piątek, 15 maja 2015

"AFTER. JUŻ NIE WIEM, KIM BEZ CIEBIE JESTEM" - ANNA TODD

Tytuł: After. Już nie wiem, kim bez Ciebie jestem
Tytuł oryginału: After We Collided
Cykl: After
Autor: Anna Todd
Wydawnictwo: Między słowami
Ilość stron: 768

NAJWIĘKSZY FENOMEN KSIĄŻKOWY TEGO ROKU!
POWIEŚĆ, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ MILIARDA ODSŁON
W SERWISIE WATTPAD.

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się
PRZED POZNANIEM HARDINA,
i na to, co zdarzyło się PÓŹNIEJ.

Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy
etap, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem
na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa
nie może wybaczyć nawet jemu. Aby o nim zapomnieć,
rzuca się w wir pracy.
Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać...

Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi?
I, - co ważniejsze - czy Hardin jest w stanie się zmienić?Jeśli śledzicie regularnie mojego bloga to pewnie wiecie doskonale, że niedawno recenzowałam pierwszą część serii After i bardzo mi się ona podobała. Z niecierpliwością czekałam, aż będę mogła poznać dalsze losy głównych bohaterów i w końcu rzeczywiście mi się udało. Jak tym razem autorka urozmaici przygody Tessy i Hardina? Z jakimi zawirowaniami losu będziemy mieli do czynienia? Przekonajmy się sami czy życie nauczyło już czegoś tych młodych i niekoniecznie doświadczonych uczuciowo bohaterów. Zapraszam na dalszą część recenzji.

Wydawać by się mogło, że odkąd w życiu Tessy pojawił się Hardin, dziewczyna będzie szczęśliwa. Jednak bohaterka już wkrótce dowiaduje się co tak naprawdę kierowało Hardinem od początku ich znajomości. Zachowanie chłopaka i jego znajomych bardzo zraniło Tessę i z pewnością ciężko będzie jej się po tym podnieść. Hardin zrozumiał o co naprawdę chodzi w życiu i co jest dla niego najważniejsze, ale czy nie jest już za późno? Jak burzliwe będą losy impulsywnego Hardina i naiwnej Tessy? Tego musicie dowiedzieć się już sami.

Na samym początku muszę wspomnieć, że "After. Już nie wiem kim bez Ciebie jestem" jest tak samo przepełniona emocjami jak pierwsza część. To właśnie między innymi z tego powodu byłam pewna, że przeczytam kontynuację pierwszego tomu. Tak samo mocno jestem pewna, że gdy tylko w księgarniach ukaże się trzecia część przygód Tessy i Hardina to z pewnością po nią sięgnę. Możecie uznawać mnie za wariatkę, ale po prostu już od pierwszych stron zakochałam się w tej serii.

Trzeba przyznać, że autorka również w tym przypadku świetnie zadbała o bohaterów. Wykreowani są jeszcze lepiej niż można byłoby się spodziewać. Widać, że oboje dojrzeli i powoli zaczynają rozumieć czym jest prawdziwa miłość i jak należy do niej podchodzić oraz w jaki sposób najlepiej ją pielęgnować. Jednak z ich charakterami nie jest to nadal takie proste jak byśmy chcieli. Autorka idealnie wyważyła emocje między bohaterami i naszymi odczuciami, nie przesadziła, dzięki czemu nie popadliśmy w irytację i nie stało się to banalną powieścią dla nastolatków.

Lekkość z jaką napisana jest ta książka sprawia, że czyta się ją niezwykle szybko i przyjemnie. Język, którego używa autorka powoduje, że strony same znikają nam pod palcami. Zanim się zorientujemy dopada nas zaskakujące zakończenie.

Podsumowując - pomimo ogromnej ilości stron książkę czyta się naprawdę błyskawicznie. "After. Już nie wiem, kim bez Ciebie jestem" to genialna kontynuacja pierwszej części, która zapowiada jeszcze lepsze kolejne tomy. Mam nadzieję, że moja recenzja zachęciła Was do poznania twórczości tej autorki. Uważam, że warto poświęcić swój czas, aby zagłębić się w losy bohaterów.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Znak!

3 komentarze :

 1. Bardzo szybko czytasz, wow, a recenzja jest nzprawdę ciekawa. Ja zapraszani do mnie na tekst o pierwszym tomie :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko mi zdecydować, czy zabierać się za ten cykl, czy też nie... wiele sprzecznych opinii widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam mieszane uczucia wobec tej serii. Być może kiedyś dam się skusić, a na razie pozostawię to tak jak jest :P

  OdpowiedzUsuń