niedziela, 12 kwietnia 2015

"ROWDY. TOM 2" - JAY CROWNOVER

Tytuł: Rowdy. Tom 2
Tytuł oryginału: Rowdy: A Marked Men Novel
Cykl: Naznaczeni mężczyźni
Autor: Jay Crownover
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 256

SALEM: Kocham Rowdy'ego. Zawsze go kochałam. Teraz, gdy
spotkałam go znowu, wiem to na pewno. I zaczynałam wierzyć,
że on mógłby pokochać mnie. Ale nasza przeszłość nie przestała
nas ścigać...

ROWDY: Zawsze byłem sam. Poza tym jednym razem, gdy
wydawało mi się, że kogoś obchodzę. Ale to nie była prawda.
Chciałem zapomnieć. Teraz razem z Salem wróciły wspomnie-
nia. Te złe, które ciągle bolą. I te dobre, kiedy mówiliśmy sobie
wszystko. Kiedy byliśmy przyjaciółmi. Ale czy po tym, co prze-
szliśmy, możemy stać się dla siebie kimś więcej?

JAY CROWNOVER to jedna
z najpopularniejszych autorek gatunku
New Adult o wchodzących w dorosłe życie
młodych ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się
z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich
odcieniach: od czułości po płomienny seks.

Powieścią BUNTOWNIK (2. miejsce listy
bestsellerów Amazonu i 115 000 sprzedanych
egzemplarzy), rozpoczęła cykl Naznaczeni
Mężczyźni z kolejnymi tajemniczymi,
zdolnymi do najskrajniejszych uczuć bohaterami.

Powieści w dwóch tomach ZARYZYKUJ,
NIEPOKORNY, WIERNY i ROWDY
weszły na listy bestsellerów literatury
dla dorosłych
"New York Timesa" i Amazonu.Dzisiaj mam dla Was coś co już pewnie po części znacie. Może stwierdzicie, że ostatnio jestem dosyć przewidywalna, ponieważ po raz kolejny sięgnęłam po coś z gatunku New Adult, które bardzo przypadło mi do gustu. Tym razem zabrałam się za dalszą część losów Rowdy'ego oraz Salem, czyli kolejny tom z serii Naznaczeni Mężczyźni. Czy pierwsza miłość to tylko złudzenie? Jakimi wydarzeniami tym razem zachwyci nas autorka tej powieści? Czy to wspaniałe, rodzące się w pierwszym tomie uczucie będzie miało swój happy end? Tego wszystkiego dowiecie się czytając kolejny tom Rowdy'ego.

W drugiej odsłonie losów Rowdy;ego i Salem pojawia się Poppy - siostra dziewczyny. Wprowadza to w ich życie niepokój, zmartwienia oraz fakt, że muszą się znowu zmierzyć z przeszłością i przyszłością w jednym. Pojawia się także mnóstwo wątpliwości oraz pytań. Jak z tym wszystkim poradzi sobie cała trójka bohaterów? Czy uda im się pokonać wszystkie przeciwności losu, nie raniąc przy tym nikogo?

Autorka pozwala nam poznać bohaterów tej powieści z innej strony. Są oni wykreowani bardzo dobrze, a Jay Crownover po raz kolejny nas nie zawiodła. Postacie oddają jeszcze więcej emocji niż w pierwszym tomie. Kontynuacja jest bogatsza w uczucia nimi targające. Do tego mamy możliwość poznania Poppy i zaakceptowania jej w nowej roli, którą odgrywa w życiu Rowdy'ego i Salem. Tak delikatna postać nadaje smaku całej historii. Pomimo zawirowań jakie wprowadza, okazuje się, że jest ona bardzo sympatyczna i pozytywna dla odbiorcy. Cała trójka bohaterów jest idealnie wpasowana do tej historii.

Tym razem akcja całej powieści nabiera znacznie większe tempo. Śledzimy losy postaci w maksymalnym skupieniu czekając na rozwiązanie ich problemów i dylematów jakie przed nimi się pojawiają. Na pewno nie grozi nam zanudzenie się opisami czy wydarzeniami, które właśnie się rozgrywają. Wszystko to nadaje idealny charakter fabule, którą pochłaniamy z nadzieją na dobre zakończenie.

W tym przypadku nie można powiedzieć złego słowa na temat języka jakim została napisana ta powieść. Oczywiście jest on bardzo lekki i zrozumiały co pozwala nam na czerpanie przyjemności z samego czytania. Dodatkowo możemy doskonale się zrelaksować pomimo niezwykle burzliwego życia naszych ulubionych postaci.

Jeśli mieliście już okazję przeczytać pierwszy tom to z przyjemnością powinniście sięgnąć po jego kontynuację. Nie zrażajcie się okładką, która niestety trochę mniej przykuwa naszą uwagę, ponieważ jak dla mnie treść tej powieści jest jeszcze lepsza. Podsumowując - książka bardzo dobrze zdała egzamin. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a do tego można przy niej porządnie się zrelaksować co dla mnie jest dosyć ważne przy wyborze lektury do czytania. Polecam każdemu kto jest miłośnikiem cyklu Naznaczeni Mężczyźni i ogólnie gatunku New Adult. Teraz pozostało mi już tylko czekanie na kolejne powieści tej autorki, ale mogę Was zapewnić, że ich recenzje z pewnością również pojawią się na blogu. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

6 komentarzy :

 1. Nie miałam okazji poznać pierwszego tomu, szczerze, to pierwsze słyszę o tej serii, ale chciałabym ją przeczytać. A pan z okładki wcale nie straszy, choć te przydługie teksty (chyba znak rozpoznawszy wydawnictwa Amber) rzeczywiście odstraszają. Ale rozejrzę się za pierwszym tomem na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom jeszcze przede mną, ale muszę przyznać, że okładka drugiego nie wpadła mi w oko ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać o Rowdym, jednak na razie nie mam takiej możliwości :) I trochę niefajne jest to rozkładanie na dwa tomy ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce, ale okładka bardzo mi się spodobała i muszę bliżej poznać zawartość ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym przeczytać tę serię, lecz strasznie odstrasza mnie zabieg dzielenia książki na części; jest to dla mnie spowodowane tylko jednym - chęci zysku przez wydawnictwo.

  http://ksiazki-milki.blogspot.com/2015/04/rowdy-tom-2-jay-crownover.html

  OdpowiedzUsuń