środa, 20 maja 2015

"DOTYK" - JUS ACCARDO

Tytuł: Dotyk
Tytuł oryginału: Touch (A Denazen Novel #1)
Cykl: Denazen
Autor: Jus Accardo
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 344

Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku
z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee
Cross, szalonej 17-letniej miłośniczki mocnych
wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną
okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadza
błękitnookiego przystojniaka do domu.

Jednak nie wszystko jest z nim w porządku.
Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet
Deznee zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się,
że chłopak był więziony przez Denazen
Corporation, organizację, która wykorzystuje
ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń.
A umiejętności Kale'a są wyjątkowo
niebezpieczne - jego dotyk zabija...Przeglądając co ciekawego mogłabym przeczytać z fantastyki dla młodzieży dostrzegłam kolejny intrygujący tytuł. Opis książki na tyle mnie zachęcił, że postanowiłam spróbować i przekonać się czy Dotyk autorstwa Juz Accardo to powieść godna polecenia. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie wrażenie zrobiła na mnie twórczość tej autorki, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji.

Pewnego dnia na drodze Deznee Cross staje Kale. Od samego początku pojawia się między nimi dziwne napięcie. Jednak dziewczyna widząc w jakiej sytuacji znajduje się nowo poznany chłopak stawia wszystko na jedną kartę. Chce mu pomóc i zrobić ojcu na złość, więc zabiera go do domu. Dziewczyna nie spodziewa się takiego obrotu sprawy - okazuje się, że ta dwójka zna się dużo lepiej niż mogło by się na początku wydawać. Ojciec, który pracuje w Denazen Corporation ukrywa wiele tajemnic, między innymi, że organizacja, do której należy więziła Kale'a, aby wykorzystać jego moc. Okazuje się, że dotyk chłopaka zabija...

Bohaterowie tej pozycji są naprawdę bardzo dobrze wykreowani, a przy tym niezwykle pozytywni i sympatyczni. Autorka stworzyła barwne postacie, które posiadają niesamowite moce i umiejętności. Deznee to zbuntowana siedemnastoletnia dziewczyna, która nie boi się przeciwstawić, zaryzykować i postawić na swoim. Pomimo ryzyka jakie niosą za sobą jej działania nie pozostaje bierna w tym na czym jej zależy. To dziewczyna, która wie czym jest samodzielność, a odwaga i spryt to cechy, które odróżniają ją od innych nastolatków. Walka z ojcem i robienie mu na złość weszła jej w krew jednak to dopiero początek. Kale, który od samego początku wydaje się niebezpieczny i tajemniczy jest dla dziewczyny wyzwaniem. Kale to postać, która wprowadza spore zamieszanie, ale również dodaje dobrego smaku i uroku całej powieści.

Język jakim posługuje się autorka jest dosyć prosty - na pewno nie zaliczymy go do skomplikowanych i ambitnych, jednak dzięki temu książka jest lekka i nie zobowiązuje czytelnika do nadwyrężania umysłu. Czyta się ją bardzo szybko i przede wszystkim przyjemnie. Mogę Wam obiecać, że już wkrótce sięgnę po kolejny tom z tej serii, ponieważ mam wielką nadzieję, że tak jak podczas czytania pierwszej części, będę mogła się idealnie zrelaksować.

Autorka postarała się również, aby zwroty akcji były szybkie i zaskakujące. Dodatkowo Jus Accardo na sam koniec pozostawiła mnie w ogromnej niepewności i sprawiła, że z niecierpliwością będę czekać na dalsze losy bohaterki. Dzięki temu, że bohaterowie posiadali tak zróżnicowane i niezwykłe moce fabuła okazała się bardzo ciekawa i urozmaicona. Jestem pewna, że absolutnie żaden czytelnik nie będzie nudził się podczas poznawania tej fascynującej historii.

Podsumowując - Dotyk to powieść skierowana głównie do młodzieży, ale myślę, że spodoba się również trochę starszym czytelnikom. Jeśli nastawicie się na niezobowiązującą lekturę, powinniście być zadowoleni z takiego wyboru.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Dreams!

2 komentarze :

  1. Mimo, że nie jestem w grupie docelowej przygodę z lekturą wspominam bardzo miło

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam już o tej książce.Mam nadzieję,że kiedyś uda mi się ją przeczytać :3

    OdpowiedzUsuń