czwartek, 16 kwietnia 2015

"ZOSTAŃ ZE MNĄ. TOM 2" - J. LYNN (JENNIFER L. ARMENTROUT)

Tytuł: Zostań ze mną. Tom 2
Tytuł oryginału: Stay With Me
Cykl: Czekam na Ciebie
Autor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 256

Calla wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie najbliższa jej osoba,
jej własna matka, najboleśniej ją skrzywdziła. Zdradziła... Jest jednak
Jax, nieziemsko przystojny chłopak, który umie oswajać lęki i patrzeć
głębiej, niż wskazują pozory.
Ale muszą stawić czoło nie tylko własnej przeszłości. Grozi im realne
niebezpieczeństwo. Czy ich miłość przetrwa najtrudniejszą próbę
poświęcenia i odwagi?

JENNIFER L. ARMENTROUT, znana pisarka,
przyjęła pseudonim J. LYNN dla gatunku
New Adult. To powieść o wchodzących
w dorosłe życie młodych ludziach (18-25 lat),
którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości
ukazanej we wszystkich odcieniach:
od czułości po płomienny seks.
ZACZEKAJ na mnie to najpopularniejsza
powieść gatunku 2013 i numer 1 "New York
Timesa". Popularność jej kolejnych
bestsellerów: ZAUFAJ mi, BĄDŹ ze mną
i ZOSTAŃ ze mną, sprawiła, że autorka
zdecydowała się pisać dalej Dla Młodych
Dorosłych pod prawdziwym nazwiskiem.Jakby to wyglądało, gdybym nie miała dla Was recenzji kontynuacji książki, do której przeczytania niedawno Was zachęcałam? Tym razem po raz kolejny sięgnęłam po powieść z gatunku New Adult. Są to dalsze losy bohaterów, których mieliśmy już okazję poznać. Kto jeszcze nie zdążył zapoznać się z pierwszą częścią - powinien jak najszybciej nadrobić swoje zaległości. Jak będą wyglądały kolejne przygody Calli i Jaxa? Czy niebezpieczeństwo, w którym się znajdą podbuduje ich relacje? Czego możemy spodziewać się po burzy emocji z pierwszego tomu? Zachęcam Was do przeczytania całej recenzji.

W tej części losy Calli i Jaxa staną pod znakiem zapytania. Znajdziemy tutaj ciąg dalszy problemów głównych bohaterów oraz próby ich rozwiązania. Czy Calli uda się uporać z trudną sytuacją? Czy samo wsparcie i zaangażowanie Jaxa uchroni ją przed całym złem, w które wpakowała ją matka? - czyli kontynuacja trudnej sytuacji na drodze życiowej dziewczyny. Zmagania z powrotem do normalności i przeciwieństwami losu. Przygotujcie się na dużą dawkę prawdziwego życia oraz emocji, które ono wywołuje.

W tym przypadku wszystkie wydarzenia nabierają tempa. Akcja całej książki jest bardzo szybka i co chwilę dzieje się coś nowego. J. Lynn tworząc drugą część bardzo dobrze poradziła sobie z opisaniem fabuły oraz wydarzeń, które spotykają głównych bohaterów. Autorka wplata w swoją powieść mnóstwo emocji i uczuć sprawiając, że czytelnik mocno przeżywa historię opisaną na kartach tej książki.

Język jakim posługuje się autorka jest niezwykle lekki, zrozumiały, a także sprawia, że kolejne strony, które czytamy znikają w zadziwiającym tempie. Powieść pochłania się szybko pomimo wielu wydarzeń, które się w niej rozgrywają. Do tego wszystkiego autorka dodała jeszcze świetne, a przede wszystkim zaskakujące zakończenie, które pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć bohaterów i ich postępowanie.

Bohaterowie - tak jak w pierwszej części - tworzą idealny zbiór charakterów, który jak dla mnie okazał się bardzo realnie przedstawiony. Pomimo tego, że Calla i Jax bardzo się od siebie różnią, znaleźli wspólne tematy i chcieli aby cała sytuacja zakończyła się dla nich szczęśliwie. Oczywiście strasznie zżyłam się z głównymi bohaterami, a rozstanie z nimi okazało się niezwykle trudne. Jestem jednak pewna, że kiedyś powrócę do ich historii aby na nowo przeżywać wszystko co zostało w niej opisane.

Druga część jest idealną kontynuacją początku i absolutnie mnie nie zawiodła. Może nie jest to zbyt ambitna literatura, ale jak dla mnie idealna na odstresowanie po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Polecam ją każdemu kto lubi sobie usiąść wieczorem i zrelaksować się z lekką lekturą. Z pewnością Zostań ze mną jest dobrą odskocznią od codzienności i myślę, że doskonale umili Wam czas.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz