poniedziałek, 20 lipca 2015

"NIEBEZPIECZNE ZŁUDZENIE" - KAMI GARCIA & MARGARET STOHL

Tytuł: Niebezpieczne złudzenie
Tytuł oryginału: Dangerous Deception
Cykl: Niebezpieczne istoty
Autor: Kamia Garcia, Margaret Stohl
Wydawnictwo: Feeria young
Ilość stron: 296

DLA RATOWANIA RIDLEY POŚWIĘCIŁ WSZYSTKO -
SWÓJ KLUB, WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO, A NAWET
SERCE. I WSZYSTKO TO NA PRÓŻNO. PRZED NICZYM
JEJ NIE UCHRONIŁ.

Psychopatyczny Silas Ravenwood porwał Ridley i wszelki
ślad po niej zaginął.
Link nade wszystko pragnie ją odnaleźć. Razem z kum-
plami z zespołu i tajemniczym Lennoxem Gatesem -
który ma swoje własne powody, by szukać Ridley - ruszają
na poszukiwania, przemierzając tunele Obdarzonych,
które prowadzą ich do Nowego Orleanu. Gdy odkrywają,
co dzieje się za murami imperium Silasa Ravenwooda,
okazuje się, że tym razem miłość nie wystarczy, by misja
się powiodła. Bo Ridley nie jest już tą syreną, którą znali
i kochali. Ale co z tego?

"BO NA TYM ŚWIECIE SĄ TRZY RODZAJE DZIEWCZYN.
DOBRE DZIEWCZYNY. ZŁE DZIEWCZYNY.
I RIDLEY DUCHANNES".

Druga część książki Niebezpieczne istoty, równie
uzależniająca jak pierwsza, przepełniona mrokiem,
magią i niebezpieczeństwem.


Autorów książki, którą dzisiaj recenzuję możecie znać już z serii Kroniki Obdarzonych, o której było kiedyś dosyć głośno. Ja niestety nie miałam okazji zapoznać się z tym cyklem, ale z chęcią zabrałam się za nową sagę Kami Garcii oraz Margaret Stohl. Niebezpieczne złudzenie to już druga część Niebezpiecznych istot, a zarazem przygód głównych bohaterów. Co tym razem spotka paczkę przyjaciół? Jakie wrażenie zrobi na mnie lektura tej powieści? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam Was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której na pewno się tego dowiecie.

Ridley Duchannes zostaje porwana przez Silasa Ravenwooda, który chce wykorzystać ją do własnych eksperymentów. Jak można się łatwo zorientować wkrótce jej najlepsi przyjaciele wyruszają w podróż, aby ją odszukać. Link, który kocha Ridley zrobi wszystko, aby znaleźć choć najmniejszy ślad, który mógłby doprowadzić ich do uprowadzonej dziewczyny. Czy uda im się odnaleźć porwaną? Czy ta sytuacja wpłynie jakoś na główną bohaterkę? Co takiego Silas jest w stanie zrobić, aby zrealizować swoje cele? Odpowiedzi na te oraz inne pytania z pewnością znajdziecie w książce.

Fabuła Niebezpiecznego złudzenia jest dosyć ciekawa. W książce dużo się dzieje i z pewnością nie można narzekać na nudę czy monotonię. Jak dla mnie jednak czasami łatwo można pogubić się we wszystkich wydarzeniach czy bohaterach, których jest dużo, a każdy z nich jest zupełnie inny i posiada unikalne umiejętności, a także historię. Jestem pewna, że gdy tylko skupicie się dostatecznie mocno to nie będziecie mieli problemu ze zrozumieniem treści.

Bohaterowie są w miarę dobrze wykreowani i dosyć charakterystyczni. Każdy z nich jest inny, ma swój niepowtarzalny charakter, a także podejmuje zarówno te dobre jak i złe decyzje. Niestety mimo wszystko nie potrafiłam dostatecznie zżyć się z postaciami, które zostały tutaj przedstawione. Niby wzbudzili moją sympatię, ale nie mogę powiedzieć żeby jakoś specjalnie mnie zaciekawili. Myślę, że za jakiś czas kompletnie o nich zapomnę i nie będzie mi zbytnio ich brakowało.

Muszę przyznać, że ciężko było mi przebrnąć przez pierwsze rozdziały tej powieści. Kompletnie nie mogłam zagłębić się do świata wykreowanego przez autorów, a całość wydawała mi się dosyć nudna. Dopiero po jakimś czasie Kami Garcia oraz Margaret Stohl zaciekawiły mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać i koniecznie musiałam dowiedzieć się jak potoczą się losy głównych bohaterów. Dużym plusem jest to, że zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło i długo nie mogłam pozbierać się po przeczytaniu ostatniej strony. W ogóle nie spodziewałam się, że to właśnie w taki sposób się potoczy, ale oczywiście cieszę się, że nie przewidziałam zakończenia.

Język, który tutaj znajdziemy jest typowy dla powieści młodzieżowych, czyli między innymi prosty, lekki, a przede wszystkim doskonale zrozumiały. Jeśli jesteście fanami książek o podobnej tematyce to myślę, że Niebezpieczne złudzenie powinno Wam się spodobać.

Podsumowując - powieść ciekawa, poprawna, ale niestety liczyłam na coś więcej. Muszę przyznać, że odrobinę się rozczarowałam, ale mimo wszystko miło wspominam jej lekturę. Nie żałuję czasu spędzonego z głównymi bohaterami, ale również wątpię abym kiedykolwiek powróciła do tej powieści.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Feeria young!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz