czwartek, 7 stycznia 2016

"ZAKRĘCENI" - EMMA CHASE

Tytuł: Zakręceni
Tytuł oryginału: Twisted
Cykl: Tangled
Autor: Emma Chase
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 336

DRUGI TOM BESTSELLEROWEJ SERII
PRZETŁUMACZONEJ NA PONAD 15 JĘZYKÓW

Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi.
Ci, którzy najpierw myślą, i ci, którzy od razu coś robią.
Zawsze wolałam najpierw pomyśleć. Przeliczyć, zaplanować.
To się zmieniło, gdy poznałam Drew Evansa.
Był tak nachalny, tak pewny siebie, i mnie.
Jednak nie wszystkie romanse mają szczęśliwe zakończenia.
Myślałyście, że pogalopujemy z Drew
w kierunku zachodzącego słońca?
Witajcie w klubie. Teraz muszę podjąć decyzję życia.
Drew swoją już podjął, właściwie starał się ją podjąć za nas oboje.
Ale przecież wiecie, że to nie w moim stylu.
Zatem wróciłam do Greenville. Sama. No, tak jakby.
Zdałam sobie sprawę, że ciężko pozbyć się starych przyzwyczajeń
i czasami trzeba się cofnąć
do samego początku, by móc ruszyć z miejsca.

NAJZABAWNIEJSZA
I NAJBARDZIEJ SEKSOWNA KSIĄŻKA
JAKĄ W ŻYCIU CZYTALIŚCIE!


Seria Tangled już od samego początku bardzo mnie interesowała, jednak dopiero po przeczytaniu pierwszego tomu dowiedziałam się dlaczego odniosła ona tak duży sukces. Recenzja książki "Zaplątani" niedawno pojawiła się na blogu, dlatego nie powinniście być zaskoczeni, że bez wahania sięgnęłam po jej kontynuację. Dzisiaj będziecie mieli okazję, aby przekonać się czy "Zakręceni" sprostali wszystkim moim oczekiwaniom oraz sprawdzić czy nadal jestem oczarowana tym cyklem. Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, którą - mam nadzieję - zaspokoję waszą ciekawość.

Kate i Drew od dwóch lat żyją w swojej bajce, która zapowiada się na happy end. Jednak nie wszystko można przewidzieć i tym razem Kate przekonuje się o tym na własnej skórze. Zazdrość zaślepia zdrowy rozsądek, a niedomówienia burzą wszystko. Kiedy Kate udaje się na spotkanie z lekarzem, Drew wyciąga pochopne wnioski i podejmuje decyzje, która rozbija ich życie na kawałki. Sprzeczka doprowadza do tego, że dziewczyna się wyprowadza. Jest załamana i nie wie co powinna zrobić w zaistniałej sytuacji. Dzięki swoim przyjaciołom na szczęście nie popełnia największego błędu w swoim życiu. Ma nowy cel i dla kogo się starać. Czy Drew w porę zrozumie swój błąd? Czy istnieje jakakolwiek szansa, aby uratować tę relację?

Bohaterowie wykreowani przez autorkę są bardzo pozytywni. Mieliśmy okazję poznać ich już w pierwszej części, dzięki czemu łatwiej jest nam teraz zrozumieć ich postępowanie. W tym tomie poznajemy dalsze losy Kate i Drew, jednak tym razem z perspektywy dziewczyny. W pewnym momencie zachowanie Drew trochę mnie rozczarowało, a moje nastawienie do niego uległo zmianie, jednak mimo wszystko nadało to uroku całej powieści. Autorka pozwoliła nam zagłębić się w psychikę Kate - widzimy wszystko jej oczami, a także czujemy to co ona. Dzięki temu ta bohaterka staje się nam naprawdę bliska. Muszę przyznać, że sposób w jaki Emma Chase kreuje bohaterów bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ nie idealizuje ona swoich postaci, a przy tym tworzy spójną i realistyczną historię, która wciąga czytelnika w stu procentach.

Język jakim posługuje się Emma Chase jest bardzo lekki. Autorka ma świetne poczucie humoru, co sprawia, że powieść czyta się w ekspresowym tempie. Możemy z łatwością pochłonąć tę pozycję przy jednym podejściu, ponieważ bardzo ciężko jest zostawić losy tych dwojga chociaż na chwilę. Słownictwo oraz dialogi pozwalają czytelnikowi zjednoczyć się z bohaterami, tworząc przy tym niezwykle mocną więź. Wszystko jest zrozumiałe, a fabuła nabiera kolorów. Jestem pewna, że "Zakręceni" na długo zostaną w mojej pamięci.

Niektóre wydarzenia są naprawdę bardzo zaskakujące. Emma Chase zaserwowała czytelnikowi mnóstwo zwrotów akcji, całą paletę emocji oraz wyśmienitą dawkę humoru, a to wszystko tylko i wyłącznie w jednej powieści. Do samego końca nie byłam w stanie przewidzieć co takiego wymyśli jeszcze Emma Chase, dlatego tak trudno było mi odłożyć tę pozycję chociażby na chwilę. Zjednoczenie z bohaterami tylko potęgowało odczuwane przeze mnie emocje. Na pewno nie możemy narzekać tutaj na nudę, przewidywalność czy wieczną sielankę w życiu głównych bohaterów. 

Podsumowując - "Zakręceni" to naprawdę dobra powieść. Myślę, że powinna spodobać się dużej liczbie czytelników. Nie mogę doczekać się kiedy będę mogła sięgnąć po kolejną część z tej serii, ale możecie być pewni, że wkrótce to zrobię. 

Za książkę dziękuję księgarni BookMaster.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz