niedziela, 9 lipca 2017

"BLISKO CIEBIE" - KASIE WEST

Tytuł: Blisko ciebie
Tytuł oryginału: By Your Side
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria young
Ilość stron: 392

"Blisko ciebie" to już druga książka Kasie West, którą miałam okazję i przyjemność przeczytać. "Chłopak z innej bajki" bardzo mi się spodobał, dlatego kiedy tylko otrzymałam propozycję zrecenzowania kolejnej powieści tej autorki, natychmiast się zgodziłam. Miałam nadzieję, że po raz kolejny odkryję lekką i cudowną lekturę, która sprawi, że na mojej twarzy pojawi się uśmiech. Są momenty kiedy taka niezobowiązująca i mało ambitna pozycja jest wręcz wskazana i potrzebna. Przyznam szczerze, że osobiście bardzo często sięgam po takie niewymagające większego myślenia książki i uwielbiam w nich to, że podczas ich czytania mogę się całkowicie zrelaksować i odprężyć. Czy najnowsza historia od Kasie West zrobiła na mnie pozytywne wrażenie? Przeczytajcie dalszą część recenzji, z której na pewno się tego dowiecie.

Autumn planowała fantastyczny wyjazd z przyjaciółmi. Przypadek sprawia, że jadą bez niej, ponieważ dziewczyna zostaje zamknięta w budynku miejscowej biblioteki. Autumn jest przekonana, że niedługo któryś z jej znajomych zorientuje się, że brakuje jednej osoby, ale mijają kolejne godziny, a nikt po nią nie wraca. Teraz pozostało jej poczekać aż biblioteka zostanie ponownie otwarta. Wkrótce okazuje się, że Autumn ma towarzysza, którym jest Dax - chłopak nie cieszący się zbyt pozytywną opinią. Wygląda więc na to, że główna bohaterka spędzi następne dni z obcym, groźnym chłopakiem, który ewidentnie nie ma ochoty na jej towarzystwo. Na początku rozmowa przebiega tragicznie, ale z każdą kolejną wspólnie spędzoną w bibliotece godziną, ich relacja się poprawia. Wkrótce zaczynają sobie ufać, a dziewczyna dostrzega, że coś między nimi zaiskrzyło. Co się stanie kiedy zostaną uwolnieni z zamkniętego budynku? Czy ich znajomość ma szansę przetrwać?

Fabuła książki wydaje mi się bardzo ciekawa i w pełni zadowalająca. Podobał mi się pomysł zamknięcia głównych bohaterów w bibliotece i nie przypominam sobie, abym w jakiejkolwiek książce przeczytała o czymś choć trochę podobnym. Zdaję sobie sprawę, że większość wydarzeń z "Blisko ciebie" jest raczej mało prawdopodobna w prawdziwym życiu, ale mimo wszystko historia Autumn i Dax'a ma w sobie coś magicznego co sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od lektury. Większość sytuacji nie była dla mnie jakimś szczególnym zaskoczeniem, ale i tak poznawałam je z ogromną radością i niecierpliwością.

Bohaterowie książki są dosyć dobrze wykreowani i zdecydowanie wzbudzają w nas sympatię. Bardzo polubiłam zarówno Autumn jak i Dax'a, i zaciekle im kibicowałam. Muszę przyznać, że mocno utożsamiłam się z Autumn - okazało się, że jest ona do mnie bardzo podobna, co sprawiło, że "Blisko ciebie" szczególnie trafiło w moje serce. Główna bohaterka tej książki doświadczała ataków paniki, co na pewno skutecznie wyróżniło ją na tle postaci z innych powieści. Mam jednak co do tego pewne zastrzeżenie - autorka trochę błędnie opisała jak taki atak paniki wygląda. Wiem co nieco o tym i zdecydowanie nie przebiega to w taki sposób jak ukazała to Kasie West. Mimo wszystko jestem w stanie to jej wybaczyć i puścić w zapomnienie.

Język, którym posługuje się autorka jest prosty, doskonale zrozumiały i idealnie pasuje do całej historii. Uwielbiam twórczość Kasie West za to z jaką łatwością potrafi ona opisywać toczące się wydarzenia. "Blisko ciebie" to kolejna powieść skierowana do młodzieży, ale trzeba przyznać, że jest naprawdę cudowna i absolutnie urocza.

Podsumowując - jestem bardzo szczęśliwa, że miałam okazję zapoznać się z kolejną historią stworzoną przez Kasie West i jednocześnie jestem pewna, że wkrótce sięgnę również po te, których do tej pory nie przeczytałam. Mam nadzieję, że moja recenzja zachęciła was do spotkania z tą pisarką.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Feeria young!

2 komentarze :

 1. Mam coraz większą ochotę na tę książkę, tym bardziej, że nie czytałam żadnej pozycji tej autorki.

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie gorąco zachęcam do lektury! :)

   Usuń