem pewna, że z przyjemnością już wkrótce sięgnę po inne powieści tej autorki tym bardziej, że z tego co udało mi się dowiedzieć Katarzyna Michalak jest niezwykle wszechstronna i w swoich książkach sięga po przeróżne tematy. Mam nadzieję, że swoją recenzją zachęciłam Was do zapoznania się z tą lekturą i przeżycia wspólnie z Michałem jego historii.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Literackie! 

2 komentarze :

 1. Haa! Pierwsza:D
  O tej książce już dawno słyszałam i przyznam, że kusiła i kusi mnie niesamowicie. Jednak słyszałam też mniej pochlebne informacje o twórczości tej Autorki. Lecz teraz kiedy nawet Ty mówisz, że książka jest dobra, to biegnę po swój egz i zabieram się za czytanie w najbliższym czasie!

  Pozdrawiam,
  dominika-szalomska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na razie nie czytałam żadnej książki pani Michalak, ale planuję to zmienić i przyznaję, że do tej ciągnie mnie jakoś specjalnie i silniej :)

  OdpowiedzUsuń