poniedziałek, 26 stycznia 2015

"ZŁO" - HEATHER GRAHAM

Tytuł: Zło
Tytuł oryginału: The Unholy
Autor: Heather Graham
Wydawnictwo: Burda Książki
Ilość stron: 306

Zło
Świątynia Hollywood skrywa nikczemne czyny

W znanym studiu filmowym Eddiego Archera, holywoodzkiego
speca od efektów specjalnych, straszą potwory, monstra i zombie,
manekiny wyglądają jak ludzie-ofiary zbrodni, a sztuczną krew
można wziąć za autentyczną. W podziemiach tego królestwa
ułudy, gdzie zrekonstruowano sceny z niektórych czarnych filmów,
dochodzi do prawdziwego morderstwa.

Na oczach zaskoczonego i przerażonego Ali-
staira, Archera juniora, ożywa złowieszcza
postać kapłana z filmu Sam Stone i dziwacz-
ny przypadek Muzeum Egipskiego i jednym
ruchem noża uśmierca Jenny Henderson,
początkującą aktorkę. Policja nie daje wiary
zeznaniu Alistaira i oskarża go o zabójstwo.
W ten niedzielny wieczór, w zamkniętym po-
mieszczeniu byli tylko we dwoje.

Zrozpaczony Eddie szuka ratunku dla uko-
chanego syna, który zapewnia go o swojej
niewinności. Udaje mu się sprowadzić Eki-
pę Łowców, słynną ze skuteczności i nie-
konwecjonalnych sposobów prowadzenia
śledztwa. Przewodniczą tej grupy po stu-
dniu i pośród ludzi z nim związanych zostaje
Madison Darvil, zaufana pracownica Eddiego,
która, jak się przekonał, potrafi nawiązać
kontakt ze zmarłymi. Wkrótce skorzysta z tej
niezwykłej umiejętności...

Heather Graham jest
autorką bestsellerów
"New York Timesa"
i "USA Today".
Opublikowała ponad
70 tytułów, m.in.
Rajska pokusa,
Noc, morze i gwiazdy,
Mordercze grono,
Bagno grzechów,
Klątwa kanionu,
Instynkt mordercy
i Niewidzialne.
Jej powieści ukazały
się na całym świecie
w łącznym nakładzie
ponad 20 milionów
egzemplarzy i zostały
wyróżnione wieloma
nagrodami.Twórczość Heather Graham miałam okazję już poznać jakiś czas temu i pamiętam, że zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Z chęcią więc sięgnęłam po kolejną jej powieść i miałam nadzieję, że podczas czytania będę się dobrze bawić. Liczyłam na szybką akcję, dobrze wykreowanych bohaterów i ciekawą intrygę. Czytając dalszą część recenzji dowiecie się czy książka spełniła moje oczekiwania i jakie zrobiła na mnie wrażenie. Zanim przejdę jednak do emocji, które towarzyszyły mi podczas poznawania tej historii postaram się najpierw przybliżyć Wam nieco fabułę tej lektury.

W znanym hollywoodzkim studiu dochodzi do morderstwa. O zbrodnię zostaje oskarżony syn właściciela studia - Alistair, jednak nie przyznaje się do winy. Mężczyzna uporczywie twierdzi, że jest niewinny, a za zamordowaniem jego przyjaciółki stoi ktoś inny. Policja jest przekonana o winie chłopaka i nie wierzy w jego wyjaśnienia, dlatego jego ojciec postanawia poprosić ekipę Łowcy Duchów oraz pracownicę studia Madison. Czy uda im się rozwiązać zagadkę zamkniętego pokoju?

Na wstępie od razu zaznaczę, że Zło to nie do końca taki zwykły kryminał. Ważną bowiem rolę w tej książce odgrywają duchy, między innymi pomagają w rozwiązaniu tajemnicy. Jeśli więc szukacie typowej zagadki kryminalnej to niestety może się okazać, że książka nie do końca trafi w wasze gusta, ale jeśli nie przeszkadza Wam wątek paranormalny to jak najbardziej zachęcam do przeczytania tej powieści. W moim przypadku taki zabieg, który zastosowała autorka dodając do fabuły duchy oraz osoby, które mogą się z nimi porozumiewać jak najbardziej był dobrym pomysłem. Uważam, że dodało to książce niesamowitego klimatu i było dosyć oryginalne.

Akcja tej powieści jest szybka i zawiera wiele ciekawych wątków oraz zwrotów w fabule. Autorka lubi zaskakiwać czytelnika i potrafi doskonale wprowadzić nas w błąd. Praktycznie do samego końca nie byłam pewna kto okaże się winny, a gdy już zagadka została rozwiązana nie mogłam uwierzyć, że to wszystko skończyło się w taki sposób. Podczas czytania tej powieści z pewnością nie grozi nam nuda i możemy być pewni, że losy bohaterów pochłoną nas od pierwszych stron.

Język autorki jest lekki i przyjemnie się go czyta. Jestem pewna, że nikt nie będzie miał problemów ze zrozumieniem treści. Heather Graham stworzyła kilka ciekawych wątków, które doskonale połączyła w całość. Książkę czyta się naprawdę szybko i nie wiadomo kiedy nadchodzi koniec naszej przygody z głównymi bohaterami.

Główni bohaterowie są dobrze wykreowani i od pierwszych stron wzbudzają sympatię czytelnika. Szczególnie polubiłam Madison Darvil, której cały czas kibicowałam i miałam nadzieję, że uda jej się rozwiązać zagadkę. Jestem pewna, że Wy również bardzo ją polubicie i ciężko będzie Wam się z nią rozstać. Moim zdaniem książka zdecydowanie za szybko się skończyła. Mogłabym jeszcze trochę poczytać o bohaterach, z którymi się zżyłam, ale niestety nie mam na to wpływu. Być może kiedyś jeszcze wrócę do tej powieści, aby przypomnieć sobie tę niesamowicie ciekawą intrygę. Na razie obiecuję Wam, że wkrótce sięgnę również po inne książki tej autorki, a wtedy ich recenzja na pewno pojawi się na blogu.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda!

1 komentarz :

  1. Całkiem niedawno odkryłam twórczość Heather Graham i muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu. Coś mi się wydaje, że to będzie jedna z moich ulubionych autorek, ale nie chce wyprzedzać faktów.
    Powyższej pozycji nie znam, ale bardzo mnie zainteresowała jej fabuła oraz Twoja recenzja, dlatego postaram się nabyć i przeczytać tę książkę.

    OdpowiedzUsuń