wtorek, 26 maja 2015

"MOMENT ŻYCIA" - JOANNA ZAWADZKA

Tytuł: Moment życia
Tytuł oryginału: Moment życia
Autor: Joanna Zawadzka
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 318


Jak pewnie zauważyliście, coraz częściej sięgam po książki polskich autorów i muszę przyznać, że jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Zdarza się, że dzięki temu odkrywam prawdziwe perełki, a dzięki temu nabieram nadziei, że polska literatura również może być wspaniała. Jeszcze jakiś czas temu pewnie z taką chęcią nie zabrałabym się za powieść, która na okładce posiada polskie imię i nazwisko, ale teraz z wielkim zadowoleniem się w nie zagłębiam. Pora sprawdzić jakie wrażenie zrobiła na mnie książka Joanny Zawadzkiej pod tytułem Moment życia. Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Kiedy Joanna przeprowadza się z małej mieściny do Płocka, całe jej życie jest bardzo uporządkowane. Dziewczyna pracuje jako asystentka szefa i trzeba przyznać, że taka praca niewątpliwie ją satysfakcjonuje i poświęca jej dużo swojego czasu. Oczywiście w wolnych chwilach lubi się zabawić z koleżankami. Czyż takie życie nie jest idealne? Pewnego dnia przykry incydent przed blokiem rujnuje jej spokój. Joanna zaczyna na każdym kroku spotykać przystojnego mężczyznę, wydaje się, że ten chciałby ją osaczyć. Czy bohaterka znajdzie się w niebezpieczeństwie? Oboje są bardzo temperamentni, co powoduje, że ich relacja w bardzo szybkim tempie posuwa się do przodu. Zazdrość i robienie sobie na złość wychodzi im idealnie. Żadne z nich nie chce się podporządkować drugiemu. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej nowy znajomy jest gangsterem nie może się tak łatwo wycofać. Czy Joanna zniesie to wszystko i da szansę Krzysztofowi?

W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma zupełnie różnymi charakterami, tak więc z pewnością wykreowanie ich musiało być dla autorki nie lada wyzwaniem. Zarówno Joanna jak i Krzysztof mają bardzo mocną i zdecydowaną osobowość. Dziewczyna nie lubi gdy ktoś jej rozkazuje. Jest bardzo ambitna i przebojowa, jednak gdy na kimś jej zależy jest w stanie pominąć nawet własne dobro. Krzysztof natomiast jest zabójczo przystojny i bogaty - lepiej omijać go szerokim łukiem na ulicy. Potrafi być czasami czarujący na swój własny sposób, jednak jego kariera zawodowa nie jest czymś czym z chęcią się chwali. Jest gangsterem, co oczywiście niesie za sobą niebezpieczeństwo oraz kontakty z dziwnymi ludźmi. Autorka świetnie wykreowała głównych bohaterów, dzięki czemu z wielką chęcią poznawałam ich losy.

Joanna Zawadzka wypełniła książkę bardzo poprawnym językiem z czego jestem naprawdę zadowolona. Było niezwykle prosto i lekko co sprawiło, że powieść czytało się przyjemnie i szybko. Wszystko co opisała autorka na kartach tej książki okazało się niezwykle realne i wywoływało we mnie mnóstwo emocji.

Nie ma co ukrywać, że akcja powieści jest dosyć szybka, ale oprócz tego posiada wiele tajemnic, które z chęcią możemy odkrywać. Jestem pod wrażeniem, że coraz częściej trafiam na naprawdę ciekawe pozycje polskich autorów. Jeszcze nie tak dawno z ogromnym dystansem podchodziłam do takich książek, a teraz wprost nie mogę doczekać się kiedy kolejna powieść stworzona przez kogoś z polskim nazwiskiem trafi w moje ręce.

Podsumowując - kompletnie nie spodziewałam się, że Moment życia, aż tak bardzo mnie wciągnie, ale jestem z tego powodu niezwykle zadowolona. Mam nadzieję, że Wy także dacie szansę Joannie Zawadzkiej i przekonacie się, że warto czasami zaryzykować.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Novae Res!

6 komentarzy :

 1. Cieszę się, że ci się spodobała, ponieważ ja też ostatnio przekonuję się do polskich autorów. Tym bardziej debiutujących :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością daję szansę debiutującym autorom ;)
  Chętnie bym przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie przeczytałam i mam podobne wrażenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna z lepszych książek jakie ostatnio wpadły mi w ręce. Super.Polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcialabym aby ukazała sie 2 część...Muszę wiedzieć co dalej!

  OdpowiedzUsuń