poniedziałek, 25 maja 2015

"W BUTACH VALERII" - ELISABET BENAVENT

Tytuł: W butach Valerii
Tytuł oryginału: En los zapatos de Valeria
Cykl: Valeria
Autor: Elísabet Benavent
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Ilość stron: 432

Brawurowy debiut
porównywany do Seksu w wielkim mieście
przyprawiony hiszpańskim
temperamentem i zmysłowością.

Powieść, która wywołała niezwykłe poruszenie wśród hisz-
pańskich czytelniczek i internautek, a dla autorki stała się
nieoczekiwanym spełnieniem marzeń o wielkiej pisarskiej
karierze. Opublikowana przez Elísabet Benavent na stro-
nach Amazonu, niewiarygodnie szybko podbiła serca tysię-
cy czytelników i znalazła się na szczycie list bestsellerów.

Oto historia Valerii, autorki książek o miłości, stoją-
cej właśnie u progu kariery, oraz jej trzech zwariowanych
madryckich przyjaciółek - kobiet nowoczesnych, świado-
mych swego uroku, pragnień i tęsknot. Kobiet zakochanych
w mężczyznach.

Valeria kocha Adriána, do czasu aż poznaje Víctora. Oka-
zuje się, że miłość, namiętność i spełnienie to niełatwe cele
i tematy. Ale... Valeria jest wyjątkowa. Tak jak ty.

Nie zwlekaj - daj się uwieść tej historii!


Czym jest książka bez wspaniałej i inspirującej okładki? To właśnie ona urzekła mnie już od samego początku w tej pozycji. Wiele razy z pewnością byliście świadkami sytuacji, w której jedna osoba potrafiła bez skrupułów wejść butami w czyjeś życie. Jak pewnie zdążyliście się już zorientować książką, której recenzję będziecie mogli za chwilę przeczytać jest W butach Valerii autorstwa Elísabet Benavent. Jest to debiut tej hiszpańskiej pisarki, który skradł serca wielu czytelniczek, a teraz porównywany jest do Seksu w wielkim mieście. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie wrażenie zrobiła na mnie historia przedstawiona na kartach tej powieści - zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Valeria ma za sobą wydaną pierwszą książkę. Teraz jest w trakcie pisania kolejnej również o tematyce miłości. Okazuje się jednak, że z tym pisaniem wcale nie jest tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Po udanym debiucie dopada ją totalny brak weny i inspiracji. Dziewczyna utknęła w martwym punkcie i nie wie jak sobie z tym wszystkim poradzić. Wszystko co stara się ująć w słowa wydaje jej się zbyt banalne i bezsensowne. W dodatku zaczyna zauważać, że w jej małżeństwie coś jest nie w porządku. Jej mąż - Adrián, pochłonięty pracą przestaje ją zauważać. Żyją razem, ale jakby osobno. Valeria czuje się przez to bardzo zaniedbana, a do tego dowiaduje się, że Álex, który miał być asystentem jej męża w rzeczywistości jest młodą, atrakcyjną kobietą. Bohaterka zaczyna podejrzewać swojego małżonka o zdradę. Wkrótce na jej drodze pojawia się Víctor - bardzo przystojny, seksowny i zniewalający mężczyzna, który sporo namiesza w jej życiu. Na szczęście w świecie Valerii są jeszcze trzy wspaniałe przyjaciółki: Carmen, Lola oraz Nerea, które nie pozwolą aby ta czuła się samotna i zagubiona. Zawsze się wspierają, jednak każda z nich musi stawić czoła innym problemom.

W butach Valerii to książka, która posiada masę szczegółów, na które warto zwrócić uwagę. Mamy tutaj dobrze opisane wydarzenia z życia czterech przyjaciółek, tak więc na nudę i monotonię z pewnością nie będziemy narzekać. Głowna bohaterka dostarczy nam wielu emocji, które sprawią, że każda sytuacja nabierze nowego sensu. Powieść emanuje wspaniałym humorem, co pozwala idealnie zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Język jakim napisana jest ta powieść możemy zaliczyć do tych trochę bardziej ambitnych, ale mimo wszystko czyta się go bardzo szybko i przyjemnie. Trzeba również przyznać, że jest on także doskonale zrozumiały, tak więc absolutnie nikt nie powinien mieć jakichkolwiek problemów ze zrozumieniem fabuły.

Cztery przyjaciółki, cztery różne charaktery i cztery niesamowite historie, które łączą się w jedną dzięki relacji jaka między nimi panuje. Wszystkie postacie są barwne i odpowiednio wykreowane. Wiadomo, że główną bohaterką jest Valeria, jednak każda z pozostałych dziewczyn ma swoje pięć minut i również możemy je dobrze poznać. Trzeba przyznać, że w powieści nie brakuje także scen erotycznych, ale są one przedstawione w dosyć subtelny sposób.

Podsumowując - przygody Valerii i jej przyjaciółek, które miałam okazję poznać spowodowały, że z niecierpliwością będę czekać na kolejne części, które niebawem mają wejść do polskich księgarni. Jeśli kolejne tomy będą równie emocjonujące to jestem pewna, że również je pokocham. Mam nadzieję, że swoją recenzją zachęciłam Was do sięgnięcia po tę pozycję i już wkrótce dacie szansę autorce.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Literackie!

2 komentarze :

  1. Książka mi się spodobała,może i nie była jakaś rewelacyjna ,ale przyjemnie się ją czytało i śledziło losy głównych bohaterów . Mam kolejne tomy,ale nie mogę się jeszcze zabrać do czytania .. ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam duże opory co do tej książki - zawsze gdy coś jest wychwalane, trochę się tego boję. ;) Nie spodziewałam się, że taki "babski" tekst mnie urzeknie, a jednak - skończyłam lekturę zachwycona! Nie jest to może mistrzostwo głębi treści, ale i nie o to tutaj chodziło. Siadałam do lektury z myślą o świetnej zabawie i skończyłam zadowolona. :)

    OdpowiedzUsuń