poniedziałek, 2 marca 2015

"DOTYK GWEN FROST" - JENNIFER ESTEP

Tytuł: Dotyk Gwen Frost
Tytuł oryginału: Touch of Frost
Cykl: Akademia Mitu
Autor: Jennifer Estep
Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 312

Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar...
Potomkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie,
Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce.
W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami
i ich odpowiednio używać.
Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost,
obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega
na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko
o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie
tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne.
Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza niż myśli i że będzie
potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego
wroga - mrocznego boga Loki.


Dotyk Gwen Frost to pierwsza część serii Akademii Mitu. Książka już jakiś czas jest na rynku wydawniczym, jednak dopiero teraz miałam okazję się z nią zapoznać. Muszę przyznać, że od dłuższego czasu intrygowała mnie twórczość tej autorki i ogromnie cieszę się, że w końcu mogłam poznać główną bohaterkę tej niezwykłej serii. Jennifer Estep przenosi nas w świat pełen mitów i magii nie pozwalając nawet na chwilę wrócić do rzeczywistości.

Książka przedstawia historię młodej, siedemnastoletniej dziewczyny - Gwen Frost, która jest cyganką i posiada niesamowity dar. Jej dotyk to coś wyjątkowego. Po dotknięciu przedmiotu czy człowieka widzi całą jego historię oraz emocje z nim związane. Odbiera zarówno pozytywne jak i negatywne wibracje. Dziewczyna trafia do Akademii po wypadku swojej matki, która zginęła potrącona przez pijanego kierowcę. Szkoła ta ma na celu uczyć i rozwijać ich niezwykłe talenty - czyli moce, które mają im pomóc ochronić się przed mrocznym bogiem Loki. Gwen podchodzi do tego wszystkiego z dużą obojętnością uważając swój dar za coś normalnego jak na cygankę, zwłaszcza gdy obserwuje umiejętności rówieśników. Jeśli chcecie poznać dalsze losy głównej bohaterki to zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę.

Akcja książki nie jest monotonna, więc z pewnością nikomu nie grozi nawet odrobina nudy podczas czytania. Powieść czyta się naprawdę jednym tchem i absolutnie nie można się od niej oderwać. Do samego końca nie możemy przewidzieć co się za chwilę wydarzy ani jak ta powieść się skończy. Muszę przyznać, że mnie osobiście książka bardzo długo trzymała w napięciu. Najważniejszym jednak jej plusem jest fakt, że są jeszcze kolejne części tej serii i wcale nie musimy na długo rozstawać się ze światem wykreowanym przez autorkę.

Jennifer Estep nie ma żadnych problemów z wprowadzeniem nas w uczucia głównych postaci oraz ich losów. Bardzo szybko możemy dobrze poznać Gwen, jednak przez długi czas skrywa ona pewne tajemnice jak i również historię jej rodziny. Bohaterowie są bardzo realistycznie przedstawieni - oczywiście pomijając fakt, że tak naprawdę wśród nas nikt nie posiada nadprzyrodzonych mocy oraz darów jak mieszkańcy Akademii Mitu. Jesteśmy w stanie dokładnie poczuć wszystkie emocje jakie targają tytułową bohaterką - jej strach, smutek, ale również zaangażowanie w sprawy, które ją otaczają. Tak samo dobrze możemy poznać pozostałych bohaterów, których autorka równie dobrze wykreowała.

Książka jest napisana bardzo lekkim językiem. Nie jest to nic skomplikowanego, ale za to niewątpliwie przyjemnie się ją czyta. Nie potrzebujemy zbyt dużego skupienia, aby zrozumieć wszystkie wątki, a dodatkowo możemy świetnie zrelaksować się przy tej lekturze. Możemy sporo dowiedzieć się o mitologii, ze względu na przytaczane wątki, których jest w tej powieści naprawdę dużo. Autorka zadbała o nawet najmniejsze szczegóły i sprawiła, że Dotyk Gwen Frost to po prostu magiczna książka.

Muszę przyznać, że z początku obawiałam się, że mitologia niezbyt przypadnie mi do gustu, na szczęście szybko okazało się, że moje wątpliwości były całkowicie bezpodstawne i już po kilku stronach całkowicie zatraciłam się w historii przedstawionej przez autorkę. Osobiście z przyjemnością przeczytam kolejną część i mam nadzieję, że wy również pokochacie Akademię Mitu tak bardzo jak ja. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Dreams!

1 komentarz :

  1. Twoja recenzja bardzo zachęca, jednak wydaje mi się, że to nie do końca moje klimaty. Może kiedyś sięgnę po tę książkę, zobaczymy ;)
    Pozdrawiam ;)

    raven-recenzje.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń