wtorek, 12 czerwca 2018

"NIEWINNA" - WHITNEY G.

Tytuł: Niewinna
Tytuł oryginału: Reasonable Doubt
Cykl: Domniemanie niewinności
Autor: Whitney G.
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 120

"Niewinna" to kontynuacja "Oskarżyciela", czyli pierwszej części serii Domniemanie niewinności. Muszę przyznać, że już od pierwszych stron pokochałam początek tego cyklu i z ogromną niecierpliwością czekałam na pojawienie się drugiego tomu. Całe szczęście wydawnictwo dosyć szybko zdecydowało się wydać dalsze losy Aubrey i Andrew, dzięki czemu moja ciekawość została zaspokojona. Jeśli zastanawiacie się czy "Niewinna" była tak samo dobra jak "Oskarżyciel", zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Gdy kłamstwo Aubrey wychodzi na jaw, Andrew jest wściekły. Pomimo, że dziewczyna go zawiodła, nie potrafi wyrzucić jej ze swojego życia. Aubrey stała się dla niego ważna, choć przyznanie tego przychodzi mu z ogromnym trudem. Wkrótce jednak okazuje się, że nie tylko ona miała tajemnice. Są takie rzeczy, o których on nie chce rozmawiać. Sekrety, które muszą pozostać nieodkryte. Do czego posunie się Andrew, aby zachować swoją przeszłość tylko dla siebie?

Biorąc do ręki "Niewinną" czułam ogromne podekscytowanie i nie mogłam doczekać się kiedy odkryję co takiego autorka przygotowała dla głównych bohaterów. Tak jak w pierwszej części, fabuła nie jest jakoś specjalnie mocno rozwinięta, jednak ilość emocji, które dostarcza czytelnikom autorka, zdecydowanie przykrywa wszelkie braki fabularne. Te sto dwadzieścia stron, które liczy "Niewinna" to solidna dawka namiętności, erotyzmu i nagłych zwrotów akcji. Muszę przyznać, że zakończenie na jakie zdecydowała się autorka, kompletnie złamało mi serce i sprawiło, że jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę nie potrafiłam dojść do siebie.

Bohaterowie są niestety słabo rozwinięci, a ich zachowanie często nie jest praktycznie w ogóle uzasadnione. Aubrey oraz Andrew podejmują decyzje, które wielu czytelnikom mogą wydawać się bezsensowne i absurdalne. Pomimo pewnych nieścisłości, muszę przyznać, że bardzo się z nimi zżyłam i nie potrafiłam tak po prostu się z nimi rozstać. Chociaż ostatnie strony sprawiły, że byłam niesamowicie wkurzona na Andrew, myślę, że nie dam rady się na niego zbyt długo gniewać. Mam nadzieję, że trzecia część będzie bardziej optymistyczna, a relacja głównych bohaterów pójdzie w zupełnie innym kierunku.

Autorka posługuje się prostym i lekkim językiem, który sprawia, że powieść czyta się w błyskawicznym tempie. Tak jak przy poprzedniej części, największą wadą jak dla mnie okazała się niewielka objętość książki. Sto dwadzieścia stron to zdecydowanie zbyt mało jak na taką historię. Mam nadzieję, że trzecia część będzie dłuższa i bardziej rozbudowana.

Podsumowując - Domniemanie niewinności to seria, którą pokochałam, pomimo wielu jej niedociągnięć. Whitney G. pisze w sposób, który doskonale pomaga się zrelaksować i przenosi czytelnika do zupełnie innego świata, pełnego niesamowitych emocji. Jeśli szukacie lekkiej lektury - zarówno pierwsza jak i druga część tego cyklu, powinna przypaść wam do gustu.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Kobiecemu!

4 komentarze :

 1. O, ja bym wolał się zapoznać najpierw z pierwszym tomem. Poszukam tej książki, nawet dla faceta może być relaksem po ciężkim dniu . Pozdrawiam nocną porą !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę miłej lektury! ;) Również pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ja czekałam na wydanie ostatniego tomu i teraz jak już jest, muszę najpierw te książki zdobyć i w końcu zacząć czytać. Uwielbiam styl autorki i biorę każdą jej książkę w ciemno. Jestem pewna, że i tym razem się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie dzisiaj dotarła 3 część, więc jestem przeszczęśliwa i niedługo zabieram się za czytanie :D

   Usuń