poniedziałek, 24 sierpnia 2015

"DOTYK CIEMNOŚCI" - C.J. ROBERTS

Tytuł: Dotyk ciemności
Tytuł oryginału: Captive in the Dark
Cykl: The Dark Duet
Autor: C.J. Roberts
Wydawnictwo: Czwarta strona
Ilość stron: 328

To nie jest kolejna książka o perwersjach, które chcielibyście powtórzyć w za-
ciszu własnej sypialni. To książka o tym, czego na pewno nie chcielibyście do-
świadczyć. Bezwzględnie penetruje najciemniejsze zakamarki ludzkiej psy-
chiki i stawia pytania o granicę między nienawiścią a oddaniem, między
oprawcą a ofiarą.

Caleb, człowiek o tragicznej przeszłości, która pozbawiła go ludzkich od-
ruchów, uprowadza osiemnastoletnią Livvie i szkoli ją na seksualną niewolni-
cę. Ma stać się narzędziem zemsty, która pozwoli Calebowi rozliczyć się
z przeszłością. Mężczyzna rozpoczyna tresurę Livvie, a ona, wciągnięta w nie-
bezpieczną grę, całkowicie podporządkowuje się swojemu oprawcy. Caleb nie
przewidział jednak, że między nim a dziewczyną pojawi się uczucie. Czy
jednak relacja zrodzona z przemocy ma szansę przetrwać?

Silna dawka emocji i szokujące sceny zabiorą Cię w świat mrocznej erotyki.
Gęsta atmosfera powieści odrzuca i na długo pozostaje w pamięci."Dotyk ciemności" to powieść, o której od jakiegoś czasu jest dosyć głośno z uwagi na treść jaka się w niej znajduje. Przeczytałam naprawdę wiele pozytywnych opinii, które tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę. Dodatkowo moją uwagę już na samym początku zwróciła okładka, od której po prostu nie mogłam oderwać swoich oczu. Gdy tylko powieść trafiła w moje ręce nie mogłam dłużej zwlekać i jak najszybciej zabrałam się za jej czytanie. Jesteście ciekawi jakie wrażenie zrobiła na mnie lektura "Dotyku ciemności"? Jeśli wasza odpowiedź jest twierdząca, zachęcam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Osiemnastoletnia Livvie zostaje uprowadzona przez Caleba, który już dawno temu porzucił swoje człowieczeństwo i jakiekolwiek współczucie dla innych osób. Dziewczyna z początku nie domyśla się dlaczego chłopak ją porwał, ale już wkrótce okazuje się, że ten chce zrobić z niej seksualną niewolnicę. To co kieruje Calebem jest dużo głębsze niż z początku mogłoby się wydawać. Bohater chce rozliczyć się z przeszłością i obmyślił doskonały plan zemsty, do którego chce właśnie wykorzystać młodą Livvie. Żadne z nich nie przewidziało jednak tego co wydarzyło się pomiędzy nimi. Czy między ofiarą, a oprawcą może zaistnieć prawdziwe uczucie?

Fabuła "Dotyku ciemności" jest zupełnie inna niż w pozostałych powieściach erotycznych. To co dzieje się w życiu głównej bohaterki absolutnie nie jest niczym przyjemnym, a wręcz staje się jej najgorszym koszmarem. Żadna z czytelniczek nie chciałaby przeżyć czegoś podobnego. Powieść C.J. Roberts jest mroczna i wielokrotnie wywołuje dreszcze na naszym ciele. Nie sposób dokładnie opisać emocje jakie towarzyszą podczas czytania, ponieważ jest ich naprawdę wiele. W jednym momencie byłam przerażona tym co działo się z główną bohaterką, by za chwilę wstrzymywać oddech w nadziei, że Caleb wcale nie okaże się tak okrutny. Wielki plus dla autorki, która postawiła na oryginalność i stworzyła powieść erotyczną, która tak bardzo różni się od wszystkich innych dostępnych na rynku wydawniczym.

Bohaterowie są naprawdę dobrze wykreowani, a podczas czytania możemy ich doskonale poznać. Autorka szczególnie zagłębia się w psychikę Livvie, dzięki czemu mamy możliwość odkrycia co czuje osoba, która została uprowadzona w tak okrutnym celu. Czytając kolejne rozdziały "Dotyku ciemności" coraz bardziej współczułam głównej bohaterce i miałam cichą nadzieję, że mimo wszystko wyjdzie z tej przerażającej sytuacji bez większych obrażeń. Jeśli chodzi o Caleba to wzbudza on naprawdę bardzo skrajne emocje. Momentami gdy chłopak po prostu nie okazywał żadnych uczuć miałam ochotę mocno nim potrząsnąć, ale kiedy głęboko w jego umyśle pojawiały się ślady współczucia dla dziewczyny, którą porwał, próbowałam zrozumieć motywy, które nim cały czas kierowały.

Ogromnym plusem tej książki jest to w jaki sposób autorka przedstawiła tak zwany syndrom sztokholmski, czyli nic innego jak stan psychiczny, w którym znalazła się główna bohaterka. Livvie pomimo wszystkich okropnych rzeczy, które wyrządził jej Caleb, zaczęła czuć do niego sympatię, a w pewnych momentach może i nawet coś więcej. Dzięki C.J. Roberts mogłam dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku i w pewien sposób zrozumieć dlaczego i w jakich okolicznościach się ono pojawia.

Język jakim posługuje się autorka jest prosty i doskonale dla wszystkich zrozumiały. Pomimo tego, że powieść porusza naprawdę trudny temat, lekkość z jaką C.J. Roberts to wszystko opisała sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko.

Nie będę ukrywać, że jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach. "Dotyk ciemności" to powieść okrutna, mroczna, ale mimo wszystko na swój pokręcony sposób cudowna. Osobiście nie mogłam się od niej oderwać i poświęciłam noc, aby dokończyć jej czytanie. Jest to także lektura idealna dla osób, które chociaż trochę interesują się psychologią i lubią zagłębiać się w ludzkie umysły.

Podsumowując – "Dotyk ciemności" zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i już nie mogę doczekać się kiedy będę miała okazję sięgnąć po kolejną część serii The Dark Duet. Myślę, że powieść podbije serca wielu czytelników, którzy tak jak ja zakochają się w losach głównych bohaterów. W tym momencie nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam przygodę z Livvie oraz Calebem. Mam nadzieję, że zaryzykujecie i głęboko zatracicie się w świecie wykreowanym przez autorkę.

Za książkę dziękuję księgarni BookMaster!

2 komentarze :

  1. Bardzo spodobał mi się kawałek drugiego tomu zamieszczony na końcu:) Zrobiło się tak kryminalnie:) Mroczny z nich duet, bardzo mroczny:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak książka to, to na co czekałam od czasów Greya;)
    i dopiero teraz udało mi się ją przeczytać. Wszystkim polecam.
    Zapraszam do mnie;)

    OdpowiedzUsuń