niedziela, 1 listopada 2015

"JESTEŚ ZAGADKĄ" - KENDALL RYAN

Tytuł: Jesteś zagadką
Tytuł oryginału: Unravel Me
Cykl: Unravel Me
Autor: Kendall Ryan
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 256

Miłość, seks i tajemnicza zbrodnia

Nudne i uporządkowane życie studentki psychologii,
Ashlyn Drake, zmienia się nieoczekiwanie, gdy dziewczyna
natrafia na idealny obiekt badawczy - mężczyznę, który
nie pamięta nic ze swojej przeszłości, nawet morderstwa,
o które jest oskarżony.

Choć Ashlyn wie, że przekracza dozwolone granice, nie po-
trafi przestać o nim myśleć. Może dlatego, że Logan jest
niewiarygodnie przystojny i nawet przykuty kajdankami
do szpitalnego łóżka mógłby wystąpić jako model w re-
klamie męskiej bielizny? A może dlatego, że ma już dość by-
cia samej i chciałaby znów poczuć, jak smakuje pożądanie?

Nie zważając na konsekwencje, dziewczyna chce pomóc
Loganowi odzyskać pamięć. Łączy elementy układanki,
mając za podpowiedź jego zagadkowe tatuaże i obrazy,
z których wyłania się mroczna przeszłość.

Kim tak naprawdę jest ten tajemniczy mężczyzna? Tro-
skliwym i oddanym kochankiem czy brutalnym mordercą?
Czy ten związek ma szansę na przetrwanie?Każdy z nas ma do rozwiązania czasami jakąś zagadkę - w końcu nikt nie zna wszystkich odpowiedzi i nie potrafi przewidzieć co zdarzy się jutro. Kiedy spotykamy na swojej drodze nową osobę, jesteśmy ciekawi wszystkiego co jest z nią związane. Kendall Ryan przygotowała dla nas powieść, która już od samego początku wywołała w mojej głowie mnóstwo pytań. Dodatkowo, przepiękna okładka jaką mamy okazję tutaj podziwiać, sprawiła, że koniecznie musiałam poznać twórczość tej autorki. Jak więc sami widzicie - do "Jesteś zagadką" podeszłam z niezwykle pozytywnym nastawieniem i nadzieją, że ani trochę się nie zawiodę. Jakie wrażenie zrobiła na mnie lektura? Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.
Ashlyn jest młodą studentką psychologii przez co jej życie towarzyskie jest w tym momencie trochę zaniedbane. Całą swoją uwagę poświęca badaniom, aby doprowadzić je do końca z jak najlepszym efektem. Jej przyjaciółka próbuje namówić ją na odrobinę rozrywki i relaksu, jednak dziewczyna zdecydowanie odmawia twierdząc, że kompletnie nie ma na to czasu. Życie głównej bohaterki wywraca się do góry nogami kiedy dostaje możliwość obserwacji w szpitalu ciężkiego przypadku amnezji. Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo, jednak uparcie twierdzi, że zupełnie nic nie pamięta - nawet własnego imienia. Dziewczyna jest tak bardzo zafascynowana tym przypadkiem, który mogłaby wykorzystać w swoim doktoracie, że niemal od razu podejmuje decyzje, że zajmie się nieznajomym. Chociaż wszyscy ją przed nim ostrzegają, Ashlyn postanawia za wszelką cenę mu pomóc. Czy bohaterka odkryje przeszłość poszkodowanego mężczyzny? Jak potoczą się ich losy i czy między nimi może pojawić się jakiekolwiek uczucie?

Bohaterowie "Jesteś zagadką" będą chyba jedynym zastrzeżeniem jakie mogę mieć co do tej powieści, ponieważ są oni wykreowani bardzo pobieżnie. Czytelnikowi niezwykle trudno jest zagłębić się w ich psychikę i dobrze zrozumieć postępowanie Ashlyn. Mamy tutaj do czynienia z dwoma zupełnie odmiennymi charakterami, które naprawdę chciałoby się lepiej poznać. Mimo pewnych niedociągnięć, obie postacie wywarły na mnie raczej pozytywne wrażenie. Cały czas starałam się poskładać nowo otrzymane informacje w całość i razem z główną bohaterką przekonać się co takiego skrywa tajemniczy nieznajomy. Ashlyn to bardzo energiczna i pełna zalet osoba, którą już od pierwszych stron ogromnie polubiłam. Oczywiście, żałuję trochę, że nie mogłam poznać tak wspaniałych charakterów jeszcze lepiej, ale udało mi się jakoś z tym pogodzić.

Język jakim posługuje się Kendall Ryan jest prosty, dzięki czemu mamy możliwość bardzo szybko i łatwo przejść przez lekturę. Twórczość tej autorki zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, a także skutecznie umiliła mi wolny czas. Wszystko jest doskonale zrozumiałe i czytelne, co sprawia, że w stu procentach możemy skupić się na fabule. "Jesteś zagadką" wywołała we mnie mnóstwo emocji, przez co bardzo ciężko było mi się oderwać od przygód głównych bohaterów.

Akcja całej powieści już od pierwszych stron jest bardzo tajemnicza, a każdy z wątków niezwykle intrygujący, dzięki czemu dosyć szybko zagłębiamy się w świat bohaterów. Wydarzenia nabierają tempa, a spontaniczność Ashlyn i jej postępowanie sprawiają, że w głowie czytelnika pojawia się wiele pytań, a co za tym idzie nie można oderwać się od lektury cały czas czekając na wyjaśnienia.

"Jesteś zagadką" to powieść, która niesie ze sobą bardzo pouczające przesłanie. Nie powinniśmy oceniać nikogo tylko po tym co słyszymy na jego temat od innych. Ważne jest, aby każdemu dać szansę i pozwolić się wykazać, bez względu na to jaką ma przeszłość. W końcu nikt z nas nie chce być skreślany od razu na starcie.

Książka okazała się wyjątkowo przyjemną odskocznią od codziennych obowiązków. Historia głównych bohaterów tak bardzo mnie wciągnęła, że przeczytałam ją dosłownie w jeden wieczór. Myślę, że powieść trafi do nastolatków, którzy powoli wkraczają w trudną dorosłość, jak i również do tych trochę starszych czytelników. Wątek erotyczny nie jest tutaj absolutnie głównym tematem, a sprawa morderstwa dosyć szybko zostaje wyjaśniona. "Jesteś zagadką" to niewątpliwie przyjemna pozycja, która świetnie nadaje się do relaksu, a dodatkowo pokazuje, że nigdy nie można być pewnym kogo spotka się na swojej drodze życia. Mam nadzieję, że moja recenzja skłoni Was do zapoznania się z twórczością Kendall Ryan i nie będziecie żałować swojego wyboru.

Za książkę dziękuję księgarni BookMaster!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz