wtorek, 12 stycznia 2016

"ZAPOMNIJ ZE MNĄ. TOM 2" - J. LYNN (JENNIFER L. ARMENTROUT)

Tytuł: Zapomnij ze mną. Tom 2
Tytuł oryginału: Fall with Me
Cykl: Czekam na Ciebie
Autor: J. Lynn (Jennifer L. Armentrout)
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 256

Roxy, utalentowana malarka, i młody policjant Reece kochają się, ale ich
miłość chodzi krętymi drogami. Prawda o pewnej wspólnej nocy może
ich rozdzielić. A dramat sprzed lat i wyrzuty sumienia wciąż prześla-
dują Roxy.
Nagle pojawia się realny prześladowca - człowiek, kto już raz zniszczył
jej życie. Ochronić może ją tylko Reece. Nie pozwoli jej skrzywdzić
nikomu. Nawet sobie...

JENNIFER ARMENTROUT, znana pisarka,
przyjęła pseudonim J. LYNN dla gatunku
New Adult. To powieści o wchodzących
w dorosłe życie młodych ludziach (18-25 lat),
którzy podnoszą się z tragedii dzięki miłości
wzruszającej we wszystkich odcieniach:
od czułości po płomienny seks.

ZACZEKAJ na mnie to najpopularniejsza
powieść gatunku roku 2013
i numer 1 "New York Timesa".
Sukces jej kolejnych bestsellerów:
ZAUFAJ mi, BĄDŹ ze mną
i ZOSTAŃ ze mną, sprawił, że autorka
zdecydowała się pisać dalej Dla Młodych
Dorosłych pod prawdziwym nazwiskiem.

W ZAPOMNIJ ze mną powracają nasze ulubione postacie
z poprzednich powieści.


Każdy z nas tworzy swoją historię i wie na co w życiu może sobie pozwolić. Jak mówi stare powiedzenie "kłamstwo ma krótkie nogi" wiemy, że lepiej mówić prawdę, ale oczywiście różnie nam to wychodzi. Przekonajmy się zatem jak z tą prawdą, kłamstwem i niedopowiedzeniami poradzą sobie bohaterowie tej powieści. Pierwszy tom okazał się ciekawy, co zawsze możecie sprawdzić na moim blogu, ponieważ jakiś czas temu dodawałam jego recenzję. Dzisiaj natomiast zapraszam Was do śledzenia moich wrażeń z lektury drugiej części.

"Zapomnij ze mną. Tom 2" to kontynuacja przygód utalentowanej malarki Roxy oraz oddanego służbie w policji Reece'a. Kiedy chłopak dowiaduje się, że po pijaku wcale nie spędził nocy z Roxy czuje ulgę, ale przede wszystkim jest rozgoryczony i oszukany. Przez te kilka miesięcy życia w nieświadomości boli go fakt, że to ona, której zaufał zraniła go najbardziej. Dziewczyna po prostu wstydziła się wyznać prawdę, chociaż wiedziała jaki on ma stosunek do kłamstwa. Ich prywatne problemy schodzą jednak na dalszy plan, gdy w miasteczku powstaje fala napadów i gwałtów na kobietach. Roxy jest w ogromnym niebezpieczeństwie, ponieważ prześladowca robi się coraz bardziej odważny. Czy Reece pomimo tego, że został oszukany zdoła ochronić swoją ukochaną?

Autorka tym razem również mnie nie zawiodła i wykreowała swoich bohaterów tak samo dobrze jak w pierwszym tomie. Roxy i Reece wywołują bardzo pozytywne uczucia. Sama chciałabym spotkać kogoś takiego jak Reece na swojej drodze. Dziewczyna jest przedstawiona jako spokojna artystka, on natomiast - silny i oddany służbie policji. Jednak każde z nich niesie za sobą jakiś ciężar z przeszłości, co powoduje, że stają się oni jeszcze bardziej realistyczni. Obie postacie bardzo przypadły mi do gustu i każdą z nich na swój sposób dopingowałam.

Język jakim operuje autorka jest prosty, lekki, a do tego doskonale zrozumiały. Wszystko to zebrane razem powoduje, że książkę czyta się niezwykle szybko i bez większego problemu. Każda kolejna strona dostarcza nam jeszcze więcej emocji i sprawia, że nie chcemy odłożyć lektury na bok.

Muszę dodać, że wątek kryminalny był dość prosty, gdyż z góry można było założyć kto jest sprawcą. Jednak sposób w jaki został on opisany okazał się dla mnie w sam raz - idealny dla tego typu powieści.
Akcja drugiego tomu z pewnością jest bardziej rozwinięta. Podczas czytania nie można się nudzić, ani nawet stwierdzić, że temat jest zbyt oklepany.

Podsumowując - "Zapomnij ze mną. Tom 2" to kolejna powieść tej autorki, która naprawdę mi się spodobała. Książkę czyta się w ekspresowym tempie, a historia, którą w niej znajdziemy okazała się przyjemną odskocznią od codzienności. Pozostaje mi już tylko polecić tę lekturę tym czytelnikom, którzy lubią od czasu do czasu przeczytać coś mniej ambitnego i zatracić się w innym świecie. Mam nadzieję, że moja recenzja chociaż trochę zbliżyła Was do twórczości Jennifer L. Armentrout.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Amber!

1 komentarz :

  1. Całą trylogię można teraz kupić na oczytani.pl za ok. 7 zł za książkę :)

    OdpowiedzUsuń