niedziela, 22 maja 2016

"KAMIEŃ I SÓL" - VICTORIA SCOTT

Tytuł: Kamień i sól
Tytuł oryginału: Salt and Stone
Cykl: Ogień i woda
Autor: Victoria Scott
Wydawnictwo: IUVI
Ilość stron: 368

JAK DALEKO SIĘ POSUNIESZ, BY PRZEŻYĆ
I WYGRAĆ?

Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę
i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu
zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym
oddech górskim zimnem oraz... nowymi, pokrętnymi zasadami
wyścigu.

Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej?
Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś
sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz,
nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem
a drugim?

Wyścig dobiega końca. Tella ma coraz mniej czasu i jeszcze mniej sił.
Na początku było stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella
i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie
czterdziestu jeden... i tylko jedna osoba może zwyciężyć.

OSZAŁAMIAJĄCY THRILLER VICTORII SCOTT
SPRAWI, ŻE TWÓJ PULS PRZYSPIESZY!Długo wyczekiwana przeze mnie kontynuacja powieści "Ogień i woda", której naprawdę nie mogłam się doczekać, w końcu trafiła w moje ręce. Victoria Scott to autorka, która zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie pierwszą częścią tego cyklu, który pochłonął mnie do samego końca. W związku z tym do książki "Kamień i sól" miałam ogromne oczekiwania, dzięki którym z dużym entuzjazmem zaczynałam tę lekturę. Jakie wrażenie zrobiło na mnie kolejne dzieło tej fantastycznej pisarki? Czy nadal będzie mnie zachwycać swoją twórczością? Tego wszystkiego dowiecie się czytając dzisiejszą recenzję, na którą już teraz serdecznie Was zapraszam.


Tella pokonała wiele przeszkód na swojej drodze do końca wyścigu, dlatego nie zamierza się już wycofać. Musi iść dalej i próbować zwyciężyć. Wyścig staje się coraz trudniejszy, z każdą chwilą liczba uczestników biorących w nim udział się zmniejsza. Nikomu nie można zaufać, ponieważ każdy z nich ma swoje sekrety i dąży do zwycięstwa. Czy dziewczyna poradzi sobie z nowymi pułapkami, które na nią czekają? Czy pogodzi się z nowymi zasadami wyścigu? I co najważniejsze - czy uda jej się ukończyć konkurencje na pierwszym miejscu?

Bohaterowie zostali wykreowani przez autorkę bardzo dobrze. W tym przypadku Victoria Scott utrzymała poziom, ponieważ postacie są niezwykle barwne i wyraziste. Osobowości, które mieliśmy okazję poznać już w pierwszym tomie są coraz bardziej poszerzane, a my możemy jeszcze lepiej zrozumieć ich postępowanie i podejmowane przez nich decyzje. Autorka świetnie poradziła sobie z urozmaiceniem każdego z bohaterów, dzięki czemu powieść nabrała kolorów. Każdy z uczestników wyścigu posiada zarówno swoje wady i zalety, co sprawia, że stają się oni niezwykle realistyczni.

Język jakim posługuje się autorka jest bardzo prosty i zrozumiały, przez co z ogromną łatwością możemy wdrążyć się w przedstawioną historię. Trzeba przyznać, że lekturę pochłania się od pierwszych stron z wielką przyjemnością. W moim przypadku przeczytanie całej tej powieści skończyło się w jeden wieczór. Victoria Scott przekonała mnie do swojego stylu pisania i zagwarantowała mi niezwykle mile spędzony czas z bohaterami jej książki.

Akcja tej powieści jest bardzo intrygująca, wszystkie wydarzenia podsycają napięcie, a emocje, które odczuwamy rosną z każdą kolejną stroną i rozdziałem. Autorka świetnie wykreowała swój świat, w którym nie ma chwili wytchnienia, a już z pewnością brakuje w nim miejsca na nudę czy monotonię. "Kamień i sól" to powieść, która maksymalnie pochłania czytelnika i nie pozwala mu nawet na moment rozstać się z lekturą. Victoria Scott do samego końca nie zdradza nam całkowicie swojego zamysłu na zakończenie tej historii, dzięki czemu jeszcze bardziej pragniemy poznać dalsze losy głównych bohaterów.

Podsumowując - kolejny tom okazał się tak samo dobry jak jego poprzednik. Czytając tę pozycje byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka w stu procentach wykorzystała swoje pomysły idealnie uzupełniając tę książkę o bardzo interesujące szczegóły. Powieść mogę polecić dosłownie każdemu - zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom, ponieważ jest ona przepełniona przeróżnymi emocjami i wydarzeniami. Absolutnie nie żałuję czasu, który poświęciłam na tę lekturę. Z przyjemnością będę śledzić rozwój twórczości Victorii Scott, gdyż w mojej biblioteczce nie może zabraknąć żadnej jej powieści.

Za książkę dziękuję wydawnictwu IUVI! 

2 komentarze :

  1. Bardzo podobał mi się ten tom, mam nadzieję, ze kolejny (jesli wyjdzie) będzie równie dobry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem druga lekko gorsza od pierwszej :D Ale czekam na następną, bo to się przecież tak skończyć nie może!
    papierowemiasta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń