środa, 21 stycznia 2015

"MROCZNY TROP" - ALEX KAVA

Tytuł: Mroczny trop
Tytuł oryginału: Breaking Creed
Cykl: Maggie O'Dell
Autor: Alex Kava
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 320

ŚWIATOWA PREMIERA
NAJNOWSZEJ POWIEŚCI
MISTRZYNI THRILLERÓW!

Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje
na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki,
który może przemycać narkotyki. Jak zwykle
służbom pomaga Ryder Creed ze swymi
najlepiej wyszkolonymi psami poszukiwawczymi.
Jednak pod pokładem statku znajdują tylko grupkę
przerażonych dzieci.

Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi
dochodzenie w sprawie serii morderstw.
Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią.
Maggie podejrzewa, że to dzieło jednego zabójcy.

Ścieżki Maggie O'Dell i Rydera Creeda
znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice,
które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich.
Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia
Amanda. zmuszana przez kartel do przemycania kokainy.

Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę,
wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje
zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce
po niego przyjdą.Mroczny trop to już moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki. Jej poprzednia książka - Ostateczny cel - bardzo mi się spodobała i byłam pewna, że w końcu sięgnę po jej kontynuację. Byłam ciekawa czy ten tom zachwyci mnie tak samo jak poprzedni i jakie przygody spotkają tym razem Maggie O'Dell. Wiedziałam już czego mogę spodziewać się po tej autorce dlatego z taką przyjemnością zabrałam się za czytanie dwunastej już części tego cyklu. Jakie wrażenie zrobiła na mnie ta książka? Tego z pewnością dowiecie się zapoznając się z dalszą częścią recenzji. Na początku jednak postaram się przybliżyć Wam jej fabułę.

Na wodach Zatoki Meksykańskiej zostaje zatrzymany statek rybacki, którego pasażerowie podejrzewani są o przemyt narkotyków. W takim wypadku do pomocy zostaje wezwany Ryder Creed, który ma pod opieką najlepiej wyszkolone psy poszukiwawcze. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich jest jednak to, że pod pokładem statku znajdują tylko przerażone dzieci. W tym samym czasie agentka Maggie O'Dell próbuje rozwiązać zagadkę serii morderstw. Wszystkie ofiary były przed śmiercią torturowane dlatego agentka FBI uważa, że jest to sprawka jednego zabójcy. W pewnym momencie Ryder oraz Maggie spotykają się aby razem odkrywać tajemnice. Niestety to czego się dowiedzą stanie się zagrożeniem zarówno dla nich jak i ich bliskich. Czy bohaterom uda się rozwiązać tę tajemnicę i czy wyjdą z tej sprawy cali i zdrowi?

Od pierwszych stron autorka porywa nas w wir akcji i sprawia, że nawet na chwilę nie odczuwamy jakiegokolwiek znudzenia. W zasadzie przeczytanie tej książki zajęło mi tylko kilka godzin i byłam bardzo zaskoczona, że skończyłam ją tak szybko. Fabuła tej powieści okazała się niezwykle ciekawa, a z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem chciałam jeszcze bardziej poznać jej zakończenie. Mroczny trop wielokrotnie utrzymywał mnie w napięciu i jest to jeden z największych plusów tej lektury. Momentami musiałam wstrzymywać oddech, ponieważ autorka skutecznie trzymała mnie w niepewności. Czekając na tramwaj miałam pod ręką właśnie tę książkę i przyznam się wam szczerze, że nawet nie zauważyłam kiedy odjechał mój długo wyczekiwany środek lokomocji. Następny był dopiero za dwadzieścia minut, ale z Mrocznym tropem w ręce nawet tak długie oczekiwanie nie było dla mnie jakoś specjalnie straszne.

Język tej autorki jest bardzo lekki i niezwykle przyjemny. To właśnie dzięki niemu z taką łatwością czytało mi się tę książkę. Alex Kava pozwoliła mi zapomnieć o tym co mnie otacza i swoją twórczością całkowicie pochłonęła moje myśli. Pisarka bardzo dobrze umie wprowadzić czytelnika w wykreowany przez siebie świat i sprawia, że za wszelką cenę chce on poznać losy głównych bohaterów.

Bohaterowie tej powieści są po prostu świetni i naprawdę bardzo ich polubiłam. Creed i Maggie są idealnymi partnerami i umieją dobrze ze sobą współpracować. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miała okazję poznać inne przygody, które ze sobą przeżyją. Jestem pewna, że Wy również bardzo się do nich przekonacie i z niecierpliwością będziecie czekać na to, aby poznać kolejne części.

Podsumowując - Mroczny trop to książka może nie z górnej półki, ale absolutnie zachwyciła mnie swoją prostotą. Przy twórczości tej autorki mogę po prostu odpłynąć i nie myślę o niczym innym, tylko o akcji, która aktualnie się dzieje. Jeśli szukacie czegoś na miarę Stiega Larssona to możecie odrobinę się rozczarować, ale jeśli chcecie po prostu dobrze się bawić podczas czytania to gwarantuję, że się nie zawiedziecie.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Mira!

2 komentarze :

  1. Muszę niedługo sięgnąć po jakiekolwiek jej dzieło. Coraz więcej słyszę dobrych opinii a ja jeszcze nic nie przeczytałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejny autor, z którym nie miałam do czynienia, chyba muszę odtworzyć sie na gatunki poza fantastyką, bo wiele tracę... ;)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń