niedziela, 17 sierpnia 2014

"HISTORIA PEWNEJ DZIEWCZYNY" - LINDSEY KELK

Tytuł: Historia pewnej dziewczyny
Tytuł oryginału: About a girl
Autor: Lindsey Kelk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 448

Straciłam pracę. Straciłam miłość mojego życia.
Matka się do mnie nie odzywa.
Przyjaciółka jest na mnie nieziemsko wkurzona.
A współlokatorka prawdopodobnie wyrzuciła mnie
już z domu.
Wszystko poszło nie tak.

Tess Brookes wszystko miała precyzyjnie zaplanowane. Ale kiedy plan się
sypie, jest zmuszona ułożyć sobie życie od nowa...
Po przypadkowo odebranym telefonie do jej współlokatorki, Vanessy, uzna-
je, że skoro bycie Tess nie wychodzi jej zbyt dobrze, to mogłaby spróbować
być Vanessą. Nie mając nic do stracenia, przyjmuje zlecenie na sesję zdję-
ciową na Hawajach - jest fotografem amatorem, więc co w tym trudnego?
Wkrótce jednak Tess wpada w poważne tarapaty. A współpracujący z nią
zabójczo przystojny dziennikarz, który jasno daje do zrozumienia, jakie ma
wobec niej zamiary, okazuje się egoistycznym potworem. Daleko od domu
i z cudzą tożsamością, Tess musi zdecydować: walczyć czy przyznać się
i uciekać...

Lindsey Kelk to autorka, o której nigdy wcześniej nie słyszałam, ale wcale nie zniechęciło mnie to do zapoznania się z tą książką. Bardzo lubię poznawać nowych autorów i ich dzieła, ponieważ nigdy nie wiadomo na jak dobrą powieść możemy trafić. Miałam nadzieję na lekką, przyjemną i zabawną powieść i muszę wam szczerze powiedzieć, że ani trochę się nie zawiodłam. Zanim jednak przejdziemy do moich odczuć wobec tej książki postaram się przybliżyć wam jej fabułę.

Znacie to uczucie kiedy wasz idealnie dopracowany plan w jednej chwili się sypie i wszystko nie idzie po waszej myśli? Jeśli tak, to możecie sobie wyobrazić jak musiała czuć się Tess Brookes gdy nieszczęścia spadały na nią jedno po drugim. Najpierw straciła pracę, potem miłość swojego życia, a na koniec pokłóciła się z matką i najlepszą przyjaciółką. Do tego jej nieznośna współlokatorka Vanessa ciągle utrudniała jej życie. Główna bohaterka stwierdziła, że skoro bycie sobą kompletnie jej nie wychodzi to może na jakiś czas stać się kimś innym. Dlatego Tess zaczyna udawać Vanessę i wyjeżdża na Hawaje gdzie dostaję pracę jako fotograf. Podczas pracy poznaje zabójczo przystojnego dziennikarza, ale Tess nigdy nie umówiłaby się z mężczyzną, którego dopiero co poznała. Ale przecież teraz jest Vanessą...

Książka spodobała mi się po pierwszych kilku stronach. Język jakim posługiwała się autorka był niezwykle prosty i przyjemnie czytało się każdy rozdział. Powieść po prostu pochłonęłam w niecałe dwa dni, gdyż okazała się naprawdę lekka i nie wymagająca wiele wysiłku od czytelnika. Powieść Lindsey Kelk jest idealna na wakacje, dłuższą podróż czy gorszy dzień. Autorka umie rozbawić czytelnika i sprawić, że zapomnisz o wszystkich swoich problemach. Czytając tę książkę niejednokrotnie nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. Świetne dialogi pełne humoru to coś co naprawdę sprawia, że dzień wydaje się lepszy. Akcja była szybka, a autorka zadbała, żeby ani na chwilę czytelnikowi nie zabrakło rozrywki. Historia pewnej dziewczyny to powieść zawierająca mnóstwo zwrotów akcji i wiele przygód głównej bohaterki.

Tess okazała się osobą niezwykle wesołą, pełną poczucia humoru i troszkę zwariowaną, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak naprawdę ani razu nie mogłam być na sto procent pewna co wpadnie do głowy głównej bohaterce i jaką podejmie decyzję. Niejednokrotnie jej zachowanie było lekkomyślne, ale właśnie za to najbardziej ją polubiłam. Charaktery bohaterów może nie były jakoś specjalnie dopracowane, ale z pewnością każdy z nich zapadnie mi na długo w pamięć.

Każdy czasem potrzebuje książki, która pozwoli mu się oderwać od rzeczywistości. Historia pewnej dziewczyny z pewnością do takich należy, a do tego poprawi wam humor. Ja na pewno polecę ją mojej siostrze, która zdecydowanie lubi takie klimaty. Jestem przekonana na sto procent, że jej się spodoba i myślę, że wam również przypadnie do gustu. Okładka tej powieści jest ładna i idealnie do niej pasuje. Gorąco zachęcam was do zapoznania się z twórczością tej autorki, bo z pewnością jej dzieło jest godne waszej uwagi.

Za książkę dziękuję wydawnictwu ZYSK I S-KA !

2 komentarze :

  1. Nie słyszałam o tej książce, ale z chęcią się za nią zabiorę jak tylko wpadnie mi w łapki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli gdzieś ją dostrzegę, z przyjemnością po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń