czwartek, 7 maja 2015

"ZNIEWOLENIE" - SYLVIA DAY

Tytuł: Zniewolenie
Tytuł oryginału: Spellbound: A Familiar Kind of Magic, That Old Black Magic, Black Magic Woman
Autor: Sylvia Day
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 160

NR 1 NA ŚWIATOWYCH LISTACH BESTSELLERÓW

SYLVIA DAY

Zniewolenie

Max Westin jest ucieleśnieniem seksu. Poczuła to,
gdy tylko się zbliżył. Wszystko w nim wydawało się
nieco szorstkie i surowe.
Przytrzymał jej rękę odrobinę zbyt długo, a jego spojrzenie
jasno wyrażało zamiary. Chciał ją mieć. Poskromić.
- Victorio.
Wypowiedział jej imię tak władczo, że niemal poczuła obrożę
na szyi.
- Wiem, czego chcesz - wyszeptał.
W tej grze wszystko jest iluzją, jednak namiętność staje się
rzeczywista.

SYLVIA DAY to wielokrotnie nagradzana autorka licznych
powieści, które ukazały się w ponad 40 krajach, w 27 z nich
zajmując pierwsze miejsce na międzynarodowych listach
bestsellerów, m.in. na liście magazynu "New York Times".
Jej książki sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Zapraszamy
do odwiedzenia oficjalnej strony autorki: www.SylviaDay.com, profilu
na Facebooku: Facebook.com/AuthorSylviaDay oraz Twitterze: @SylDay.Gdy tylko zobaczyłam Zniewolenie w zapowiedziach, wiedziałam, że muszę mieć ją na swojej półce, ponieważ już nie jedna powieść tej autorki właśnie się tam znajduje. Z góry założyłam, że książka i tak mi się spodoba i będę nią zachwycona - ale czy rzeczywiście tak się stało? Sylvia Day stworzyła już kilka bardzo dobrych powieści erotycznych. Sprawdźmy czy Zniewolenie również będzie do nich należeć. Zapraszam na dalszą część recenzji.

Sylvia Day słynie z namiętnych, gorących i zmysłowych erotycznych doznań, które serwuje czytelnikom. Miałam nadzieję, że Zniewolenie również sprawi, że moje policzki będą zaróżowione i z chęcią odkryję wszystkie tajemnice głównej bohaterki. Niestety - książka na samym wstępie już mnie rozczarowała, ponieważ nie spodziewałam się, że będą w niej również elementy fantastyki. Na szczęście historia nie była długa tak więc nie musiałam aż tak bardzo się z nią męczyć.

Victoria jest chowańcem i od bardzo długiego czasu żyje w samotności, pogrążona w smutku po stracie bliskiej osoby. Kiedy napotyka na swojej drodze Maxa, który jest czystej krwi łowcą, a zarazem urzeczywistnieniem ideału emanującego seksem, z góry wiadomo, że powinni być największymi wrogami, ponieważ jego zadaniem jest ujarzmianie chowańca. Jednak ich relacja nabiera od pierwszego spotkania trochę inne znaczenie. Pożądanie wygrywa z rozsądkiem, ale co wydarzy się dalej? Tego musicie już dowiedzieć się sami.

Akcja całej powieści niestety nie jest zbyt porywająca - zanim na dobre się wciągniemy następuje koniec. Co prawda książka posiada zwroty akcji, ciągle coś się dzieje, ale mnie osobiście to nie zachwyciło. Jak dla mnie fabuła była trochę za mało rozbudowana. Sylvia Day nie rozczarowała mnie co do języka i stylu tej powieści. Wszystko jest bardzo dobrze napisane i pozwala nam to szybko przebrnąć przez lekturę. Bardzo zawiodłam się natomiast na słabo rozwiniętej akcji. Zniewolenie to powieść, w której pierwsze skrzypce niewątpliwie grają Victoria i Max jednak nie są to postacie tak dobrze wykreowane jak tego oczekiwałam.

Podsumowując - dla mnie ta powieść to niestety jedno wielkie rozczarowanie. Z tak wielkim entuzjazmem podchodziłam do tej książki, że dosłownie rzuciłam wszystko, aby tylko móc zagłębić się w historię stworzoną przez autorkę. Z bólem serca muszę przyznać, że jeśli czytaliście inne powieści Sylvi Day to Zniewolenie może wywołać lekkie rozczarowanie i zawód.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Mira!

2 komentarze :

  1. To było po prostu za krótkie. Nowelka taka. Dla mnie fantastyka jest super, ale naprawdę tu trzeba było znacząco rozwinąć kilka wątków:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też czytałam i również byłam rozczarowana. Mnie bardzo zmartwiło podejście wydawnictwa, które opowiadanie z 2007 roku wydaje jako nowość literacką. Cena do zawartości i długości zupełnie nie adekwatna

    OdpowiedzUsuń