niedziela, 22 marca 2015

"TALON" - JULIE KAGAWA

Tytuł: Talon
Tytuł oryginału: Talon
Cykl: Talon
Autor: Julie Kagawa
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 416

Od wieków członkowie zakonu Świętego Jerzego
polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią,
smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację,
w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy
wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe,
gotowe przejąć władzę nad światem.

Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać,
zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii.
To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki,
nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu,
gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki.
Ember jest odważna i zdeterminowana, ale zaczyna ulegać
ludzkim słabościom. Coraz częściej kwestionuje wszystko,
czego nauczono ją w Talonie. Może jej przeznaczeniem
jest życie wśród ludzi? Targana wątpliwościami,
zapomina o ostrożności, a zakon Świętego Jerzego
jest już na jej tropie.

Julie Kagawa jest bezpośrednia. Szalona, Zniewalająca. Genialna.
Goodreads.comZ pewnością większość z Was zagłębiała się już w powieściach, które opowiadały o wampirach czy wilkołakach. Tym razem jednak mam dla Was książkę, której głównym wątkiem są smoki. Zainteresowani? Muszę przyznać, że Talon zaciekawił mnie od samego początku, gdy tylko spojrzałam na przepiękną okładkę. Zapraszam Was na recenzję tej powieści. Już niedługo stanie się jasne, czy powieść autorstwa Julie Kagawa zaliczę do moich ulubionych perełek.

Książka opowiada nam o losach Ember i Dantego, którzy są bliźniakami. Uznać to można za rzecz zupełnie naturalną, jednak u smoków to sprawa nadzwyczajnie wyjątkowa. Smoki nauczyły się przybierać ludzką postać i stworzyły potężną organizację - Talon. Po upływie lat stali się niezwykle silni i przebiegli - na tyle, aby chcieć przejąć władzę nad światem i ludźmi. Ember zostaje wysłana do Kalifornii, aby wypełnić szpiegowską misję. W pewnym momencie dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości co do swoich działań i staje się przez to nieostrożna. Członkowie zakonu Świętego Jerzego, którzy od wieków polują na smoki wykorzystują tę okazję... Jak potoczą się losy młodej Ember?

Ember jest młoda, ale niezwykle odważna oraz zdeterminowana. W dodatku łączy ją specjalna więź ze swoim bratem bliźniakiem. Dante jest ślepo wpatrzony w Talon oraz ich idee, nie lubi ryzyka w przeciwieństwie do niej. Czy ciężko będzie jej sprzeciwić się bratu? Poznamy również Garreta, czyli jednego z najlepszych żołnierzy w zakonie Świętego Jerzego. Chłopak jest w swoim żywiole kiedy może ubrać mundur i wziąć broń i polować na smoki - to jego całe życie. Wszystkich bohaterów możemy naprawdę bardzo dobrze poznać - ich sposób bycia oraz rozumowania. Autorka idealnie podkreśliła każde ich zadanie oraz role jakie mieli odgrywać, za co jestem wdzięczna, ponieważ niewątpliwie stali się oni moimi ulubieńcami, a cała historia i ciężkie wybory dokonywane przez głównych bohaterów miały sens.

Jestem zdziwiona, że książka jest napisana tak dobrze, i że tak bardzo mi się spodobała. Język jakim operuje autorka pozwala nam skupić się na wszystkim co jest w tej powieści najważniejsze. Całość czyta się naprawdę niezwykle szybko i przyjemnie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na kolejną część tej wspaniałej sagi o smokach.

Akcja książki nie jest zbyt szybka, dzięki czemu możemy zagłębić się w problemy, które dotykają głównych bohaterów. Możemy dokładnie przyjrzeć się jak toczą się losy zarówno przedstawicieli Talonu jak i zakonu Świętego Jerzego. Umieszczone w powieści sceny szkoleń czy życia codziennego są niezwykle ciekawe i z pewnością warto je poznać. Pod koniec tej powieści autorka nie oszczędziła nam wrażeń i Talon aż kipiał od akcji.

Ogólnie do przeczytania książki zachęciła mnie już sama okładka, która od razu przykuwa uwagę. Do tego gdy coraz bardziej zagłębiałam się w treść, zakochałam się w bohaterach tej powieści i ich losach. Jeśli więc jesteście ciekawi jakie atrakcje przygotowała dla Was Julie Kagawa to gorąco zachęcam Was do zaryzykowania i wejścia do tego niezwykłego świata wykreowanego przez autorkę. Myślę, że się nie zawiedziecie.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Mira!

4 komentarze :

 1. Cieszę się, że będzie wiele dobrego do czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka faktycznie jest cudowna.<3 Z Julie Kagawa nie miałam jeszcze przyjemności się spotkać, ale "Talon" zapowiada się rewelacyjnie. Już nie mogę doczekać się lektury :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przeczytać, skoro dobra ;) Słyszałam już o niej dużo na booktubie, więc zobaczymy. Żelazny Tron nie przypadł mi do gustu, więc mimo wszystko trochę się waham.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam wielu książek o skokach wiec chętnie sięgnę po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń