piątek, 26 maja 2017

"WIĘZY" - SIERRA CARTWRIGHT

Tytuł: Więzy
Tytuł oryginału: Bind
Cykl: Rodzina Donovanów
Autor: Sierra Cartwright
Wydawnictwo: Burda Książki
Ilość stron: 352

"Więzy" to pierwsza część serii określanej pikantniejszą od "Pięćdziesięciu twarzy Greya", czyli Rodziny Donovanów. Muszę przyznać, że już od dłuższego czasu miałam ogromną ochotę na tę lekturę, a teraz, przy okazji niedawnej premiery trzeciego tomu, zdecydowałam się na rozpoczęcie mojej przygody z twórczością Sierry Cartwright. Co takiego zachęciło mnie do tej pozycji? Przede wszystkim hipnotyzująca i urzekająca okładka, intrygujący opis i masa pozytywnych recenzji. Przyznajcie - obok takiej książki nie da się przejść obojętnie! Czy cykl Rodzina Donovanów zajmie miejsce w moim sercu? Zapraszam do przeczytania dalszej części tego tekstu, z którego z pewnością się tego dowiecie.Lara Bertrand od dłuższego czasu zmaga się z problemami w rodzinnej firmie. Wydaje się, że jedynym sposobem, aby sobie z nimi poradzić jest złożenie propozycji niezwykle przystojnemu Connor'owi. Kobieta wpada więc do jego biura i... proponuje mu małżeństwo. Connor Donovan zgadza się jej pomóc, jednak wyznacza wysoką cenę. Chce nie tylko ręki Lary, ale także całkowitej wręcz uległości. Czy taki układ może przynieść jakiekolwiek korzyści? Co będzie jeśli jedno z nich się zakocha?

Fabuła książki jest dosyć oryginalna jak na ten gatunek. Nie przypominam sobie, aby w jakiejkolwiek tego typu powieści już na samym początku pojawiał się wątek małżeństwa wobec tak naprawdę obcych sobie ludzi. Oczywiście, nie jest to zbyt realistyczne, ale muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się taki motyw. Zdecydowanie wniósł coś świeżego do literatury erotycznej i urozmaicił całą historię.

Bohaterowie książki są dobrze wykreowani, a ich charaktery doskonale się uzupełniają. O ile Connor trochę przypomina sławnego już Christian'a Grey'a, to Lara w niczym nie jest podobna do panny Steel. I to na pewno jest ogromnym plusem tej powieści! Główna kobieca postać jest pewna siebie i nie boi się wyzwań. Jest bogata, choć chwilowo jej rodzinna firma przechodzi poważny kryzys. Lara stanowi wyzwanie dla Connora i dodatkowo nie daje sobą pomiatać. Potrafi się postawić i wyrazić własne zdanie. Myślę, że nie będę przesadzać jeśli napiszę, że uwielbiam postacie wykreowane przez autorkę.

Sierra Cartwright posługuje się prostym i doskonale zrozumiałym językiem, aczkolwiek nie jest on infantylny. Dzięki temu powieść czyta się szybko i przyjemnie. "Więzy" to po prostu bomba emocjonalna, której nie sposób odłożyć na później. Znajdziemy tutaj sporo scen erotycznych, a każda z nich przyspiesza bicie naszego serca. Autorka wie jak oczarować czytelnika i skutecznie wykorzystuje swoją wiedzę.

Podsumowując - "Więzy" to świetny początek serii, który zdecydowanie zachęcił mnie do sięgnięcia po kolejne tomy. Uważam, że jest to dużo lepsza historia od tej, którą znajdziemy na kartach "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Jeśli jesteście fanami literatury erotycznej, absolutnie nie możecie przejść obojętnie obok twórczości Sierry Cartwright. To pozycja obowiązkowa dla kobiet, które szukają zmysłowej, seksownej i emocjonującej książki.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Burda Książki!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz