sobota, 14 marca 2015

"ANATOMIA KŁAMSTWA" - PHILIP HOUSTON, MICHAEL FLOYD, SUSAN CARNICERO, DON TENNANT

Tytuł: Anatomia kłamstwa
Tytuł oryginału: Spy the lie. Former CIA Officers Teach You How To Detect Deception
Autor: Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 304

TAJNA WIEDZA OPERACYJNA CIA
METODY SKUTECZNIEJSZE
NIŻ WYKRYWACZ KŁAMSTW!

Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od
demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego
wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów
świata. Najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów.

Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Dowiedzieć się, czy Twój
syn lub córka ma kontakt z narkotykami? Przyjąć godną zaufania
opiekunkę dla dziecka? Wyeliminować fałszywych przyjaciół? Zde-
maskować osobę, która oczernia Cię w pracy?

Wiedza zawarta w tej książce odmieni Twoje życie, okaże się przydatna
w każdej sytuacji. Anatomia kłamstwa to praktyczny poradnik, jak
dorwać kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu.

Kłamstwo nie jest zaprzeczeniem prawdy. Ono doskonale się w nią przebiera.
Autorzy książki najpierw pokazują nam nasze skłonności do unikania konfrontacji
z kłamstwem, a następnie dostarczają nam zestaw doskonale opracowanych narzędzi
wydobywania kłamstwa w procesie komunikacji. Książka cenna, ważna, zaskakująca.
dr Joanna Heidtman, psycholog, konsultant i trener biznesu

Z największym przekonaniem rekomenduję tę pracę wszystkim, którzy chcą
podnieść swój poziom inteligencji społecznej i łatwiej wykryć kłamstwa
w kontaktach w rzeczywistości realnej i wirtualnej.
prof. dr hab. Zbigniew Nęcki

Poważne badania psychologiczne wskazują, że każdy z nas - a więc także
nasi partnerzy, dzieci, współpracownicy, życzliwa sąsiadka i miły pan w sklepie -
kłamie kilka do kilkunastu razy dziennie! Warto więc poznać całą prawdę
o anatomii kłamstwa, jego wykrywaniu i... ukrywaniu. Owocnej lektury!
Jacek Santorski, psycholog biznesu


Na pewno nie raz zastanawialiście się dlaczego ludzie kłamią. Niektórzy robią to z powodu strachu prze konsekwencjami swojego czynu, inni tylko po to, aby nie zranić drugiego człowieka. Dla niektórych jednak kłamstwo jest po prostu sposobem na wygodne życie. Powody mogą być naprawdę różne, jednak niezależnie od tego co nami kieruje podczas kłamstwa, niedomówienia czy zatajenia prawdy nie ma wątpliwości, że jest to po prostu coś złego. Nikt z nas nie lubi być oszukiwany, ale czy można jakoś temu zapobiec? Okazuje się, że dzięki dobrej spostrzegawczości i obserwacji innej osoby jesteśmy w stanie stwierdzić czy ten ktoś jest z nami szczery. Anatomia kłamstwa to fantastyczny poradnik napisany przez trzech byłych agentów CIA, którzy pomogą Ci wytropić fałsz, zdradę, nielojalność, oszczerstwo, a także plotki.

Okazuje się, że każdy nasz gest czy sposób mówienia może zdradzić bardzo wiele naszych myśli. Wydawać by się mogło, że jesteśmy w stanie wyeliminować kłamliwe zachowania, aby skutecznie ukryć prawdę, lecz nie do końca można się z tym zgodzić. Autorzy twierdzą, że owszem - można zminimalizować lub pozbyć się pewnych odruchów, jednak nigdy nie będziemy w stanie w stu procentach kontrolować naszego ciała. Zahamowanie wszystkich gestów, które mogą zdradzić nasze kłamstwo jest po prostu niemożliwe. Dlatego w tej książce autorzy mocno skupiają się właśnie na takich zachowaniach, które mogą oznaczać fałsz.

Trzeba przyznać, że już od samego początku widać, że byli agenci CIA mają ogromną wiedzę o tym co piszą. Anatomia kłamstwa to po prostu skarbnica niezwykle przydatnej wiedzy, która może pomóc nam wybrnąć z wielu codziennych sytuacji. Ważne jest również to, że autorzy nie skupiają się tylko i wyłącznie na przesłuchaniach, które przeprowadzili, ale pokazują nam również w jaki sposób wykorzystać przedstawioną w książce wiedzę, aby zdemaskować kłamcę z naszego najbliższego otoczenia. Jeśli jesteście ciekawi czy osoby, którym ufacie są z wami szczere to zdecydowanie jest to książka dla Was.

Anatomia kłamstwa to naprawdę bardzo cenna lektura, do której jeszcze nie raz będę wracać. Myślę, że dzięki tej książce nauczyłam się bardzo wielu przydatnych rzeczy, z których skorzystam w przyszłości. Nigdy nie przypuszczałam, że nasze gesty i zachowanie mówią tak wiele o tym co kryje się w naszej głowie - wystarczy tylko dobrze obserwować. Twórczość byłych agentów CIA bardzo miło mnie zaskoczyła i cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać. Z czystym sumieniem mogę polecić Wam tę pozycję i mieć nadzieję, że Was również zachwyci tak samo jak mnie.

Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki już nigdy nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem kłamcy. Być może właśnie ten poradnik zaoszczędzi Wam wiele stresu związanego z niepewnością intencji drugiej osoby. Zdecydowanie warto zapoznać się z metodami, które zostały w nim opisane.

Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN!

1 komentarz :

  1. Zastanawiam się czy po przeczytaniu tego poradnika, nie popadnę w małą "paranoję". Czy podczas rozmowy z drugim człowiekiem będę skupiać się tylko na poszukiwaniu gestów i słów, które zdradzą że ta osoba kłamie. Ja to jest u Ciebie?

    Z takich poradników mogę polecić Ci "Porozumienie bez Przemocy" M. Rosenberg. Jestem w trakcie czytania i jestem zachwycona!

    OdpowiedzUsuń