czwartek, 6 sierpnia 2020

"OFIARA" - MAX CZORNYJ

Tytuł:
Ofiara
Tytuł oryginału: Ofiara
Cykl: Komisarz Eryk Deryło
Autor: Max Czornyj
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 416

Po przeczytaniu "Grzechu" Maxa Czornyja, postanowiłam niezwłocznie sięgnąć po kolejną część serii o komisarzu Eryku Deryło. Byłam ciekawa jak potoczą się losy głównego bohatera i co tym razem przygotował dla niego autor. Pierwszy tom zrobił na mnie tak duże wrażenie, że miałam naprawdę spore oczekiwania co do jego kontynuacji. Czy i tym razem pisarz stanął na wysokości zadania i stworzył wciągającą od pierwszych stron historię, której po prostu nie da się odłożyć na półkę? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przerwała policyjna obława. Nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca, równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności.
Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej próbuje wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania. Jednocześnie musi jednak zadbać o bezpieczeństwo własnej rodziny, i to bez względu na koszty. Uwikłany w okrutną grę i zagrożony dyscyplinarną zsyłką, stara się uprzedzić seryjnego mordercę. Co jest rzeczywistością, a co jedynie makabryczną scenerią? Deryło musi zrozumieć zasady, które kierują zbrodniarzem. Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

Autor kolejny raz zaskakuje czytelnika pomysłem na fabułę i szokującym rozwiązaniem zagadki, którego nie sposób przewidzieć. Akcja nabiera rozpędu już od pierwszych stron i nie zwalnia do samego końca. Dodatkowo Max Czonryj przez cały czas utrzymuje napięcie i nie pozwala czytelnikowi odetchnąć nawet na krótką chwilę. Czytając "Ofiarę" musimy być stale przygotowani, że za moment może wydarzyć się coś co kompletnie odmieni bieg wydarzeń i sprawi, że jeszcze bardziej będziemy pod wrażeniem umiejętności pisarskich autora.

Autor z ogromną lekkością opisuje brutalne sceny miejsc zbrodni i nie szczędzi czytelnikowi mrocznych i odrażających wyobrażeń. Tak jak w przypadku "Grzechu", musicie uzbroić się w stalowe nerwy i przygotować się na całą masę mocnych wrażeń. Powieść czyta się naprawdę szybko i ciężko się od niej oderwać. Kiedy zaczniecie czytać "Ofiarę", nie będziecie mogli się od niej oderwać. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że seria o komisarzu Eryku Deryło jest jedną z moich ulubionych z gatunku kryminału i thrillera. Odnajduję w niej wszystko czego oczekuję od dobrego dreszczowca i z ogromną chęcią sięgam po kolejne części.

Bohaterowie książki są naprawdę dobrze i dosyć szczegółowo przedstawieni. W tej części możemy lepiej przyjrzeć się rodzinie głównego bohatera i poznać panujące w niej relacje, co sprawia, że jeszcze mocniej zżywamy się z komisarzem Erykiem. Deryło jest świetnie wykreowaną postacią, bardzo barwną i oryginalną, o której nie da się tak po prostu zapomnieć.

Podsumowując - jeśli nie czytaliście jeszcze "Grzechu" myślę, że jak najszybciej powinniście nadrobić zaległości, a następnie zabrać się za jego kontynuację. Wkrótce na blogu pojawi się także recenzja trzeciego tomu tej serii, którego lekturę mam już za sobą.

3 komentarze :

 1. http://natural.pl/27 grudnia 2020 09:03

  Wczoraj wieczorem kupiłem suplementy w sklepie internetowym Natural Pharmaceuticals http://natural.pl/ . Z tego co wiem to w tym sklepie internetowym kupuje bardzo dużo osób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój bardzo dobry znajomy powiedział mi o numerze telefonu 514 455 736 . Ja na ten numer zadzwonię bo chce uzyskać bardzo duże odszkodowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz na pewno warto kupić dobry wieszak na kurtki . Moim zdaniem na pewno tą ofertą zainteresuje się bardzo dużo osób.

  OdpowiedzUsuń