czwartek, 31 października 2013

"ŚLEPA ZEMSTA" - ERICA SPINDLER

Tytuł: Ślepa zemsta
Tytuł oryginału: Last Known Victim
Autor: Erica Spindler
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 480

Nowy Orlean po huraganie Katrina. Brak prądu,
żywności, chaos i zniszczenie. Na złomowisku policja

znajduje sześć kobiecych dłoni. Śledztwo, które
prowadzi detektyw Patti O'Shay, zostaje szybko
umorzone z braku świadków i dowodów. Patti ciężko
przeżywa niepowodzenie, ale wkrótce musi zmierzyć
się z większą tragedią. Jej mąż, również policjant,
zostaje brutalnie zamordowany. Prawdopodobnie padł
ofiarą grasujących na ulicach band szabrowników.
Dochodzenie utyka w martwym punkcie.

Po dwóch latach policja odkopuje w parku ciało

kobiety pozbawione prawej dłoni. Śledztwo ponownie
prowadzi Patti, z tym większą determinacją, że przy
zwłokach znaleziono odznakę jej męża. Pani detektyw
stawia wszystko na jedną kartę. Odrzuca zasady
i postanawia grać równie nieczysto, jak ścigany przez
nią morderca...


Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać żadnej książki Erici Spindler dlatego jak najszybciej chciałam się za nią zabrać i zobaczyć czy dzieło tej autorki przypadnie mi do gustu. Czytając opis tej książki nastawiłam się na świetny kryminał i muszę przyznać, że na szczęście się nie zawiodłam. Powieść pochłonęła mnie całkowicie i przeczytanie jej zajęło mi niecałe dwa dni. Myślę, że to świetny dowód na to, że pani Spindler stworzyła intrygującą historię, od której nie można tak po prostu się oderwać. Jeśli chcecie dowiedzieć się co jeszcze spodobało mi się w twórczości tej autorki, zapraszam do dalszego czytania.

Pewnego dnia na złomowisku policja odnajduje sześć kobiecych dłoni. Patti O'Shay prowadzi dochodzenie, które nie przynosi rezultatów. Policja jest bezradna i nie potrafi znaleźć sprawcy tej okrutnej zbrodni. Niestety główna bohaterka musi zmierzyć się z jeszcze większą tragedią. Jej mąż, który również jest policjantem zostaje zamordowany. Dwa lata później, w parku zostaje znalezione ciało kobiety pozbawione prawej dłoni. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że przy zwłokach znaleziono również odznakę męża Patti. Detektyw O'Shay, która nie mogła pogodzić się ze śmiercią męża postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę męża. Czy Patti uda się rozwiązać zagadkę?

Fabuła tej książki wydawała mi się niezwykle ciekawa dlatego chciałam jak najszybciej dotrzeć do rozwiązania zagadki. Pani Spindler od pierwszych stron wciągnęła mnie w swoją historię i nie pozwoliła mi się od niej oderwać. Z każdą kolejną stroną zyskiwałam coraz więcej podejrzanych, by wkońcu przekonać się, że mordercą jest zupełnie ktoś inny. Kiedy wydawało mi się, że udało mi się rozwiązać zagadkę, autorka podsuwała mi kolejne fałszywe poszlaki, po których nie byłam już taka pewna swoich tropów. Cieszę się, że autorka tak bardzo mnie zaskoczyła i do samego końca nie pozwoliła mi odkryć kto jest zabójcą. Akcja rozgrywa się dosyć szybko i naprawdę czytając nie mamy czasu na nudę. Autorka co chwilę zasypuje nas nowymi zdarzeniami i nie pozwala na choćby odrobinę przerwy. Jednocześnie cały czas podsyca naszą ciekawość tak, że nie możemy doczekać się rozwiązania tej mrocznej tajemnicy.

Bardzo polubiłam detektyw Patti O'Shay, która wydała mi się naprawdę niezwykle sympatyczna i miła. Okazała się osobą, która jeśli postawi sobie w życiu jakiś cel to pomimo wielu porażek nie zamierza z niego rezygnować. Autorka świetnie wykreowała główną bohaterkę i nadała jej niepowtarzalny charakter. Czytając tę powieść bardzo zżyłam się z detektyw O'Shay i zawsze starałam się jej kibicować w rozwiązywaniu tej niezwykłej zagadki.

Okładka tej książki bardzo mi się spodobała i sprawiła, że od razu zwróciłam na nią uwagę. Jestem naprawdę zadowolona, że mogłam zapoznać się z tą książką i już nie mogę doczekać się kiedy znów sięgnę po powieść tej autorki. Zachęcam Was do poznania twórczości Pani Erici Spindler, która okazała się świetną pisarką kryminałów.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Mira!



Ślepa zemsta

4 komentarze :

 1. Wydaje się ciekawa. Nawet chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi powieści tej autorki bardzo się podobają więc skuszę się i na tą (:

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła rzeczywiście całkiem ciekawa, nie wiem tylko, czy styl tej całej Spindler przypadłby mi do gustu. Z ciekawości w księgarni spojrzę, czemu by nie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza akcja, te odcięte dłonie, moja wyobraźnia już działa. ;) Na plus też pozytywna postać detektywa, jeśli nie byłaby interesująca to chyba bym odpuściła. ;) A tak poszukam.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń