sobota, 28 marca 2015

"ROWDY. TOM 1" - JAY CROWNOVER

Tytuł: Rowdy. Tom 1
Tytuł oryginału: Rowdy: A Marked Men Novel
Cykl: Naznaczeni Mężczyźni
Autor: Jay Crownover
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 224

ROWDY: Kochałem ją jak wariat. A ona powiedziała, że nigdy
nie będę dla niej dość dobry. Mój świat się zawalił. Wyjechałem,
by uciec od wspomnień. Wtedy pojawiła się jej siostra, Salem.
I przypomniała mi o wszystkim, co straciłem...

SALEM: Mam tylko jedno dobre wspomnienie z dzieciństwa
- niebieskie oczy Rowdy'ego, chłopaka z sąsiedztwa... Bez pa-
mięci zakochanego w mojej siostrze. Ciągle o nim myślałam. Nie
przypuszczałam, że tak daleko od domu spotkam go znowu...

JAY CROWNOVER to jedna
z najpopularniejszych autorek gatunku
New Adult o wchodzących w dorosłe życie
młodych ludziach (18-25 lat), którzy podnoszą się
z tragedii dzięki miłości ukazanej we wszystkich
odcieniach: od czułości po płomienny seks.

Powieścią BUNTOWNIK (2. miejsce listy
bestsellerów Amazonu i 115 000 sprzedanych
egzemplarzy), rozpoczęła cykl Naznaczeni
Mężczyźni z kolejnymi tajemniczymi,
zdolnymi do najskrajniejszych uczuć bohaterami.

Powieść w dwóch tomach ZARYZYKUJ,
NIEPOKORNY, WIERNY i ROWDY
weszły na listy bestsellerów literatury
dla dorosłych
"New York Timesa" i Amazonu.Tym razem zapraszam Was na recenzję niezwykle przyjemnej książki z serii Naznaczeni Mężczyźni. New Adult to książki o wchodzących w dorosłe życie młodych ludziach, tak więc są przeznaczone dla różnych grup wiekowych - zarówno dla tych młodszych jak i starszych czytelników. Jak ostatnio zauważyłam mam pewne braki w tym gatunku, ale zaczynam powoli nadrabiać zaległości, aby być na bieżąco i wiedzieć co nieco o tego typu literaturze. Miłość, tęsknota, trudne wybory czy może ciężka przeszłość? Co tym razem przyniesie nam powieść?

Książka przedstawia nam historię młodego, utalentowanego tatuażysty - Rowdy'ego, który w przeszłości został zraniony i porzucony przez dziewczynę. Jednak czy można uciec przed prawdziwym uczuciem? Po dość długim czasie na jego drodze pojawia się Salem, czyli siostra jego wcześniejszej miłości. Jaką niespodziankę przyniesie im los? Czy wydarzenia z przeszłości przekreślą ich znajomość, a może wspólna pasja i zamiłowanie do tatuaży, wręcz ją pogłębią?

Pomimo tego, że nie czytałam poprzednich tomów książka jest bardzo ciekawa. W niczym nie przeszkadza nieznajomość wcześniejszych wydarzeń, gdyż każda część jest o innym bohaterze. Akcja może nie jest jakoś specjalnie szybka, ale dzięki temu autorka pozwala nam się zagłębić w duszę i historię Rowdy'ego.

Autorka dosyć mocno skupia się na wszystkich uczuciach głównych bohaterów, w związku z czym postacie są naprawdę dobrze wykreowane. Nie są przerysowani, wydają się normalni. Po prostu w pewnym momencie swojego życia zabłądziły, dodatkowo miały trudną przeszłość. Rowdy, czyli główna postać to młody, utalentowany i niezwykle przystojny chłopak, który po nieszczęśliwej pierwszej miłości nie chce się angażować w nowe związki. Osobiście odebrałam go bardzo pozytywnie. Salem to dziewczyna, która ucieka od rodzinnego domu, za wszelką cenę chce pokazać, że jest inna niż wyobraziłby to sobie jej ojciec. Wyrasta na piękną kobietę, która lubi wyróżniać się wyglądem i przykuwać uwagę. Również tę bohaterkę obdarzyłam sympatią i bardzo polubiłam.

Książkę może przeczytać dosłownie każdy. Jest to lekka literatura, pozwalająca się zrelaksować. Dobrze napisana dzięki czemu dosyć szybko możemy zagłębić się w jej fabułę. Jeśli szukacie czegoś do chwili odpoczynku po ciężkim dniu pracy czy szkoły, to zdecydowanie będzie to idealna pozycja. Osobiście bardzo spodobały mi się losy głównych bohaterów i z pewnością jak najszybciej sięgnę po drugi tom. Mam nadzieję, że wy również tak pozytywnie odbierzecie tę lekturę.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

3 komentarze :

  1. Interesowałam się tym tytułem, ale okładka jakoś mnie zniechęciła ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. Och znam Rowdy'ego z "Buntownika" Pani Jay i bardzo go lubię. W ogóle wszyscy z salonu tatuażu są fajni, historię każdego z nich mam w planach :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie byłam przekonana do tej pozycji, ale jako, że mam ochotę na coś w tym stylu to na pewno skuszę się na lekturę :)

    OdpowiedzUsuń