niedziela, 10 stycznia 2016

"ZAPACH CIEMNOŚCI" - C.J. ROBERTS

Tytuł: Zapach ciemności
Tytuł oryginału: Seduced in the Dark
Cykl: The Dark Duet
Autor: C.J. Roberts
Wydawnictwo: Czwarta strona
Ilość stron: 536

Jeżeli "Dotyk ciemności" Cię zaskoczył, to po lekturze "Zapachu ciemności"
będziesz porażona. Jeszcze nigdy miłość i przemoc nie były tak blisko...

Oswobodzony z seksualnej niewoli przez pakistańskiego oficera, Caleb jest
obciążony długiem, który można odkupić wyłącznie krwią.

Droga będzie długa i pełna niepewności, lecz dla Caleba i Livvie wszystko
zmierza ku końcowi. Czy Caleb wyrzeknie się ukochanej na rzecz zemsty?
Jaka jest cena rozgrzeszenia?


Wyczekiwana przeze mnie kontynuacja powieści "Dotyk ciemności" wreszcie trafiła w moje ręce, dlatego dzisiaj możecie przeczytać jej recenzję. Być może pamiętacie, że pierwszy tom zrobił na mnie imponujące wrażenie, w związku z czym moje oczekiwania względem "Zapachu ciemności" stały się większe niż w większości przypadków wybieranych przeze mnie pozycji. Muszę przyznać, że czas jaki musiałam odczekać, aby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, bardzo mi się dłużył. Jeśli jesteście gotowi, aby poznać moje zdanie dotyczące tej jakże cudownej kontynuacji - zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.Livvie budzi się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie musi zmierzyć się z przeszłością i losem jaki zgotował jej Caleb. Pod czujnym okiem agenta Reeda dziewczyna stopniowo się otwiera, ponieważ długo broniła się przed wyznaniem całej prawdy o tym co się stało. W końcu jednak zdaje relację z tego co łączyło ją i Caleba, a także opowiada co działo się po jej porwaniu. Livvie jest zdruzgotana, nie może przyjąć do wiadomości, że nigdy nie zobaczy już swojego oprawcy, w którym się zakochała. Nic dla niej nie ma sensu, a ludzie, którzy z nią przebywają nie potrafią tego zrozumieć. Wszyscy zastanawiają się jak można zbliżyć się do porywacza. Agent FBI na samym początku nawet nie przypuszczał jak wysoka może być skala tego porwania - mamy do czynienia z handlem bronią, ludźmi i narkotykami. Sprawa staje się o tyle trudna, że czas do rozpoczęcia aukcji zbliża się nieubłaganie, a dziewczynę trzeba jeszcze oczyścić z postawionych jej zarzutów. Czy Livvie zdąży wyznać całą prawdę? Jak agent Reed połączy wszystkie te wydarzenia? Czy prawda może być aż tak okrutna?

Autorka wykreowała dla nas postacie, które uwiarygadniają całą historię. Bohaterowie są barwni, pełni sprzeczności, a swoim zachowaniem pokazują jak miłość i przemoc mogą stać się jednością. Jeśli czytaliście "Dotyk ciemności", w którym poznajemy głównych bohaterów, w tej części tylko utwierdzicie się w przekonaniu jak zdolna jest autorka i jak wiele potrafi przekazać za pomocą wymyślonych charakterów. Livvie jest młoda, skrzywdzona i zakochana w swoim oprawcy, a także zdolna do wszystkiego w imię miłości. Wykreowana z dużą dokładnością świetnie pasuje do całej historii. Od samego początku wydawała mi się dziwna, aczkolwiek z każdą kolejną przeczytaną stroną, stawała się bliższa mojemu sercu.

Język jakim posługuje się autorka jest prosty i lekki, dzięki czemu pozwala czytelnikowi zagłębić się w fabułę. Wszystkie wydarzenia są bardzo ciekawie opisywane, tak aby czytelnik nie chciał odłożyć powieści nawet na krótką chwilę. Większość scen, wspomnieć jest przedstawiona bardzo szczegółowo, niektóre mogą nas nawet wbić w fotel. Sceny zbliżeń nie są opisane wulgarnie, ale za to są niezwykle dosadne przez co fabuła staje się mroczna i niekiedy dramatyczna.

Akcja całej powieści jest zdumiewająca i zaskakująca - muszę przyznać, że takiej kontynuacji kompletnie nie przewidziałam. Przeżywamy wszystko oczami Livvie, która przeszła naprawdę dużo, a także poznajemy jej wspomnienia. Wydarzenia nabierają tempa, a wątki jakie przedstawia nam autorka są intrygujące, pełne bólu i cierpienia. Do samego końca ciężko jest nawet spekulować co spowodowało, że dziewczyna znajduje się w takim miejscu i co przyniosą jej kolejne wyznania. W związku z tym zakończenie okazało się dla mnie ogromną niespodzianką.

Podsumowując - "Zapach ciemności" całkowicie zawładnął moim sercem i w pełni spełnił moje oczekiwania. Wspaniale ukazany syndrom sztokholmski z pewnością zaciekawi miłośników psychologii. Książkę polecam każdemu dorosłemu czytelnikowi. Myślę, że Ci, którzy mieli okazję zapoznać się z pierwszym tomem, z chęcią sięgną po kolejny. Ja zaczęłam już odliczanie do polskiej premiery trzeciej części i czekam na moment, w którym będę mogła wziąć do ręki "Smak ciemności".

Za książkę dziękuję księgarni BookMaster.pl

3 komentarze :

 1. Ta okładka jest naprawdę piękna. Nie mogę oderwać wzroku. Psychologia zawsze mnie interesowała, więc fabuła tej książki wydaje się być bardzo ciekawa.

  MAJUSKUŁA

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory trafiłam na wiele pozytywnych opinii na temat tej powieści, więc mam nadzieję, że niebawem w końcu trafi w moje dłonie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, przyjemnie się czyta, gdy ktoś jest równie zachwycony książką jak my sami. :D Też byłam pod wielkim wrażeniem opowieści. Czekam na część trzecią, chociaż trochę się boję, że może ona nieco popsuć to wrażenie - historia opowiedziana w dwóch pierwszych tomach wydawała mi się zamknięta...

  OdpowiedzUsuń