poniedziałek, 11 stycznia 2016

"UWIKŁANI. POKUSA" - LAURELIN PAIGE

Tytuł: Uwikłani. Pokusa
Tytuł oryginału: Fixed on You
Cykl: Uwikłani
Autor: Laurelin Paige
Wydawnictwo: Wydawnictwo kobiece
Ilość stron: 360

Elektryzująca... Hipnotyzująca...
Fascynująca...

KSIĄŻKA, O KTÓREJ MÓWIĄ WSZYSCY!

Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach.
On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości.

Młoda, piękna i obłędnie inteligentna Alayna Withers właśnie
obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje
w klubie nocnym i marzy o awansie na stanowisko menedżera.
Z mocnym postanowieniem trzyma się z dala od mężczyzn wyzwa-
lających w niej chorobliwą obsesję miłosną, przez którą popadła
w problemy z prawem.

Alayna jest pewna, że nic nie jest w stanie zakłócić jej doskonałego
planu. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze, w najmniej oczeki-
wanym momencie, stanie diabelnie przystojny miliarder.

Hudson Pierce - nowy właściciel klubu nocnego, w którym pracuje
Alayna - zawładnie sercem kobiety do tego stopnia, że nie będzie
potrafiła oprzeć się wszechogarniającemu pożądaniu.

Wkrótce Hudson składa Alaynie propozycję nie do odrzucenia...

Czy kobieta ulegnie zmysłowemu uczuciu, budząc głęboko skrywane
grzechy przeszłości? Czy mroczna przeszłość kochanków przeszkodzi
im w walce o wspólną przyszłość?


Dzisiaj mam dla Was recenzję jednej z pozycji, których nie mogło zabraknąć na moim blogu. Jest to pierwszy tom trylogii Uwikłani, który przykuł moją uwagę już na początku swoją okładką. Opis tej książki tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że nie mogę przejść obok niej obojętnie. W taki wypadku nie pozostało mi nic innego jak przekonać się czy Laurelin Paige sprosta moim wysokim oczekiwaniom. Czy autorka zaskoczy nas czymś nowym w tym gatunku literatury? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam Was do przeczytania dalszej części recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.Alayna Withers pracuje jako barmanka w jednym z klubów nocnych jednak jej aspiracje sięgają znacznie wyżej, gdyż ma już specjalizację na menedżera. Pewnego wieczoru w miejscu jej pracy pojawia się tajemniczy klient, w dodatku bardzo przystojny, który pozostawia dla niej wysoki napiwek. Mężczyzna wzbudził w niej emocje, których powinna unikać w pracy Alayna nie spodziewa się, że ten klient wkrótce stanie się tak ważną osobą w jej życiu. Dziewczyna z nadzieją na zmiany oczekuje chwili, w której pozna nowego właściciela klubu nocnego. Okazuje się, że jest nim nikt inny jak tajemniczy nieznajomy, który rozpalił jej zmysły. Hudson Pierce to niewyobrażalnie bogaty i przystojny mężczyzna, który ma dla głównej bohaterki specjalne zadanie. Czy warto jest podjąć takie ryzyko?

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są bardzo pozytywni - nie są to stereotypowe postacie z jakimi mamy do czynienia w literaturze erotycznej. Oczywiście poza motywem on - bogaty, ona - niekoniecznie. Reszta to już zupełnie inna bajka, za co z pewnością jeszcze długo będę ich pamiętać. Trzeba przyznać, że postacie są przedstawione bardzo szczegółowo i wyraziście. Ich emocje mogą rozpalić niejednego czytelnika, ponieważ autorka często dostarcza nam powodów, aby zjednoczyć się z bohaterami. Ich uczucia oraz problemy stają się dla nas ważne i nie możemy tak po prostu tego zignorować.

Alayna i Hudson są wykreowani naprawdę dobrze, a do tego idealnie pasują do całej historii. Ta dwójka wywarła na mnie duże wrażenie i ciężko było mi się z nimi pożegnać w tym tomie. Te dwa charaktery są niezwykle realistyczne i co najważniejsze - nie drażnią czytelnika, co w tym gatunku bywa częstym przypadkiem. Osobiście przez cały czas mocno im dopingowałam i miałam nadzieję, że ich życie w końcu się ułoży.

Język jakim posługuje się autorka pozwala nam zagłębić się w fabułę, a lekkość z jaką napisana jest powieść pozwala na szybkie czytanie. Sceny erotyczne są opisane prosto, ale także wyraziście, barwnie i szczegółowo, ale co najważniejsze - nie są one wulgarne czy niesmaczne. Laurelin Paige to pisarka, która w bardzo zmysłowy sposób przedstawia nam losy głównych bohaterów, skutecznie budząc w czytelniku emocje i rozpalając zmysły.

"Uwikłani. Pokusa" to powieść przy której z pewnością nie możemy narzekać na brak akcji. Autorka stworzyła historię, która wciąga czytelnika i pozwala zatracić się w czytaniu. Mamy tutaj wzloty i upadki głównych bohaterów, które przeżywamy razem z nimi. Do samego końca nie wiadomo tak naprawdę co nowego przyniesie ich układ i jak to wszystko się dalej potoczy. Zakończenie pozostawia nas w takim momencie, że nie pozostaje nam nic innego jak czekać z niecierpliwością na kontynuację.

Podsumowując - początek tej trylogii zaliczam do naprawdę udanych. Wiem, że z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejny tom. Styl pisania Laurelin Paige ma w sobie coś imponującego i zarazem wciągającego. "Uwikłani. Pokusa" to przyjemna odskocznia od życia codziennego, która powinna zadowolić większość fanów literatury erotycznej. Tak więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji, aby zapoznać się z tą pozycją liczę, że po mojej recenzji szybko nadrobicie swoje braki.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!

2 komentarze :

  1. Uwielbiam takie książki. Okładka genialna. Na pewno przeczytam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem kompletnie nieobeznana w kierunku takiej literatury, ale lubię poznawać moje rzeczy. Muszę rozejrzeć się za tą książką. :)

    MAJUSKUŁA

    OdpowiedzUsuń