niedziela, 15 listopada 2015

"GIRL ONLINE W TRASIE" - ZOE SUGG

Tytuł: Girl Online w trasie
Tytuł oryginału: Girl Online: On Tour
Cykl: Girl Online
Autor: Zoe Sugg
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 352

Penny jest już spakowana.

Kiedy Noah zabiera Penny w swoją europejską trasę koncertową,
dziewczyna wprost nie posiada się ze szczęścia - nareszcie spędzi ze
swoim fantastycznym rockandrollowym chłopakiem mnóstwo czasu!

Okazuje się jednak, że wyobrażenia Penny rozmijają się
z rzeczywistością. Borykając się z zapełnionym grafikiem Noah,
problematycznym kolegą z zespołu oraz pogróżkami od zazdrosnych
fanek, Penny zastanawia się, czy naprawdę jest stworzona do
życia w trasie. Nie może nic poradzić na to, że tęskni za rodziną,
przyjacielem Elliotem, a także... za swoim blogiem, Girl Online.

Czy Penny uda się pogodzić miłość do Noah z życiem w zgodzie
ze sobą? A może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?

DRUGA CZĘŚĆ BESTSELLERA
Girl
Online

Zoe Sugg czyli Zoella pisała opowiadania
już od najmłodszych lat. Dziś jej blogi o modzie
i urodzie śledzą rzesze fanów, a jej kanał
YouTube subskrybują miliony użytkowników.


Uwielbiam takie momenty kiedy mogę sięgnąć po kontynuację powieści, która przypadła mi do gustu. Na "Girl Online w trasie" musiałam trochę poczekać, ale gdy tylko nadarzyła się okazja postanowiłam jak najszybciej się z nią zapoznać. Chciałam przekonać się co tym razem dla swoich czytelników przygotowała Zoe Sugg. Z tego powodu już dzisiaj możecie przeczytać moją recenzję i zobaczyć jakie wrażenie zrobiła na mnie ta lektura.Po ostatnich zawirowaniach jakie spotkały Penny, dziewczyna zawiesiła swojego bloga Girl Online. Bohaterka nadal spotyka się z wchodzącą gwiazdą muzyki - Noah'em, który niebawem wyrusza w swoją trasę koncertową. Kiedy w końcu rodzice zgadzają się, aby ich córka wyruszyła razem z chłopakiem w świat, snują oni wspólne plany jak to będzie. Rok szkolny dobiega końca, a z tym wiąże się wymarzona podróż, jednak czy rzeczywiście będzie ona tak idealna jak to sobie zaplanowali? Jak poradzi sobie Penny u boku sławnego chłopaka, który ma mnóstwo fanek i napięty grafik, w którym brakuje miejsca dla niej? Czy dziewczyna będzie w stanie poświęcić wszystko dla miłości? Czy Girl Offline stanie się z powrotem Girl Online?

Bohaterowie tej powieści są bardzo dobrze wykreowani. Pomimo tego, że poznaliśmy ich wcześniej, nadal jesteśmy świadkami rozwoju ich charakterów. Nie utknęli oni w miejscu, autorka zadbała o to byśmy byli w stanie śledzić rozwój nie tylko sytuacji, ale również zachowań Penny i Noah'a. Obie postacie są wyraziste i barwne, pełne emocji, dzięki którym możemy obdarzyć je sympatią. W tej części Penny pokazuje co w życiu jest ważne, a jej osoba może być doskonałym przykładem dla młodzieży. To właśnie dlatego tak bardzo ją dopingowałam i miałam nadzieję, że poradzi sobie z wszystkim problemami. Czy dziwi mnie zachowanie chłopaka? I tak, i nie - jest on bohaterem, którego nie mogło zabraknąć w tej historii. Odbierałam go bardzo pozytywnie, pomimo kilku sytuacji, w którym niekoniecznie zachował się w porządku.

Zoe Sugg już raz pokazała, że pisanie przychodzi jej z ogromną łatwością. Dlatego w ogóle nie zdziwił mnie fakt, że język jakim napisana jest "Girl Online w trasie" jest przyjemny w odbiorze, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko. Wszystko jest jasne i zrozumiałe - jestem pewna, że absolutnie nikt nie będzie miał większego problemu, aby zagłębić się w przedstawioną historię.

"Girl Online w trasie" jest pełna pozytywnych emocji, które podkreślane są przeróżnymi zwrotami akcji. Wydawać by się mogło, że wszystko jest tak oczywiste i łatwe do przewidzenia, jednak jest to tylko taka złudna nadzieja. Autorka przygotowała dla czytelnika sporo niespodzianek, które sprawiają, że założone przez nas wcześniej teorie nie mają miejsca, a świat głównych bohaterów wywraca się do góry nogami. Zakończenie historii wywarło na mnie spore wrażenie, a do tego niezwykle mi się spodobało.

"Girl Online w trasie" jest powieścią bez wątpienia godną uwagi. Idealnie nadaje się dla osób młodszych jak i starszych, którzy lubią mniej ambitną literaturę. Przyjemność z jaką przebrnęłam przez tę pozycję, pozwala mi z czystym sumieniem stwierdzić, że nie żałuję podjętej decyzji o przeczytaniu tej książki. Myślę, że jeśli mieliście okazję zapoznać się z pierwszą częścią, a dodatkowo wam się ona spodobała - nie będziecie zawiedzeni jej kontynuacją.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Insignis!

3 komentarze :

 1. Kiedy po raz pierwszy przeczytałam "Girl Online" książka wydała mi się średnia. Jednak podczas wakacyjnej nudy przeczytałam ją raz jeszcze i tym razem bardzo mi się spodobała! Nie mogę się doczekać lektury "Girl Online w trasie" skoro trzyma poziom <3
  Pozdrawiam serdecznie :*
  my-life-in-bookland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam pierwszej części. Czasem lubię sięgnąć po powieści lżejszego kalibru, więc może i na tę się skuszę. Chyba jest w stanie poprawić humor! ;)

  Erna

  OdpowiedzUsuń
 3. Kompletnie nie moja bajka.
  Pierwsza część mnie zawiodła - nie czuję się już adresatką :)

  OdpowiedzUsuń