sobota, 14 listopada 2015

"CHODZĄCA KATASTROFA" - JAMIE MCGUIRE

Tytuł: Chodząca katastrofa
Tytuł oryginału: Walking Disaster
Cykl: Piękna katastrofa
Autor: Jamie McGuire
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 496

Długo oczekiwana kontynuacja powieści, na punkcie
której oszalały polskie i amerykańskie dziewczyny.
Daj się porwać opowieści niebezpiecznego chłopaka...

Czy można kochać zbyt mocno?
Travis Maddox od matki nauczył się dwóch rzeczy: kochaj mocno. Walcz
jeszcze mocniej. Jego życie jest pełne romansów na jedną noc, hazardu, nie-
legalnych walk i przemocy. Ale kiedy zaczyna mu się wydawać, że nikt go nie
pokona - ani na ringu, ani w miłości - pewna...
Porządna dziewczyna
Powala go na kolana... I nic nie jest już takie, jakie było wcześniej.

W Pięknej katastrofie swój głos miała Abby Abernathy. Teraz pora przeko-
nać się, czy Travis opowie tę samą historię.
Dowiedz się, co on NAPRAWDĘ myśli...

Polecamy pierwszą
część powieściJakiś czas temu na blogu pojawiła się recenzja "Pięknej katastrofy", czyli pierwszego tomu cyklu o tym samym tytule. Początek tego cyklu pochłonął mnie bezgranicznie, a świadomość, że kolejna część jest napisana z perspektywy Travisa i świadomość, że będziemy mogli spojrzeć na całą historię jego oczami sprawiły, że nie mogłam przejść obok tej pozycji obojętnie. Jeśli mieliście okazję zapoznać się z pierwszym tomem - myślę, że doskonale mnie rozumiecie. Czy opowieść Travisa okaże się równie ekscytująca co Abby? Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.


Jeśli czytaliście "Piękną katastrofę" to oczywiście fabuła drugiej części nie będzie dla Was zaskoczeniem. Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z twórczością tej autorki - postaram się Wam ją jak najkrócej przybliżyć.

Travis, który w młodym wieku stracił matkę i był wychowywany przez braci oraz ojca, wyrósł na mężczyznę bardzo kontrowersyjnego. Walczy w kręgu gdzie zarabia nie małe pieniądze, kobiety zmienia jak rękawiczki - każda z nich jest dosłownie na jedną noc. Kiedy na jego drodze pojawia się Abby, która od razu informuje go, że się z nim nie prześpi, jest to dla niego nowością. Nigdy wcześniej żadna kobieta mu nie odmówiła. W pewnym momencie ustalają zakład, który na zawsze zmieni ich życie. Czy Travis zmieni swoje przyzwyczajenia dla Abby?

Autorka już w pierwszej części wykreowała niezwykle pozytywne postacie. Teraz mamy możliwość poznać ich od trochę innej strony i przekonać się czy rzeczywiście są oni tak bardzo sympatyczni. Bohaterowie są wyraziści, barwni, a do tego niewątpliwie charakterystyczni. Dzięki "Chodzącej katastrofie" mamy możliwość zagłębić się w myśli Travisa i widzieć świat jego oczami. Jamie McGuire zastosowała świetny zabieg, dzięki któremu moje uwielbienie do tej postaci jeszcze bardziej się spotęgowało. Mamy również okazję, aby zobaczyć jak Abby jest postrzegana przez Travisa i w jaki sposób zmieniają się jego uczucia względem niej. Kreowanie tych samych bohaterów, ale z zupełnie innych perspektyw wydaje mi się niezwykle trudne, ale autorka zrobiła to z taką lekkością i precyzją, że jej powieści czyta się niezwykle przyjemnie. Uwielbiam bohaterów tego cyklu oraz autorkę za to, że pozwoliła mi żyć w ich świecie i przeżywać wszystkie wydarzenia razem z nimi.

Z pewnością nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem fabuły "Chodzącej katastrofy", ponieważ jest ona napisana językiem niezwykle lekkim, prostym i bardzo wyrazistym. Przyjemny w odbiorze, dzięki czemu pozwala całkowicie skupić się na przedstawianej przez autorkę historii. Radość, którą możemy czerpać z czytania tej powieści jest ogromna - nawet nie wiem jak to się stało, że praktycznie w jeden wieczór skończyłam całą książkę i wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Uwielbiam w lekturze to gdy mogę całkowicie się zatracić i zapomnieć, która jest godzina i co się wokół mnie dzieje, a kartki same przewracają się pod moimi palcami.

Akcja całej powieści ma swoje tempo, cały czas dążymy za bohaterami i losem jaki ich spotyka. Z pewnością nie narzekałam na nudę podczas czytania. Autorka przedstawia nam świat, który niby już bardzo dobrze znamy, jednak emocje, które przy tym towarzyszą są zdecydowanie silniejsze. Najważniejsze jest zakończenie, które dosłownie rozłożyło mnie na łopatki - totalnie nieprzewidywalne i cudowne. Jeszcze długo po nim nie mogłam się otrząsnąć i zacząć nic nowego, ponieważ rozpamiętywałam to co przygotowała Jamie McGuire. 

Podsumowując - "Chodząca katastrofa" to powieść pełna emocji i uczuć, a do tego przedstawia niekoniecznie idealny świat. Myślę, że książkę może przeczytać zarówno młodszy jak i starszy czytelnik, ponieważ jest tak uniwersalnie napisana, że powinna trafić w gusta szerszemu gronu czytelników. Osobiście jestem zakochana w obu perspektywach tej historii, które przedstawiła nam autorka i na pewno jeszcze nie raz będę wspominała losy głównych bohaterów. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu Albatros!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz